Tělesné tresty - vařečka? Ohnutí přes koleno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kamila44455
Kecalka 120 příspěvků 05.05.19 14:26
Tělesné tresty.Varecka? Ohnuti pres koleno?

Ahoj,
Nedavno jsem videla v TV dokument o tělesných trestech, kde mluvila pani psycholožka, ze ny se uz nemelo vubec placnout..
Jako osobne ja sve deti, taky placla po ruce, nebo pres zadek..A zajima me, jestli jste nekdo vzal na dite varecku nebo jestlu jste nekdo ditko ohnuli pres koleno? Prej varecka a ohnuti pres koleno se nema.. Ditko se cítí pes ztrapneno a poníženo..
Ale nejvic nechapu, jak nekfo dokaze dat pubertakovi zahlavec nebo pohlavek, to uz je dle me selhání.
Jaky mate na rohle nazor vy? :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 05.05.19 14:30
@kamila44455 píše:
Ahoj,
Nedavno jsem videla v TV dokument o tělesných trestech, kde mluvila pani psycholožka, ze ny se uz nemelo vubec placnout..
Jako osobne ja sve deti, taky placla po ruce, nebo pres zadek..A zajima me, jestli jste nekdo vzal na dite varecku nebo jestlu jste nekdo ditko ohnuli pres koleno? Prej varecka a ohnuti pres koleno se nema.. Ditko se cítí pes ztrapneno a poníženo..
Ale nejvic nechapu, jak nekfo dokaze dat pubertakovi zahlavec nebo pohlavek, to uz je dle me selhání.
Jaky mate na rohle nazor vy? :think:

Já naopak chápu tohle nejvíc. :D Jinak mamka na mě vytahovala vařečku a někdy mě s ní i plácla, nijak ponížená jsem si nepřipadala (nedělala to teda na veřejnosti, to bych asi mluvila jinak. :lol: )

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16366 příspěvků 05.05.19 14:31

Stejná diskuze tu byla asi před 10 dny…

Khalesi
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 05.05.19 14:32

Dle me-nikdy si nebrat zadnou pomucku k trestani, to uz neovladnes. Kdyz plesknu pres ruku nebo zadek citim to i ja a vim jakou silu do toho muzu dat aby to bylo vychovne a ne tyrani. Klackem pres zadek proste je neorganizovane biti.
Pohlavek pubertakovi mi neprijde pres caru pokud pubos je pres caru-nemam rada facky, to je pro me ponizeni velike ale zas kdyz mi dcera do oci rekla ze jsem krava tak ji chytla ani nevedela jak. Nutno k tomu ze po vychladnuti oboo stran nasledoval rozhovor proc mi to rekla a proc ja tak reagovala. Asi to jeste nastane nekdy ale prozatim je klid, dulezite je umet si rict a umet obe priznat svou chybu, vysvetlit si emoce.

Uslava
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 05.05.19 14:32
@kamila44455 píše:
Ahoj,
Jaky mate na rohle nazor vy? :think:

Prej… to jsi fakt nevěděla?

Kriss Tina
Extra třída :D 10811 příspěvků 05.05.19 14:35

Plácnutí přes zadek, když nic jiného nepomůže může být účinné a proti tomu nic nemám. Varecku neberu, maximálně s ní vyhrožuju :D ale bavíme se o malém dítěti, u puberťáka je to těžké no, tam už nějaké plácnutí přes zadek nemá smysl zejo, a když nervy ujedou tak to spíš schyta nějakou tu facku, ale osobní zkušenost nemám :nevim: hodně záleží na situaci, ale celkově se snažím fyzickým trestum vyhýbat.

Uživatel je onlineHanka1
Neúnavná pisatelka 15160 příspěvků 05.05.19 14:37

Jako dite jsem nikdy nebyla bita, nicim. Zadna varecka, zadne ohybani pres koleno nebo dostat pres zadek.
Ovsem jako drzkata pubertacka jsem par zahlavcu dostala a zadne skody to na mne nezanechalo. Svoje deti jsem nebila a nebiju, drzkaty pubertak co si ma mne vyskakuje, tak uz jich par dostal od otce. Takze si dava setsakra bacha. U mne fungovalo, kdyz mel pindy a drzkoval v aute, ho vysadit na nejblizsi bus zastavce nebo u metra. Litacku nabitou ma… :P :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 44681 příspěvků 05.05.19 14:42

@kamila44455 manžel nedávno byl tak vytočený že řekl že jde pro vařečku a Vali se hned ptala co že bude vařit dobrého :lol: U nás fyzické tresty fakt ne, jo Viki dostal asi v 5ti letech na zadek na Silvestra a to bylo naposled. Na ně mnohem víc fungují zákazy. Nejstaršímu je 13 a to by spíš asi byl zápas, ten má síly víc než já :mrgreen:. Nevím co by musel udělat, na něj víc funguje zaheslování PC :lol:

Kelen
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 05.05.19 14:52

Já jsem vařečkou a ani přes koleno dávat nikdy nemusela. Nejhorší trest u nás je asi plácnutí přes zadek či přes ruku. Často stačí přísný pohled a rozlobený hlas. Moje děti jsou citlivé a už to je zastaví při konání zla :) Já jsem se ale přísná musela naučit být. Povahou jsem spíš kliďas a mám i pro dost věcí pochopení. Vychovávat a korigovat jsem se musela učit a důslednosti se učím doteď, protože mám krátkou pamět a někdy si ani nepamatuju co přesně jsem zakázala. Já se tu přísnost učila na psech. Když na ně křiknu “fuj je to” takovým děsně hlubokým strašidelným hlasem, hned přestanou škodit a bojí se mě i všichni ti, kteří povel zaslechli. Umím si představit situace, kdyby asi puberťáci pohlavek potřebovali-krádež, záškoláctví atd. Já zatím řešila menší prohřešky s pubertákem zabavením playstation a jiných her a trest to byl nápravný…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 14:53

Já jako malá byla bita celkem dost. Když jsem prostě dostala na zadek nebo facku/pohlavek, tak to na mě žádné následky nezanechalo, ale doteď si živě vybavuju pocit, jaký jsem měla, když šel nějaký rodič pro vařechu nebo pro řemen a jak moc to pak pálilo. Svým dětem bych to neudělala doufám, že nikdy neudělám. Zvlášť když jsem dostala od táty, to jsem ještě týden měla pořádné modřiny. Takže tak. A to i v pubertě. Odstěhovala jsem se ve 20letech, do té doby jsem klidně dostala, jednou do mě taťka kopal, to mi bylo asi 18, ponižující to bylo hodně. Modřiny jsem měla hodně dlouho. Měla jsem v pubertě psychické problémy, chodila k psychiatrovi, brala antidepresiva a rodiče pro to neměli pochopení, tvrdili, že si to vymýšlím, že kdybych chtěla být šťastná, tak přece jsem. Takže mezi námi vznikaly kvůli tomu různé konflikty.
I přesto mám ale s rodiči doteď hezký a blízký vztah.

Dana112
Kecalka 272 příspěvků 05.05.19 15:04
@Hanka1 píše:
Jako dite jsem nikdy nebyla bita, nicim. Zadna varecka, zadne ohybani pres koleno nebo dostat pres zadek.
Ovsem jako drzkata pubertacka jsem par zahlavcu dostala a zadne skody to na mne nezanechalo. Svoje deti jsem nebila a nebiju, drzkaty pubertak co si ma mne vyskakuje, tak uz jich par dostal od otce. Takze si dava setsakra bacha. U mne fungovalo, kdyz mel pindy a drzkoval v aute, ho vysadit na nejblizsi bus zastavce nebo u metra. Litacku nabitou ma… :P :mrgreen:

Takze mi chces říct, ze si na sve deti nikdy neuhodila? Nejsem si jista na 100%, ale mam pocit, ze si v jedne diskuzi psala neco jineho :think:

Murka
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 05.05.19 15:11

Tak zrovna pohlavek puberťákovi naprosto chápu. Stejně tak chápu jednu přes zadek dvouletému, který po x-té dělá něco co nemá. V obou případech je to impuls k pochopení „aha, tak tohle teda nemám dělat“. Jakékoliv jiné fyzické tresty mi jsou silně proti srsti. Ovšem jako dítě bych brala radši jakýkoliv fyzický trest, než to psychické peklo, které se u nás používalo jako trest.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 15:12

Tak my jsme jako malí párkrát dostali :mrgreen: od mamky celkem často, když od tatky tak už jsme věděli, že je zle, takže od něj asi dvakrát za život :mrgreen: dostali jsme přes zadek, přes hubu, i vareckou,… Nikdy jsem si nepripadala ponizena, věděla jsem, že jsem fakt něco provedla :nevim: :mrgreen: mě třeba mnohem víc vadilo když mamka jecela, to bych vždycky mnohem radši dostala přes hubu, nebo přes zadek než celý den poslouchat její rvani, to mě fakt pak psychicky deptalo :nevim:

Uživatel je onlineladucha
Generální žvanilka 22537 příspěvků 05.05.19 15:21

@kamila44455 Měla jsi už puberťáka? Já mám třetího, normálně děcka nebiju, ale když mi syn řekl, že jsem blbá, dostal facana přes celou hubu.
Jinak měli kluci pubertu ucházející, ovšem dcera bude tvrdší oříšek 8)
Mamka nás mydlila ručně a často, ale nikdy ne nezaslouženě, prudily jsme se ségrou hodně 8)

Uživatel je onlineHanka1
Neúnavná pisatelka 15160 příspěvků 05.05.19 15:21
@Dana112 píše:
Takze mi chces říct, ze si na sve deti nikdy neuhodila? Nejsem si jista na 100%, ale mam pocit, ze si v jedne diskuzi psala neco jineho :think:

Jo pubertakovi jsem flakla za blby kecy, jenze je vetsi nez ja, takze to nema efekt. Spis funguji zakazy sportovniho konicku ci nebo pohrozeni utahnuti casti kapesneho, pokud ma kecy o trivialite typu luxovani/vytirani a obsluha mycky/pracky/susicky.

Takove to placnuti batolete pres ruku nebo pres plinu, kdyz opakovane dela neco, co ho ohrozuje na zdravi ci zivote, neberu jako soustavne cilene fyzicke ublizovani…

A na vztekaci batolata fungovalo odnest do jejich pokojicku a nechat vyvztekat, ony je ty komedie po par akcich prestaly celkem rychle bavit…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama