Nežádoucí účinky na tělísko Mirena?

396
31.7.19 23:21

Tělísko MIRENA, mravenčení/brnění nohou, nervozita

Pěkný večer, zajímá mě, jestli jste některá neměla nežádoucí účinky hormonálního tělíska v podobě brnění. Mám ho zavedené 3 měsíce a poslední měsíc mě bolí pravá noha (stěhuje se to od palce, kotník, ploska..) a mravenčí mi ta stejná noha. Poslední měsíc na sobě také pozoruju nervozitu a tlak na prsou při stresu, což jsem nikdy neměla. Je možné, že by to způsobovalo tělísko?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27012
31.7.19 23:25
@Aluree píše:
Pěkný večer, zajímá mě, jestli jste některá neměla nežádoucí účinky hormonálního tělíska v podobě brnění. Mám ho zavedené 3 měsíce a poslední měsíc mě bolí pravá noha (stěhuje se to od palce, kotník, ploska..) a mravenčí mi ta stejná noha. Poslední měsíc na sobě také pozoruju nervozitu a tlak na prsou při stresu, což jsem nikdy neměla. Je možné, že by to způsobovalo tělísko?

Spíš páteř. Na fyzioterapii chodíš?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50180
1.8.19 03:09

Proc nejdes ke svemu lekari? On je kompetentni, aby ti odpovedel.
Muze to byt priznak trombozy nebo nedostatek horciku. Nebo jinych potizi. Proc cekas a resis to na netu? :nevim:
Ja jsem mela vedlejsi ucinek po krouzku Nuvaring. Projevilo se to piskanim v usich, bolest rukou, nohou, celkove svalu, unava, zavrate, podrazdenost, naladovost, boleni hlavy.
Krouzek jsem mela tyden a doktor rekl, ze to musi okamzite ven. Ja jsem sla teda zpet k Dr., ze se mi to nezdalo. A ty cekas mesic?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
1.8.19 06:15

@Kelsey už jsem byla u obvodního, na neurologii a EMG. Příští týden jdu na další kolečko a uvidím. Každopádně přemýšlím vážně nad tím, že si tělísko nechám vyndat. A nesuď mě hned, otázka byla, jestli se s tím někdo setkal z uživatelek téhle HA, lékaři, u kterých jsem byla právě ne :think: Vlastně jen lékařka na pohotovosti na neurologii mi řekla, že už viděla resp. slyšela o hromadě nežádoucích účinků, takže možné je všechno.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
1.8.19 06:17

@Russet chodím na neurologii, jdu tam příští týden a budu trvat na detailním vyšetření páteře. Co jsem četla, tak by to mohl být i výhřez ploténky :zed:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50180
1.8.19 07:38

@Aluree
Je to tve telo, ale ja uz bych byla davno i u gynekologa. Byl by to prvni doktor, ktereho bych navstivila, kdyby se mi neco nezdalo. Moje kolegyne mela problem Mirena. Sice jineho razu, ale jeji telo to nesnese, takze se automaticky brani a ji to proste vypudi.
Ja jsem psala hore, ze jina antikoncepce mi nesedla, takze nic neni vyloucene. Jeste dnes bych volala na gynekologii a domluvila si termin, necekala bych dyl.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27012
1.8.19 17:43
@Aluree píše:
@Russet chodím na neurologii, jdu tam příští týden a budu trvat na detailním vyšetření páteře. Co jsem četla, tak by to mohl být i výhřez ploténky :zed:

Každopádně bych informovala všechny lékaře, že mám tělísko, jestli to nemůže být tím.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
24.8.19 22:08

Zdravím holky, taky přidám svou zkušenost. V květnu jsem si nechala Mirenu dát, zhruba po měsíci mě začala mravenčit noha, zhoršovalo se to, po dalším měsíci už jsem to měla téměř stále. Přidaly se i obě ruce. Pátrala jsem na webu a dopátrala jsem se především na zahraničních webech, že je to běžný vedlejší účinek Mireny. Nechala jsem si ji odstranit - v pondělí to budou dva týdny a ejhle, mravenčení rukou je pryč a nohy tak 90% též. Za mě tedy nedoporučuji, kdo ví, co to může všechno způsobit a dělat za paseku v těle :-(

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.9.19 21:28

@Aluree Me cca po měsíci zacal mravencit jazyk a rty. Na neurologii mam uz roky potvrzenou tetanii. Pridala jsem mg a mravenceni ustoupilo. V ustech ale zustal takovy zvlastni kovovy pocit, nesetkal se s tim nekdo.??? :oops:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama