Tenká děložní stěna a brzké pohyby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 17:06
Tenká děložní stěna a brzké pohyby

Prosím o zachování anonymu, děkuji.
Jsem teď po druhé těhotná, moje předešlé těhoteství skončilo císařem pro veliký plod, dcerka měla 53 cm a přes 5 kilo :lol:
Jsem dnes 13+3 a už druhý týden cítím, jak se mi miminko hýbe v bříšku :oops: v pondělí jsem byla na genetice a protože mám velký břicho, doktor mi utz hodně na břicho zatlačil, miminko se v břiše hýbalo a já cítila, že jsou to opravdu pohyby, že to není jen nějaký můj výmysl v hlavě :nevim: Ptala jsem se toho doktora, jestli je tomožné a on mi řekl že je, že u druhého těhotenství skutečně mohou být cítit pohyby takto brzy. Jenže já mám strach, jestli nemám tenkou stěnu dělohy, když malá byla tak velká a jsem po císaři :roll: Psala jsem si s kamarádkou, která měla taky dvě děti císařem a říkala, že když jí otevřeli přidruhém porodu, že se zděsili, že měla dělohu tenkou jako papír 8o
Nemáte s tím prosím některá zkušenost?

Reakce:
Nuníček
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 26.09.14 17:12

Jako v tak časném stádiu těhotenství bych se tenké stěny dělohy (jizvy) nebála. Jinak na konci těhotenství se to může stát (viděla jsem osobně při SC), jinak lékaři jizvi sledují, i když je otázka nakolik je to přesné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 17:13

@Nuníček To já vím, jizvu mi doktor kontroluje, ale sílu děložní stěny kontrolovat nikdo neumí :roll: proto se ptám, jestli s tím máněkdo zkušenost

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 26.09.14 17:19

Já cítila pohyby taky tak brzo u druhého, žádného císaře jsem neměla ;) A taky jsem měla větší břicho, ke konci to byl dost děs :zed:

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 26.09.14 17:27

Ahoj,

ja mela 1. císaře kvůli konci pánevnímu a velkému odhadu miminka.. Při 2. těhotenství jsem začala mit od 34tt silné poslicky a od 37tt dokonce bolesti v jízvě.. Doktor mi ji přeměril a pro jistotu mě poslal do nemocnice.. Týden mě tam udržovali těhotenství a pak mi můj doktor doporučil císaře.. Primář sice trval na tom, ze to zvládneme přirozeně, ale ja se bála a tak se udělal císař.. Deloha tenká tak, ze prosvítaly vlasky miminka a temer 100% pravděpodobnost prasknutí dělohy v místě jizvy při přirozeném porodu..

Každopádně co jsem na studovala a co mi bylo vysvětleno lékařem.. Pokud dojde k rupture ( prasknutí) dělohy, tak v místě jizvy.. Tam je nejtenčí, proto ti ji doktor kontroluje.. Pokud jsi po císaři, po 30tt by ti ji měl lékař pravidelně kontrolovat.. A navíc pry deloha málokdy praská „sama od sebe“ jen při bežné námaze.. témeř vždy praskne az při konečně fázi vaginalniho porodu.. Takže před porodem určitě zkontrolovat a přeměřit a pokud se nebude neco zdát, určitě doporučuji císařský rez.. Pokud by mela jizva prasknout, pozná se to ostrou rezavou bolesti v míste jizvy..

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 26.09.14 17:30

Ona je to spíš otázka štíhlosti a kde je placenta.. Jestli máš placentu na zadní stěně a jsi spíš štíhlá, klidně můžeš pohyby cítit brzo.. kamarádka je cítila taky už od 14.tt.. Tenkou dělohu mít nebudeš.. ta je určitě OK, jediné kde hrozí tenkost je v místě jizvy, ale až v pozdějších fázích..ještě hodně poroste a celkově se ztenčí

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 26.09.14 17:44

Jinak se ta jizva uhlidat da.. i po předchozi zkušenosti jsme se rozhodli pro 3. miminko.. ted začínám 37tt a vše je zatím v pořádku.. doktor mě jen častěji kontroluje a čeká mě další císař.. hodně se šetřím a při nějakých poslíčcích budu muset do nemocnice, ale doktor je i v mém případě optimistický.. že prý nezažil, že by děloha praskla „jen tak“.. stalo se mu to prý 2×, když pacientky naprosto zbytečně trvaly na přirozeném porodu i když jim byla naměřena velmi tenká jizva.. stalo se to pokaždé ke konci, když vytlačovaly miminko (a kdy je na dělohu největší tlak).. pokazdé se prý povedlo maminku i miminko zachránit, ale..

jinak u druhého miminka je bězné, že cítíš pohyby dříve (o 2-3 týdny).. s největší pravděpodobností to nesouvisí s tloušťkou dělohy :-)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 26.09.14 17:49

Neboj, nedovedu si představit, jak by mohlo vnímání pohybů souviset s tloušťkou stěny :kytka:
jinak já nemám císaře žádného, prvního i druhého syna jsem cítila až ve 22tt, a tohle 3. prtě mi tam řádí už od 14tt, a to mám navíc tentokrát placentu vpředu, myslím že to záleží na jiných věcech, než na tloušťce dělohy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 18:55

@janullka123 no hubeňour teda nejsem :P :lol: a ještě jsem silná diabetička… :zed: malá šla císařem, který mě teď čeká znovu, kvůli inzulínu a ještě o 14 dní dříve, než mám termín.
Děkuju holky, hodně jste mě uklidnily :hug: jsem těhotná přesně po 4 letech

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >