Reklama

Tejpování kolene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 15.08.18 13:31
Tejpování kolene

Dobrý den, pomohlo někomu tejpování kolene?
Vážně o tom uvažuju, mám artrozu.
Díky ;)

Reklama

Reakce:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 15.08.18 13:33

Konkrétně třeba tohle:http://www.gemmedical.cz/…x-5m-telovy/

Afrikana
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 15.08.18 13:39

Nevim, jak muj prispevek bude k tomu tvemu relevantni, protoze artrozu nemam, nicmene mam vrozenou vadu kolene, kdy mi koleno ma tendence vyskakovat z cesky. Vzhledem k tomu, ze hodne sportuju, se mi koleno zpevnilo, ale do narocnych terenu ve vysokych horach jsem si koleno chtela nechat zatejpovat, protoze jednak mela s tejpami skvele zkusenosti cela rodina meho pritele a jednak se mi nechtelo otravovat s ortezou. Musim rict, ze tejpa koleno podrzelo skvele, dokonce ani pri prudkych sestupech nebolelo (bez tejpy bych minimalne pul cesty kulhala) a diky tejpe jsem mela jistejsi krok. Pokud ale nevis, jak na to, doporucuju zajit k fyzioterapeutovi, popsat mu, co ti je a on ti vysvetli a ukaze, jak se tejpa kotvi, jak napina, odkud kam to ma vest a tak. Ja to tak udelala a byla jsem fakt spokojena, pak uz jsem vedela, jak na to.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 15.08.18 13:43

@Afrikana Ahoj,moc děkuji za info. :palec:
No,já o tom nic moc nevím,jen co jsem našla na netu,ale mám někdy hodně bolestivé období,kdy pomalu ani nemužu chodit,tak mě tohle napadlo,že bych asi vyzkoušela.
Určitě to zkusím přes fyzioterapeut­ku,stejně za ní jdu příští týden,tak jí o to poprosím.
Píšeš,že i na tůry po horách s tím chodíš.....super,já právě taky chodím hodně na tůry a ty bolesti někdy mi to fakt hodně znepříjemnily.
Takže opravdu díky,jdu do toho. :mavam:

AnnaLejchova
Stálice 73 příspěvků 15.08.18 14:41

Pomáhá to zaručeně, ale nevím jestli na artrózu. Cinkni nějaké fyzioterapeutce a máš odpověď do pár vteřin.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 15.08.18 15:26

@Jančakecalka Neni vubec zac, jsem rada, ze jsem mohla pomoci :) Tem neprijemnym bolestem pri turach rozumim, nevim, jak u artrozy, ale jak to zacalo v koleni bodat, byla jsem jak snek. S tejpou jsem dala prevyseni nekolik tisic metru, a to jsem mela na zadech krosnu pres 17 kilo tezkou, sli jsme sutoviskami a velice sviznym tempem a vsechno dobre. Akorat si ted rikam, proc me to nenapadlo driv :mrgreen: Tak dej kdyztak vedet, jak se ti tejpovani osvedcilo :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 20:27

Ahoj, tejpy používám téměř denně. Dělám bojový sport a následkem různých úrazů a špatně narostlé kosti mi vyskakuje čéška z kolene respektive má tendenci, tejpy tedy používám jako prevenci, nechci nosit ortézu na sport. Tejpy můžu doporučit, fungují skvěle, mám s nimi bohaté zkušenosti díky úrazům a častým trápením, kvůli vrcholovému sportu. Jen je důležité si sehnat opravdu odborníka ideálka je fyzioterapeut, který ti to nalepí přesně. Pokud si to budeš lepit podle návodu přes internet né vždy to musí vyjít a né vždy to bude mít efekt. ☺️

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 17.08.18 11:09
@AnnaLejchova píše:
Pomáhá to zaručeně, ale nevím jestli na artrózu. Cinkni nějaké fyzioterapeutce a máš odpověď do pár vteřin.

prý pomáhá,už jsem tam volala a náplasti mám na koleni ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 17.08.18 11:11
@Afrikana píše:
@Jančakecalka Neni vubec zac, jsem rada, ze jsem mohla pomoci :) Tem neprijemnym bolestem pri turach rozumim, nevim, jak u artrozy, ale jak to zacalo v koleni bodat, byla jsem jak snek. S tejpou jsem dala prevyseni nekolik tisic metru, a to jsem mela na zadech krosnu pres 17 kilo tezkou, sli jsme sutoviskami a velice sviznym tempem a vsechno dobre. Akorat si ted rikam, proc me to nenapadlo driv :mrgreen: Tak dej kdyztak vedet, jak se ti tejpovani osvedcilo :kytka:

Od včera mám na koleni a musím říct,že úlava téměř hned,takže opravdu super věc :palec: O víkendu se chystáme na výlet do Jizerek,tak uvidím,jak se to osvědčí v terénu ;) Ale věřím, že ano :palec: Jo,a taky se mi s tím lépe řídí auto :D
Jasně,dám vědět,jaké to bylo na tom výletě a díky moc :hug: :mavam:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 17.08.18 11:13
@Anonymní píše:
Ahoj, tejpy používám téměř denně. Dělám bojový sport a následkem různých úrazů a špatně narostlé kosti mi vyskakuje čéška z kolene respektive má tendenci, tejpy tedy používám jako prevenci, nechci nosit ortézu na sport. Tejpy můžu doporučit, fungují skvěle, mám s nimi bohaté zkušenosti díky úrazům a častým trápením, kvůli vrcholovému sportu. Jen je důležité si sehnat opravdu odborníka ideálka je fyzioterapeut, který ti to nalepí přesně. Pokud si to budeš lepit podle návodu přes internet né vždy to musí vyjít a né vždy to bude mít efekt. ☺️

Děkuji.Já vím,na net jsem právě koukala , ale raději jsem zašla k fyzioterapeutce a už to mám na koleni a je to skvělé,mnohem lépe se s tím chodí a bolesti nejsou tak velké ;) :palec:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 17.08.18 13:10

@Jančakecalka Tak to je super! Jsem moc rada, ze ti to pomohlo. Uzijte si Jizerky :kytka:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 17.08.18 13:25
@Afrikana píše:
@Jančakecalka Tak to je super! Jsem moc rada, ze ti to pomohlo. Uzijte si Jizerky :kytka:

Díky,dám pak vědět,jak jsem to dala :D

Jančakecalka
Generální žvanilka 22106 příspěvků 21.08.18 13:25
@Afrikana píše:
@Jančakecalka Tak to je super! Jsem moc rada, ze ti to pomohlo. Uzijte si Jizerky :kytka:

Tak hlásím,že tůru po Jizerkách mám za sebou,bylo to úžasný,mám v nohách rovných 15 km :dance: a opravdu to bylo v pohodě, bylo hodně znát, že to mám na koleni :palec:
Moc děkuju :hug: :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >