Tejpování dětí při špatném držení těla,vystrčené lopatky ven,

15.6.17 14:55

Tejpování dětí při špatném držení těla,vystrčené lopatky ven,

Chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s tejpováním dětí(malá 4 roky).Byli jsme na alergo-imunologii a paní doktorka nám řekla, že malá má špatné držení těla a tím i hůře vykašlává.(náběh na astma).byli jsme odesláni na rehabilitace tam řečo špatné držení těla, lopatky má vystrčené ven a vypouklé bříško a jako méně používá prý pravou starnu(toho jsem si nevšimla)Chtěli by jsme vyzkoušet na to tejpování, ale nemám nikoho kdo by to u tak malého dítěte vyzkoušel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11349
15.6.17 15:19

Především potřebujete cvičit a daleko víc se hýbat, aby kromě nápravného cvičení měla rozumné svalové napětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
15.6.17 15:43

Souhlas s ou. Tejpy mohou nastimulovat svaly a trochu pompci spravnemu postaveni lopatek. Ale nejdulezitejsi je cviceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
15.6.17 15:48

@vranka1050 musí běhat!!! Ohýbat se, sbírat kameny, lézt na prolézačky, jezdit na kole. Žádné tejpy vám v tomto nepomohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7105
15.6.17 16:15

@vranka1050 Já jsem obě holy řešila od mimina, na doporučení doktorky, která u starší zaznamenala asymetrii v cca 3 měsíci. Tam se to řešilo korekcí a správnou manipulací s dítětem, rehabilitacem jsme se vyhli. Od nějakého 2. roku jsem ji vzala na párkrát na srovnání ke své terapeutce, která dělá Dornovu metodu. Ta nám následně dává cviky a vše vysvětlí. Kde je problém, proč nám dává takový cvik..vše úměrné věku. Na cvičení u mladší, kde se zabývají motorikou a manipulací podle Evy Kiedroňové, nám po domluvě dali malé tejpy na břicho. Delší dobu plazila a řekla, že když se zatejpuje břicho, tak by to mohlo pomot (s vysvětlením proč) a odpravdu od toho dne začala lozit a k plazení se nikdy nevrátila. Takže pomohlo. Vždycky je to ale jen nápomocná technika, důležitá je korekce a cvičení. Jo a lopatky je problém dost častý… Ještě takový tip podívej se, když si stoupne nahá rovně před tebe zády, jestli jí končí ve stejné výši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.17 14:17
@anupati píše:
@vranka1050 Já jsem obě holy řešila od mimina, na doporučení doktorky, která u starší zaznamenala asymetrii v cca 3 měsíci. Tam se to řešilo korekcí a správnou manipulací s dítětem, rehabilitacem jsme se vyhli. Od nějakého 2. roku jsem ji vzala na párkrát na srovnání ke své terapeutce, která dělá Dornovu metodu. Ta nám následně dává cviky a vše vysvětlí. Kde je problém, proč nám dává takový cvik..vše úměrné věku. Na cvičení u mladší, kde se zabývají motorikou a manipulací podle Evy Kiedroňové, nám po domluvě dali malé tejpy na břicho. Delší dobu plazila a řekla, že když se zatejpuje břicho, tak by to mohlo pomot (s vysvětlením proč) a odpravdu od toho dne začala lozit a k plazení se nikdy nevrátila. Takže pomohlo. Vždycky je to ale jen nápomocná technika, důležitá je korekce a cvičení. Jo a lopatky je problém dost častý… Ještě takový tip podívej se, když si stoupne nahá rovně před tebe zády, jestli jí končí ve stejné výši.

Děkuji za radu pravou stranu má trochu výš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama