Téměř čtyřletý syn se začal z ničeho nic pokakávat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 21:30
Téměř čtyřletý syn se začal z ničeho nic pokakávat

Synovi budou za měsíc 4 roky a najednou se nám začaly stávat nehody s bobkem, který končí ve slipech. Vždycky příjde s tím, že se mu chce kakat a když ho dávám na záchod, už má kousek ve slipech a pak tlačí a tvrdí že mu to nejde, pak zase zamaže slipy, a takto se to stalo ted už několikrát, prostě jakoby se vždy připokadí do těch slipů a pak už to nejde, nikdy to tam úplně nepustil, ale vlastně se pořádně nevykaká. Nechápu, čím to může být a co to může naznačovat? Vím, že vyprazdňování úzce souvisí s psychikou, ale syn nikdy nebyl přecitlivělý ani že by si věci nějak připouštěl, trápil se a tak…Nic jiného se v jeho režimu nezměnilo, doma je harmonie, do školky chodí rád. Nemáte někdo zkušenost, případně jak to řešit? Děkuji

Reakce:
Terezxx
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 19.01.19 22:09

Nemůže mít zácpu? :think:

BellinkaX
Kelišová 6714 příspěvků 19.01.19 22:12

asi zácpa s enkopresou. Res s pediatrem v týdnu.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 22:19

také mě to napadlo,v pondělí ale dostal čípek,normálně se vykakal a ted zase.Spíš se bojím,aby to němel psychického rázu,jsem takový plašan…

bublinek
Kelišová 5339 příspěvků 19.01.19 22:21

Zvládne si na záchod sám sednout?
Kdyby měl k dispozici nočník, nestihl by to?
Naše dcera (v dubnu 5 let) je menší a na záchod než vyleze tak je to na dlouho, má stále nočník k dispozici. I nefroložka mi doporučila aby byl stále nočník k dispozici, lépe se vyprázdní.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 22:23

vždycky hlásí a já ho na záchod dala,na to dětské prkýnko,k dispozici má i nočník,prostě najednou má problém a nejde se mu vykakat

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 19.01.19 22:34

Syn na zácpu dost trpí a když ho to chytlo, probíhalo to stejně jako u tvého syna. Už jsem zjistila, že to má po čokoládě a celkově sladkém, takže jsem mu to hodně omezila a už je dobrý. Ale stačí, když sní pár čtverečků čokolády a je to zpátky. Pravidelně se mi takhle vracel se zácpou z hlídání :lol: Nejedl teď syn něco nebo něčeho více, než obvykle?

Teruška85
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 22:38

@Terezxx možná to tak nakonec doopravdy bude,protože celkově ted přes zimu má míň pohybu a míň ovoce a zeleniny.Zkusím se na to zaměřit a pokud to nebude dlouhodobější,bude problém asi tady

anupati
Kelišová 6566 příspěvků 19.01.19 23:22

Tak u nás rovnou navrhl pediatr odčervení na roupy, že z praxe to v drtivé většině není zácpa psychického původu, ale průvodní jev červíků. A to jsem na bobku žádné neviděla. A přesně taky to špinění xkrat za den…že se jí chce, pak nic… Takže to je taky možnost. Nakonec se dá říct ta jednodušší…

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >