Téměř 3 leté dítě se stále v noci budí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1845
12.4.11 14:44

Téměř 3 leté dítě se stále v noci budí

Našemu Honzíkovi budou za 2 měsíce 3 roky.. Dobře prospívá, přes den (i přes nějaké jeho vztekací záchvaty) je hodný. Myslím, že žije v klidném prostředí, bez nějakých hádek nebo rychlých a nečekaných změn.
Problémy máme v noci.. Za dobu, co ho máme, bych mohla spočítat na prstech, kolikrát spal celou noc.. V noci se budí, pláče a my vůbec nevíme důvod.. Někdy se jen posadí v postýlce a stačí, že ho položíme, někdy ho musíme vyndat a pochovat. Poslední měsíc se budí pravidelně kolem půlnoci, ječí v postýlce, vzteká se, občas dupe. Pochováme, dáme do postýlky, vysvětlíme, že se v noci spí (je na něm i vidět, že je unavený), položíme. On chvíli leží a za chvíli nanovo. A takhle vydrží třeba 2 hodiny..
Spí s námi v ložnici (ve své postýlce, kde má své mazlíky, plínku), dudlík už nemá, večer usíná naprosto bez problémů, proběhne pohádka, „uspávací rituál“ a nemá problém..
Už si nevíme rady.. :nevim: Budu vděčná za jakoukoli radu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
QQQQ
12.4.11 14:53

To stejné jsme měli s dcerkou do jejích 5ti let! Pomohlo (a to asi nechceš slyšet) okřiknout ji. Přítel vstával ve 2 v noci do práce a musel být odpočatý(kamioňák) a s dcerkou to byl problém. Jednou v noci mu už ruply nervy a křiknul na ni „DOST!KDYŽ JSIS BYLA SCHOPNÁ DOJÍT PO TMĚ AŽ K NÁM ZVLÁDNEŠ TO I NA ZÁCHOD!“ A vyhodil ji z ložnice. Do chodby jsme koupili moční světýlko a máme pokoj :palec: Přestala k nám chodit, šikulka!

• Citovat
  • Nahlásit
1614
12.4.11 14:55

ahoj, zkusím poradit. Náš malý (teď 2,5 r) ze začátku krásně spal celou noc už od 2měs. Já spala s ním v jeho pokojíku. Kolem 1,5roku se taky začal takhle budit. Zkoušeli jsme uklidňovat, vysvětlovat (v noci se spí…), no samo nic nezabralo. Už jsem měla nervy nadranc, a chtěla si trochu odpočinout, tak jsem se na pár noci přesunula za manželem do ložnice.. - a od té doby klid! Prostě chtěl svůj pokoj. Tak to zůstalo, občas v noci slyším, jak tam pobíhá a hraje si, ale z pokoje nevychází, tak ať si tam dělá co chce :huban: a ráno je vždycky v postýlce. Každopádně přestal brečet. Zkuste ho přesunout do JEHO pokoje. Snad to pomůže, držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56601
12.4.11 15:13

Taky mě napadlo to samé co mayerku, přesunout do pokojíčku pokud ta možnost je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
QQQQ
12.4.11 15:24
tezi píše:
Taky mě napadlo to samé co mayerku, přesunout do pokojíčku pokud ta možnost je.

U nás to nepomohlo. Do vlastního šla ve třech letech se starším bráchou. Pomohlo fakt to okřiknutí :-?

• Citovat
  • Nahlásit
2549
12.4.11 15:40
ww píše:
tezi píše:
Taky mě napadlo to samé co mayerku, přesunout do pokojíčku pokud ta možnost je.
U nás to nepomohlo. Do vlastního šla ve třech letech se starším bráchou. Pomohlo fakt to okřiknutí :-?

Já se přidávám, mladší syn měl taky problém s nočním vstáváním- dloooouho pil v noci mléko a když se mi ho podařilo odnaučit ho to (cca ve 2,5 letech), po pár týdnech začal dělat totéž jako váš Honzík.
Nepomáhalo nic, až mi jednu noc ruply nervy a dost rázně jsem na něj houkla, zalezl a spal jako dudek. Opakovalo se to ještě další noc- znovu jsem houkla a od té doby je klid.
Tak snad nějaká zde pochytaná rada zabere! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56601
12.4.11 15:40

ww mě to napadlo, ale zkušenost nemám. Obě holky spaly dobře a celou noc při společném spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aty
7700
12.4.11 16:22

jo holky párkrát jsem tak naši dceru, 3 3/4 roku taky zkusila okřiknout ((-: no u nás spustila ještě víc ((-: někdy se přesune do ložnice bez pláče, ale většinou se vzbudí a řve, min, tak tři minuty, max. i hodinu. u nás pomáhá, že si jí prostě vůbec nevšímáme a ona se pak uklidní a vleze si k nám. myslím, že celou noc spala asi jenom pětkrát. ještě, že to ti mladší nedělají ((-:

radu nemám, tak si taky ráda nějakou přečtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17031
12.4.11 17:21

U nás okřiknutí zabereb jen někdy - v případě, že se jí něco zdá a jakoby se z toho nemůže probudit… Ne vysloveně zařvat, spíš jen zvýšit hlas…

V tomhle asi moc neporadím - jestli je opravdu vzhůru a cíleně Vás vyvolává, možná pomůže důslednost a trošku zvýšit ten hlas. Jestli pláče ze spaní, že se mu něco zdá, tak to bude horší :think: Snad zkusit homeopatika na zklidnění…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19746
12.4.11 17:36

U nás taky pomohlo osamostatnění. Do té doby sice v noci nevyváděla, ale chtěla třeba podat pití, asistovat u čůrání, držet za ruku, třeba ve 3 ráno vyprávět pohádku nebo nebo něco podobného. Teď je v pokojíčku sama (tedy s miminkem, ale beze mě), já spím vedle v pokoji - máme je jakoby propojené a zůstávají otevřené dveře, takže já vidím na dětskou postýlku, ale malá si tam spí víceméně sama - když náhodou něco potřebuje, ale už je to minimálně, tak jí slyším, kdyby mě volala.
Dojdu k ní, pomůžu s tím, co potřebuje, dám jí pusu, popřeju dobrou noc a zase odcházím do své postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
12.4.11 18:01

ahoj, mi pomohla se spaním dcery (2,5) knížka „Každé dítě může dobře spát“, která mi pomohla pochopit proč dcera prostě v noci nespí - do té doby se jí to povedlo jenom 2*, teď máme klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
13.4.11 13:59

:palec: No jo.. okřiknutí rozhodně nepomáhá.. taky začne čím dál víc.. Včera po 3 hodinách řevu jsem ho už plácla lehce přes zadek.. Takže to taky nefunguje.. Poslala jsem ho na chvíli do obýváku, ať si tam dělá co chce, že my jdeme spát.. Tak tam pět minut postával, pak se vrátil, že teda jako půjde taky spát, ale za 10 min. řval znovu.. Tak já už nevím..
Teď mi známý říkal, že jejich dcera měla to samé.. Budila se přibližně ve stejnou dobu a řvala, prý to může být i tak, že dětem se třeba někdy něco v noci zdálo a oni mají v sobě takový budíček a pak se prostě v tu dobu budí a bojí se spát.. Ale co s tím, to nevím.. :roll:
Pokojíček bychom rádi už vyzkoušeli, ale kupovali jsme Honzíkovi postel a řešíme teď nějaké reklamace, takže se v ní zatím nedá spát..
To Aja: na tu knížku se zkusím někde mrknout.. Díky za tip!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
15.4.11 13:38

my malou stěhovali do svého pokoje už v 8 měsících,od té doby spí dobře celou noc,když jedeme na dovču a spíme v jedné místnosti tak se budí,občas jí slyším,že tam pobrekává,ale nechodím tam trvá to většinou jen pár sekund a pak zase spí,někde jsem četla že děti mají divoké sny a tak jako se můžou ve spánku usmívat,tak i pár sekund poplakat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TKJ
277
20.9.11 10:30

Ahoj maminky, my máme podobný problém, syn má 3 aj pol roku, spinká v pokojíku so svojou sestričkou, ktorá je naučená zaspvat sama a pak ide spat on, s tatínkem. Sestrička sa v noci nebudií takmer vobec a ked ano, tak zaplače a do minuty je zas ticho. Ale Jindra vstane, dojde k nám do ložnice, povie tatínku poď si somnou lahnúť. Manžel ide, a vždy ked Jindro zaspí, snaží sa vrátit ke mňe, nerada spím v noci sama :-/, ak teda sám nezaspí pri ňom, to je pak celú noc s ním v postely a je celý ubolený, kedže má dva metre a v postely sa mačkajú.Ak sa mu aj podarí nezapsať a vráti sa ku mňe do spálne, jindro je za hodinku zase hore, a všetko s aopakuje. Nechceme aby spával s nami v posteli, kedže kojím najmaldšiu sestričku občas aj v noci a ostane v postely somnou, ani by sme sa nezmestili. Poradíte, ako sa s tímto popasovať? Chcela by sem amnžu v noci trochu aj pre seba, a hlavne nech sa aj vyspí do práce a nie stále pcohoduje medzi spálňou a detskou izbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17219
20.9.11 11:07

Nám syn takhle brečel skoro do 4 let, pokud po obědě aspoň hodinu nespal. Když jsme ho donutili po obědě spát, tak to vždycky bylo v noci bez řevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat