Telefon v kočárku neměří správně vzdálenost

286
26.7.21 14:28

Telefon v kočárku neměří správně vzdálenost

Prosím o radu, mám dvě aplikace, které mu běžně fungují v batohu, ale i kabelce (Zdraví a Krokoměr)

Nyní s kočárkem nenosím ani jedno a v organizéru kočárku aplikace měří vzdálenost chybně. Včera jsem usla nejmene 10 km a obě aplikace ukazovaly 2,5 km plus mínus 400m.

Denně mám cíl ujít 10km a tak hledám způsob, aby mi nějaká aplikace merila vzdálenost.

Poradíte? Moc díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2813
26.7.21 14:32

Mivala jsem telefon v drzaku na kocarku a taky nemeril kroky..dej si ho na krk na snurku nebo do kapsy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
26.7.21 14:35

Jelikož se telefon v kočárku nepohybuje stejně jako když jej má člověk u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11828
26.7.21 14:39

@Mamca_1234 ony ty krokoměry měří vzdálenost nějak podle pohybu. tedy lidský krok má nějaký vzorec, který ony znají a jsou schopny ho změřit. když dáš mobil do kočárku, tak ten vzorec nebude fungovat, protože kočárek se pohybuje jinak, než člověk. mně třeba u některých krokoměrů nefungoval ani běh, protože najednou kroky byly oproti chůzi delší, takže spočítaná vzdálenost nesouhlasila :nevim:

řešení vidím dvě - to první nosit mobil na těle. to druhé používat aplikaci, která vzdálenost měří pomocí GPS. třeba u apky, co používám já, tak to běžně měří podle kroků. když si ale v apce zapnu chůzi (běh) venku, tak to zaznamenává celou trasu pomocí GPS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24298
26.7.21 14:41

V kočárku to neměří, když to máš u sebe, tak to měří podle pohybu, kočár jede plynule. Si kup hodinky nebo nos telefon v kapse. Nebo si stáhni apku, co neměří kroky, ale podle GPS ti změří vzdálenost kolik jsi ušla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
26.7.21 14:41

@Mamca_1234 musis si zapnout gps mereni, ne krokomer. Jde to napr. v mapach od seznamu-zapnes stopare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
26.7.21 14:45

Ani hodinky neměří správně, když vezu kočárek. Prostě tam je špatný ten pohyb. Leda mobil do kapsy. Už se mi. Mnohokrát stalo, že při hodinové procházce mi hlásil, že se valím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4201
26.7.21 14:57

@Mamca_1234 Když máš telefon v organizéru na madle, tak mu chybí ten pohyb/švih, podle kterého se jednotlivé kroky počítají. Musíš ho proto mít u sebe v kapse, aby to počítalo ;) (stejné je to s chytrýma hodinkama, které na madle kočárku nebo při sekání sekačkou kroky taky přesně neměří).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.7.21 15:00

@Melodie91 dnes jsem přišla na to, že nemám nic moc s kapsami a když už, překáží mi to… Na krk se mi telefon brát taky nechce, no jsem problémova 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
26.7.21 15:00

Jizda v kočárku nesimuluje stejný pohyb jako chůze, co si jednoduše pořídit hodinky a spárovat aplikace? Když nechceš mít telefon u sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.7.21 15:02

Holky moc díky! Prosím hoďte mi sem tipy krom mapy.cz, kde se měří chůze podle navigace. Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.7.21 15:03

@Nickjmeno kamarádce nefungují ani Garmin hodinky, když má ruku na madle prave…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
26.7.21 15:05

@Kriss Tina hodinky to taky nezmeří, musel by to člověk vézt jednou rukou a tu ohodinkovanou nechat volně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
26.7.21 15:09

@JanaDaR jiná možnost nebude, jakýkoliv zařízení ten pohyb potřebuje, buď mít u sebe telefon nebo jen jednu ruku na madle… pak teda ještě chodit bez kočáru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
26.7.21 15:10

@Nickjmeno však já vím, mám tedy jen náramek, ale prostě to nebere. Pak mám v nohách třeba osm kilometrů, ale dle náramku jsem udělala 200 kroků, že. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat