Reklama

Téměř každodenní pláč v noci ve stejnou dobu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 05.07.11 10:14
Téměř každodenní pláč v noci ve stejnou dobu..

Zdravím, mám prosbu. Myslíte, že by mohla být kolika u osmiměsíčního dítěte?? Naše malá se budí téměř každou noc ve tři hodiny ráno (občas až ve čtyři) a hodinu pláče a pláče, cvičíme, chováme, uklidňujeme..chce se jí evidentně spinkat, ale něco jí zlobí :-? Zaráží mě, že je to pokaždé ve stejnou dobu, do té doby spinká klidně…děkuji za názory a rady!!

Reklama

Reakce:

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 05.07.11 10:29

Co zub? u nás když se vzbudí, tak to jsou často ty neviditelné zuby.....dost nám pomáhá homeopatikum chamomilla a taky olejíček na tvářičky (myslím že podobnej v čr je jakoubek od nobilisu), když se zklidní, tak vím, že to je zub. Tak to vyzkoušejte, třeba to taky pomůže.

s tou pravidelností to třeba souvisí s tím, že má takovou fázi spánku, že se probudí a zub zrovna v klidu pracuje…

MMartina1
Závislačka 3513 příspěvků 05.07.11 10:31

možná blbost a co hlad?

Chawa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 05.07.11 10:33

Také jsme si tím prošli. Trvalo to pár měsíců a pak to přešlo (a asi 3× se to v určitých obdobích opakovalo a vždy to trvalo několik týdnů).

Hlad to podle mě nebude, ale můžeš zkusit nakrmit. Já bych to nedělala, neb budeš mít problémy to zase odnaučit (místo toho zkus nabídnout pití). Zub to být klidně může (může růst i týdny či víc jak měsíc), ale jinak to budeš muset asi vydržet. Tak hodně trpělivosti! :-D

Příspěvek upraven 05.07.11 v 10:35

Ferum
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 05.07.11 10:35

Ahoj.
Já mám 9 měsíčního syna a ten to má naprosto stejně. Tedy poslední tři měsíce má vždy týden, že se budí ve dvě ráno a strašně pláče. Nedá se uklidnit a to ničím. Ani když ho chci nakojit, nošení nepomáhá a viditelně ho něco bolí a brečí ze spánku. :cry: Je to strašný pocit beznaděje.
Já osobně si myslím, že jsou to zoubky. A lékařka mi říkala, že také může růst a v noci ho bolí klouby od toho jak roste. Kdo ví. Zkus i vypozorovat zda to není po nějakém večerním jídle.
Já nemůžu na noc dávat kaši a hlavně ne Sunarku a Nutrilon. Takž na noc dávám jen ovoce.

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 05.07.11 10:35

Zřejmě je to doba, kdy se mění hluboký spánek s lehčím a protože už je to k ránu, ji to vzbudí. Dítě teď vnímá hodně podnětů a v noci má hodně živé sny nebo trénuje dovednosti. Když s ní budete tak moc manipulovat, můžete ji naučit vyžadovat náruč. Malá mi to taky dělala. Po tmě jsem ji přikryla, pohladila a řekla „hají“ a po pár dnech to zabralo. Když plakala, na pár vteřin jsem ji vzala na rameno a uložila hned, jak se utišila. PS: někdy měla v noci i větry, jindy rostly zuby, dalších pár nocí chtěla nacvičovat vstávání v postýlce nebo proplétání končetin v příčkách :mrgreen:

Ferum
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 05.07.11 11:09
Háta_x píše:
Zřejmě je to doba, kdy se mění hluboký spánek s lehčím a protože už je to k ránu, ji to vzbudí. Dítě teď vnímá hodně podnětů a v noci má hodně živé sny nebo trénuje dovednosti. Když s ní budete tak moc manipulovat, můžete ji naučit vyžadovat náruč. Malá mi to taky dělala. Po tmě jsem ji přikryla, pohladila a řekla „hají“ a po pár dnech to zabralo. Když plakala, na pár vteřin jsem ji vzala na rameno a uložila hned, jak se utišila. PS: někdy měla v noci i větry, jindy rostly zuby, dalších pár nocí chtěla nacvičovat vstávání v postýlce nebo proplétání končetin v příčkách :mrgreen:

Vzhledem k tomu,že to máme podobně jak zakladatelka tak reaguji. :-)
U nás, ale třeba vzít do náruče neznamená ani slabé utišení. Stále řve jako tur a mrská sebou. Občas se uklidní až když ho položím zpět do postýlky. Ze začátku jsem si myslela, že chce pozornost, ale on při tom chování a breku opravdu pořád spal. :nevim:

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 05.07.11 20:30

Férum, to jsme na tom podobně :roll:
To já zkouším vždycky nejdřív cumel, pak pití, to chování až když nic jiného nezabírá, pak už i přebaluju, jenže to se samozřejmě probere, tak je to ještě horší.. Už jsem zkoušela dát i Nurofen na zoubky (pomohl, když nám rostly jedničky) ale ten taky nezabral. Prostě pokaždé 1 až 1,5hodiny :roll: jinak večerní jídlo má pořád stejné a někdy spí, někdy pláče :roll: napadlo mě, jestli to nemůžou být nějaké koliky, ale ty bývají u menších miminek asi ne? Já to vydržím, s první dcerou jsem nespala do 13ti měsíců a to bylo daleko horší, takže teď je to proti tomu pohodička.-) ale trápí mě ta bezmoc :cry: když se jí chce spinkat a nemůže, protože jí něco trápí :-?

Ferum
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 05.07.11 21:25

První syn mi také moc nespal. Až do roka jsem ho kojila v noci každé dvě hodiny. Takže jsem si také užívala.
Teď je to proti tomu balada a procházka růžovou zahradou.
Také nevím co by to mohlo být a jen tipuji. Ani doktorka neporadila. :nevim: Ale jako kolika mi to nepřijde.

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 06.07.11 09:06

to dobře znám :roll: já už měla ani ne 50kg, chodila jsem jako mrtvola :-? ve 13ti měsících se mi konečně podařilo ji odstavit a začala spát skoro celou noc! Já se dr. ještě neptala, pokaždé se ho zapomenu zeptat :roll: snad je to brzy přejde! Třeba dneska spinkala celou noc do pěti do rána..ale to je vždycky tak jedna noc a pak tři-čtyři jsou ty horší..

Ferum píše:
První syn mi také moc nespal. Až do roka jsem ho kojila v noci každé dvě hodiny. Takže jsem si také užívala.
Teď je to proti tomu balada a procházka růžovou zahradou.
Také nevím co by to mohlo být a jen tipuji. Ani doktorka neporadila. :nevim: Ale jako kolika mi to nepřijde.

Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 11.07.11 17:34

Mame to hodne podobne, podezrivam bud zuby nebo separacni uzkost, kazdopadne je to hodne narocne. Od sesti mesicu spal sny sam v postylce v pokojicku, po mesici a pul se to zacalo pomalicku horsit, az jsme dospeli do faze, ze nepomaha nic, ani kojeni, noseni atd…
Jen doufam, ze to prejde, protoze je to fakt tezke…
Navic se k tomu pridavaji vyvojove skoky (jako treba plazeni a klekani si), takze je toho v tomto obdobi na mimca hodne a musi si to zpracovat…

Drzim place, at se to uklidni i u vas…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu... číst dále >

Mě a smazat? Směje se Rytmusovi Dara Rolins! A co mu dál vzkázala?

Zpěvačka Dara Rolins (45) se nestačí divit. S člověkem klidně můžete strávit... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >