Téměř žádné sperma - šance otěhotnět?

Anonymní
5.2.21 14:20

Téměř žádné sperma - šance otěhotnět?

Ahoj všichni.
Asi půl roku jsme s partnerem měli nechráněný styk s tím, že nám nevadí, když otěhotním, ale nijak jsme to vyloženě nehrotili, no ale nestalo se.

Co ale vím celou dobu co ho znám, tedy 2 roky, že má extrémně málo spermatu. Někdy třeba jen jednu 5mm kapku, či dvě. Není to ani tak, že někdy víc/míň, prostě to tak podobně má pořád.
Vím, že gynekolog může vystavit žádanku na spermiogram, co ovšem nevím, jestli to vůbec berou jako „vzorek“ kde může být něco průkazného, někde jsem četla, že snad minimum je 1,5 ml a to on určitě nemá…

Máte někdo zkušenost, že by takové podobné mnozštví bylo stále s nadějí normálně otěhotnět?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.2.21 14:32

Někde jsem četla, že ejakulatu musí být určité množství, aby mohlo dojít k otěhotnění. I když stačí jedna jediná spermie, jen při určitém množství ejakulatu se vytváří potřebné enzymy, aby spermie byly vyziveny, přežily v pohlavním ústrojí ženy a doplavaly až do cíle.
Takže ano, toto může být problém.

Netvrdím, že nutně je, vím že někdo otěhotní i z preejakulatu. Jen píšu, co jsem četla.

• Citovat
  • Nahlásit
933
5.2.21 15:04
@Anonymní píše:
Ahoj všichni.
Asi půl roku jsme s partnerem měli nechráněný styk s tím, že nám nevadí, když otěhotním, ale nijak jsme to vyloženě nehrotili, no ale nestalo se.

Co ale vím celou dobu co ho znám, tedy 2 roky, že má extrémně málo spermatu. Někdy třeba jen jednu 5mm kapku, či dvě. Není to ani tak, že někdy víc/míň, prostě to tak podobně má pořád.
Vím, že gynekolog může vystavit žádanku na spermiogram, co ovšem nevím, jestli to vůbec berou jako „vzorek“ kde může být něco průkazného, někde jsem četla, že snad minimum je 1,5 ml a to on určitě nemá…

Máte někdo zkušenost, že by takové podobné mnozštví bylo stále s nadějí normálně otěhotnět?

Muj partner miva spermatu pri ejakulaci tak jednu kavovou lzicku, mozna ani to ne.
Otehotnela jsem hned druhy cyklus.

Nevim tedy, jak je to s az takhle malym mnozstvim 🤷🏼‍♀️
Ale celkove plati, ze na mnozstvi ani konzistenci nezalezi. Zalezi na poctu spermii, jak jsou pohyblive atd…

Kazdopadne na spermiogram urcite zajdete 🙂 A zadnou zadanku nepotrebujete. V mnoho CAR delaji zakladni spermio zdarma na vasi zadost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat