Téměř zastavený vývoj plodu (6mm)

61
26.7.21 18:50

Téměř zastaveny vývoj plodu (6mm)

Zdravím všechny maminky a těhulky. Nevím, zda mám přímo otázku a nebo se spíš potřebuju vypsat a vyslechnout i jiné názory, pokud má někdo podobnou zkušenost :think:
Začnu popisovat od začátku ;). Když jsem byla 6+2 (byla jsem na pohotovosti), byl vidět jen gestacni Vacek 11mm a žloutkový váček 2,9mm. Už tehdy mi bylo řečeno, že je to malé a uvidí se. Další kontrola 7+2. O týden to vyrostlo, byl vidět plod 4mm a srdeční akce, ale pomalá. Dnes kontrola 9+2, plod 6mm a stále pomalá srdeční akce. Paní doktorka mi říkala, že tohle ještě neviděla. Pochopila jsem to tak, že ji zaráží, že 14dni se to malé pořád drží, i přes tu pomalou srdeční akci. Další termín říkala, že až za tři týdny, po jejich dovolené. Říkala jsem ji, že tohle nemá smysl a chci to ukončit. Z pohledu lékaře ale není důvod k ukončení těhotenství, prý by to muselo být na moji žádost. Vysvětlila jsem ji, že už je to třetí nezdar (10/2020 ZT v 8+0 a v březnu biochemické těhotenství po IUI) a nemíním se trápit. Nehledě na to, že těhotenství očividně není prosperující a nechci riskovat postižené dítě.
Byla jsem v šoku, když mi říkala, že si potrat musím uhradit sama. No nakonec mi tedy říkala, že by díky dvoum císařským řezům a mému zdravotnímu stavu šlo napsat to na pojišťovnu. Toto se odehrálo u mé obvodní gynekoložky. Otěhotněla jsem totiž spontánně.
Konzultovala jsem vše s CARem, zda řešit kyretáž a nebo tablety na potrat. Pak mi sestra volala zpět, že by prý doktorka počkala na další vývoj a že mám přijet.
Nevím co si o tom všem myslet. Přijde mi uhozené, trápit se dál. Je přeci jasné, že tohle nemůže dobře dopadnout :/.
Děkuji za případné zkušenosti a reakce. A moc se omlouvám, za dlouhý příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
26.7.21 19:02

Ahoj, chapu, jak je to psychicky narocne a nechces se dal trapit..:( ja mam za sebou zt a nasledne samovolne vycisteni (cca 6-8tt), a pak sp v cca 10tt, kdy mi take v 8tt dr rekl, ze to nevypada dobre a je to o skoro 4tydny mladsi, tak jsem take cekala, co bude. Kazdopadne i tak bych to nechala na svem telu a nic nasilne nepodnikala, treba se to srovna, treba ne a telo se s tim samo popere, pripadne pak pujdes na revizi, kdy uz to bude jasne. Nebo to zamlkne a bude stacit injekce na podporu vycisteni, coz je za me setrnejsi varianta. Verila bych svemu telu a snazila se netrapit. A logicky, pokud je to pro dr jeste porad zivouci plod, vyzadana revize z tve strany je umele ukonceni tehu, ktere se hradi. Drzim pakce, at to zvladnes.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
26.7.21 19:03

Tak tím, že tě zkouknou v CARu nic nepokazíš, a bude to druhý názor lékaře - snad pak budeš vědět víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24299
26.7.21 19:06

Já bych počkala, možná Dr chce, aby to odešlo samo, je to do těla menší zásah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.7.21 19:12

@wawa Moc Ti děkuji za komentář :srdce:. To je přesně to, co mi pomáhá, jiný úhel pohledu :hug:.
Máš pravdu, že by si s tím tělo mohlo poradit i samo. I to mě napadlo. Ale bojím se toho čekání a co když bych pak stejně musela na kyretáž :/. Bohužel mě tlačí čas :?. Je mi 37 let, před 13ti lety jsem prodělala transplantaci kostní dřeně a můj hematolog říkal, že mé tělo je už opotřebované a s velkou pravděpodobností budu dříve v přechodu :?.
Každopádně moc děkuji za podporu. Určitě jsi mě donutila přemýšlet i trochu jinak :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.7.21 19:16

@stinga
Přesně tak ;). Chci tam ale hlavně řešit to, co bude následovat dál. Budu tlačit už jen na IVF a to s tím genetickým testováním. Popřípadě nějaké další vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.7.21 19:20

@Kriss Tina
Děkuji. @wawa píše to samé. Musím zkusit přijmout i tuto možnost :hug:.
Přišlo mi, že moje gynekoložka byla taková trochu bezradná. Možná sama nevěděla co mi říct, když jsem si stala za ukončením těhotenství :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
26.7.21 19:38

Chápu, jak se cítíš. 3 týdny byl plod okolo 6+2 bez srdeční akce a doktor pořad říkal, ze třeba je jen pomalejší a ještě to dožene. Přitom už na první návštěvě jsem doktorovi říkala, že to není možný, protože to bych musela otěhotnět v době pozitivního testu. No byly to týdny nervů, naděje a pláče. Nakonec jsem v 11+6 dle MS skončila v nemocnici a vyřešilo se to. Zpětné jsem ráda, protože jsem aspoň jasné věděla, že se fakt nevyvíjí. Ale doktora jsem teda změnila. Tento pak ještě nepoznal, že děloha není dobře vyčištěná :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
26.7.21 19:41

@Veverisek mne taky prisli nekteri dr mimo, s 1.zt jsem si musela obehat dve nemocnice, ve Vinohradech me sice pul hodiny trapili na koze a utz asi s 3medickami, udelali zpravu, ale tu mi pak dr. Vytiskla, a vklidu oznamila, ze nemaji kapacitu, a at si na revizi zavolam jinam, tak jsem jela k Apolinari, kde uz mi utz nedelali a dost se divili chovani ve Vinohradech.. nicmene i tam se me dr. zeptal, co preferuji - pilulku, injekci, revizi.. ja vykulena, sla jsem tam s doporucenkou na revizi od meho gyn.. no dikybohu, ze se mi rozjel sp, sice to byl “zazitek”, ale telo si to vyresilo, vse odeslo a nemusela jsem resit dalsi zazitky s dr. U druheho sp jsem zas byla v nervu, ze to je tahly a neni to tak rychle, jak u prvniho, jela jsem znovu k Apolinari (stejny dr.) a uz jsem to brala s humorem, sestricka mi pichla injekci, aby podporila cisteni, koupila jsem si ještě malinik a do tydne to bylo vse ok.. ted jsem potreti tehu, na kontrole jsem byla v 6tt a dalsi kontrola az za 3tydny, taky bych radsi vedela driv, co se tam deje, ale telo neosalis, proste, bud to je ok a nech to plynout nebo ne a ono se s tim telo vyporada a nebo ne a na dalsi kontrole uvidis. Pokud nemas fyzicke problemy, nechala bych to na prirode. Do CARu si klido zajdi, zkonzultujte to, ale zas pokud se vycistis prirozene, rychleji se muzete snazit znovu (narust sliznice atd..) a chapu, mas pocit, ze te tlaci cas, mne je cerstve 36, take dite nemam, ale verim svemu telu, ze vi co dela a ze to dopadne dobre.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.7.21 21:09

@Ivusska777 Děkuji za podporu.Tak to budu mít asi něco obdobného jako ty. Jen tedy s tím rozdílem, že tobě dával ještě naději :think:. No u mě asi doktorka viděla, že jsem rozhodlá, tak jsem nic takového od ní neslyšela :).
A chápu tě v tom, jak píšeš, že jsi ráda, jak jsi čekala. Taky mi trochu hlodá v hlavě, aby mé rozhodnutí bylo správné. Ale já mám v tomhle směru jasně dané věci. Plod nemůže být zdravý, tak to pro mě znamená jasný potrat. Možná je to drsné, ale moje první ZT jsem probrecela jeden den a pak už nic. Okamžitě jsem to přijala tak, že je dobře, že nebudeme mít postižené dítě. I v nemocnici mi sestry říkaly, jak jsem vyrovnaná a úplně v pohodě. Přiznávám ale, že s každým dalším nezdarem je to těžší a těžší :?.
Pořád ale věřím tomu, že to jednou dopadne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
26.7.21 21:19

@Veverisek já taky byla už v nemocnici celkem v pohodě. Mě se vlastně na té pohotovosti strašně ulevilo, když doktor vyslovil ty slova a věděla jsem, že je konec a vyřeší se to. To ze mi doktor dával naději, bylo právě hrozné. On mi vždycky dal naději, já se jí den držela a pak jsem zase přišla na to, že to proste není možné. Obrečela jsem to a doufala, že další kontrolu už to skončí. Nakonec poslední kontrola s velkou nadějí byla 3 dny před tím než jsem začala krvácet. Proste nejde, aby ten zárodek 3 týdny nerostl. U tebe to bohužel vidím s nadějemi dosti podobně, spíš nejsou. Jinak s tím postiženým dítětem to plně chápu, mám to stejně. Jinak držím palce, ať se to brzy vyřeší a příště to má šťastnější konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
26.7.21 22:08

@wawa koukám, že sis taky zažila své :(. Bohužel i já jsem zažila obvolávábí okolních nemocnic, kde bude nejbližší termín kyretáže. V té nejbližší mi řekli za týden…no, no možná za týden, snad Vás tam někde vecpu :roll:.
Můžu vědět jak po té injekci na podporu potratu, jak to probíhalo? Mám totiž strach ze silného krvácení. Co se snažíme o dítě a neberu antikoncepci, tak mám hodně silnou menstruaci, klesá mi hemoglobin a já musím brát železo na předpis, aby se to doplňovalo :roll:. Po té transplantaci kostní dřeně by extra silné krvácení nebylo asi na místě. A hlavně ono kdybych třeba přijela do nejbližší nemocnice k nám, tak se obávám, aby mě přijali. Když js tam chtěla rodit druhé dítě, tak řekli, že jestli přijedu, tak mě kvůli diagnose okamžitě posílají do Hradce Králové :roll:.
Jinak moooc držím pěsti, aby teď u tebe těhotenství bylo v pořádku :hug: :srdce: :hug:. A chápu tvé obavy a nervy. Určitě bude ale vše v pořadu :srdce: :srdce: :srdce:
Jinak já už děti mám. Jsem ale rozvedená, děti máme ve střídavé péči. Přítel děti nemá, proto se snažíme o mimčo skoro tři roky :/. Jinak dcera 9let, je teď na táboře a syna (skoro 14 let) jsem si dnes přivezla. No bohužel mě teď večer dorazil i on :?. Přišel s tím, co budeme dělat a že už se u mě nudí a chce k tátovi. Tohle prostě zabolelo. Přišla jsem mu pak říct, že pokud chce, tátovi zavolám a domluvím se s ním, zda by tam mohl být, že ho u nás držet nebudu. Taky jsem mu řekla, že mě to mrzí. U nás má to co u táty, ale tady ho to nebaví, říkala jsem, že to nechápu. A že pokud vymýšlí nějaký výlet, program, cokoli, ráda se mu budu věnovat. Bylo vidět, že asi pochopil, že mě to mrzí, tak mi pak říkal, že mu vadí, že je tu hodně lidí. A že mu to je nepříjemné. Já vím, asi ti to přijde divné. Ale my tak trochu řešíme problémy ve škole a v komunikaci s lidmi. Je tam podezření na autistické rysy. Bohužel se dnes nevědomky trefil do blbého dne a dorazil mě. Obrecela jsem to oboje najednou. Ten pocit, že o jedno dítě přicházím v bříšku a druhé se mi taky vzdaluje…plus ty hormony do toho… Ještě jsem do toho řešila s přítelem, zda dál brát utrogestan na udržení a nebo už ne. Myslela jsem do čtvrteční kontroly v CARu. Ale kašlu na to, nebudu to těhotenství přikrmovat už hormony ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
27.7.21 12:54

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat zda mate některá zkušenost s podobnou situaci nebo stejnou jakou mám teď já.

Před třemi lety jsem měla zamkle tehu, po tom se zadarilo a mám rok a půl starou holčičku. Letos v březnu samovolny potrat v 6tt vycistilo se to samo takže bez revize.. a teď jsem znovu těhotná ale… když jsem šla na potvrzeni tehu což bylo před třemi týdny tak jsem byla podle utz 5+0, za týden na kontrole 5+3 a dnes po dvou týdnech 6+1…
Byla vidět nějaká srdeční akce, ale chtěla bych vědět, měli jste někdo o tři týdny mladší embryo a vše dobre dopadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
27.7.21 13:53

@Krisstuus tak o 3 týdny mladší embryo byt muže, ale průser je, ze za 14 dni vyrostlo jen o 5 dní. To bohužel nadějně nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
27.7.21 14:23

@Ivusska777 no vyrostlo. Před dvěma týdny tam nebylo nic v tom váčku jen malinka Vaška co nesla skoro vidět, a dneska už bublinka i s embryem. Proto si myslím ze jsem otěhotněla později a jde to až teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat