Téměř plně kojené batole, jak dlouho ještě?

245
1.5.16 12:14

Téměř plně kojené batole, jak dlouho ještě?

Dceři bude 14 měsíců a nemá vůbec zájem o jídlo. Bylo období, kdy se mi celkem dařilo něco do ní dostat, ale poslední měsíce je to čím dál tím horší. Ráno a dopoledne chce jen kojit, někdy sní trochu jogrtu (max 5 lžiček), v poledne jde spát, odpoledne si občas zobne tak tři lžičky z našeho jídla od oběda nebo polívku (to je schopná i deset lžiček), někdy si dá trochu přesnídávky (rekord má půlku skleničky), večer tak max. 10 lžiček kaše. Jsou dny, kdy nesní vůbec nic. Je drobná, ale podváhu zatím nemá. Pít taky nechce, občas si dá pár lžiček čaje nebo vody. Sestra to s dětma měla podobně, jenomže kojila jen několik měsíců, tak to měla horší. Řešila to tak, že jim dávala i nezdravé věci, jen aby snědly aspoň něco. Více rozjídat se jí začínají až teď ve školním věku. Laktační poradkyně mi odepsala, ať to neřeším, že je ještě malá.
Chtěla jsem se ale zeptat, jak dlouho může takové období trvat? Vy, co jste to měli podobně i v pozdějším věku, jak jste to řešili ve školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1332
1.5.16 12:45

Na školku bych ještě nemyslela ;-) zbytečný stres. Naše malá byla do roka a půl téměř výhradně kojena, prostě i kdybych to jídlo do ni měla řvát násilím, tak ho stejně nerozvejka a radši vyplivne. Tak jsem ji nechala být. Prostě jsem nabízela, kojila na požádání a teď je ji 25 měsíců a najednou už kojim jen 3× denně a to jen na spaní a ráno. Mám jen jedinou radu, smířit se s tím a vydržet, trpělivě nabízet jak piti, tak jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6735
1.5.16 12:56

@Aristolochia Mám doma podobný exemplář, nyní 20měsíců a pomalinku se to zlepšuje, už začíná mít nějaká oblíbená jídla, sní sice jen malou porci, ale je to víc jak 10lžiček :lol: nedávno snědla celou hrušku, to jsem ani nemohla uvěřit :lol: Je to složité s takovýma dětma, když vidím jak roční syn kamarádky sní bez problému celou skleničku přesnídávky, nebo celý jogurt a ještě má málo, tak jen závidím, to je pro nás scifi :lol: Malá je, ale kupodivu spíš baculatá, každý má komentáře jak pěkně asi papá :roll: asi kojim plnotučný :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
1.5.16 13:09

Děkuju vám, ráda si přečtu, že to měl někdo podobně a že se to zlepšilo.
Jsem zvědavá, kdy se to začne lámat u nás. Zatím dělám přesně to, co jsem vždycky říkala, že bych nikdy nedělala. Běhám za malou se lžičkou a nabízím jídlo. V židličce bych ji neudržela ani náhodou.
A to jsem plánovala metodu BLW. Jak jí dám něco do ruky, za chvíli to někdo leží, nebo z pečiva trhá kousíčky a hází je na zem. Teď se ještě naučila plivat. Má z toho srandu a když se jí snažím vysvětlit, že se to nedělá, tak se směje ještě víc :)
Hlavně že nám děti rostou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6735
1.5.16 13:46

@Aristolochia Naše malá třeba jídlo pekně rozkousá, dlouho si drží v puse a pak vyplivne, nebo roztrhá na malé kousíčky, bylo období kdy si byla schopná vyklopit polívku na hlavu :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
1.5.16 13:51

Je opravdu malinka, urcite ji jidlo zachutna…ale jeste k tomu nedozrala..zkuste ted jak bude sezóna nabízet ovoce, super je v lete meloun, zeleninu, jezte spolu, na nezdravosti zbytecne neucte. A kojte dal, to je beztak to nejzdravejsi, co kdy dostane :P jinak vám napisu, co miluje syn a totální zavislak na prsu si kolikrát da uz i radeji:
Ryzove mleko s Kakaukem (z DM)-pije brckem!,super jsou plnitelne kapsicky (uděláte do nich klidne vlastní ovocné pyre),domácí buchty ze spaldove mouky slazene medem nebo datlovym sirupem, raw detske tyčinky (maji ve zdrave výživě)
Kazdopadne chce to trpělivost, většinu z těchto jídel si maly oblíbil az vic po roce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
1.5.16 14:03

Díky za tuhle diskuzi :) u nás je to to samé, malá má 17 měsíců. někdy zkusí všechno, ale vyplivne okamžitě nebo požvýkané. v kočáru sní rohlík, někdy půlku banánu, jogurt vůbec, má ráda čokoládový termix. je schopná si přijít pro mlíko každých patnáct minut, ale stejně nepije, jen si pohraje. říkala jsem jí, že to vydržím do dvou roků a pak odstavím násilně :) tak uvidíme. nejhorší jsou komentáře okolí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
1.5.16 14:04

@Alušáček :D

@iizabela Děkuju za tipy, určitě něco vyzkouším. Hned jsem si vygůglila ty plnitelné kapsičky, to jsem vůbec neznala, to asi pořídím, nerada kupuju jednorázové věci.
Jinak nezdravostem se budu chtít vyhýbat co nejdýl, nejradši bych úplně, s čímž bude asi jednou ve školce problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
1.5.16 14:36

Kapsicky mely úspěch, rekla bych ze ho to bavilo a bavi kvuli tomu saní, stejne jako pití z brcka…zkousejte, kdyz nebude chtít hned, zkuste treba zase za chvili :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat