Tenká kůže? Viditelné žilky u dítěte...

4323
9.3.21 15:27

Ostře viditelné žíly pod kůží u dítěte?? Tenká kůže ?? Znáte ?

Ahoj holky… dcerka (12) zdravá.. drobnější typ.. dnes mě trochu vyděsilo, že se jí nějak „vyrýsovaly“ žíly na rukou i nohou.. viz. foto..
NIC jsem nevygooglila, háže mi to jen křečáky a to fakt není ono.. je ok, zdravá.. mají to vaše děti? já to teda neměla nikdy ;) viděly jste někdy?? máte? nic ji nebolí, je v pohodě.. fotka zkresluje, jsou to jako vínové žíly tence prokreslené pod celou kůží…

Příspěvek upraven 09.03.21 v 19:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26897
9.3.21 15:45

Takhle přesně vypadá syn. Zatím jsem neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
9.3.21 15:48

@Lucy75 já to mám cely život. 🙈 nějak jsem to neřešila. Manžel mi parkrat řekl, ze je to zvláštní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
9.3.21 15:49

@Billi ahoj.. a má to dlouho!?? mně to přijde divný… psala jsem radši mudr.na kožní, tak uvidím zítra, určo to není nic vážného, jen mě to trochu vyděsilo, že holka mi říká: Mami, já to mám nějaké fialové :nevim: :nevim:
nikdy to nemívala… syn to má pořád?

ona je taková jako celkově drobnější (nedonošená), tak má jakože „tenší“ kůži.. ale tenhle prokres mne trochu vyděsil, má to fakt fialové, úplné čárance… to jsem fakt nikdy neviděla.. (ale nejsem zdravotník, možná to lidi mívají??)
možná to nějak souvisí s tlakem? vypadá to trochu děsivě (mnohem hůř než na té fotce), tak proto se ptám, zda už někdo řešil..
předem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
9.3.21 15:50

@HandulkaK aha.. a ptala ses prosím na to někdy mudr.?? dcerka to fakt nemívala, tak mne to trochu vyděsilo, vypadá maličko jak pokreslená z hororu, daleko víc než na foto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Podle fotky mi to přijede jako mramorovani kůže při teplotách, ale když píšeš že je zdravá… Tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995

To není tenká kůže, ale bledá kůže, přes kterou je víc vidět. Fototyp okolo 1.

Jediiné jak to řešit je najít vhodný krém proti slunci, který zabrání spálení, ale popmůže tomu aby se kůže přeci jen trošku opálila, pak to bude mít sjednocenější barvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
9.3.21 15:52

@Ou no, to bych chápala, pokud by neměla oříškové oči i vlasy a stalo se to nyní.. dřív to nikdy neměla..
asi nám to domácí učení už leze i pod kůži :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45804
9.3.21 15:53
@Lucy75 píše:
@Ou no, to bych chápala, pokud by neměla oříškové oči i vlasy a stalo se to nyní.. dřív to nikdy neměla..
asi nám to domácí učení už leze i pod kůži :lol: :mrgreen:

treba moje spoluzacka byla fakt snehurka, temer cerny vlasy a oci, ale plet bila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
9.3.21 15:54

@Lucy75 dr mi na ti nikdy nic neřekla a ze mě viděla tolikrát.
Já to mám ještě tak, ze když mi je zima, je to ještě horší. :mrgreen:
A já mám ještě žily jako chlap - velké. :mrgreen: A ty okolo takhle hrozne vidět :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26897
9.3.21 15:54

@Ou to u syna nevím. Ten se opaluje úplně skvěle a na konci léta je neskutečně tmavy :nevim:
Snad nikdy se nespálil a přiznávám, že je nijak moc nemazu, protože na to zapomínám :oops:

@Lucy75 jako menší to měl u horeček. Teď to má už půl roku a nic mu není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
9.3.21 15:56

@Lucy75 a já to mám takhle i v dlani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
9.3.21 15:56

@HandulkaK jéé děkuji, snad je to jen nějaká blbost ;) jen mi to přišlo trochu děsivé, no.. ona to má jak Mramor… ani si toho sama nevšimla.. jen já na ni koukám : Ježíš, co to máš?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
9.3.21 16:00

Takhle mramorovana jsem, kdyz mi je zima, nebo se mi to udela na nohou pri delsim stani. Ale po zahrati ci rozproudeni krve to zmizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
9.3.21 16:02
@Lucy75 píše:
@Billi ahoj.. a má to dlouho!?? mně to přijde divný… psala jsem radši mudr.na kožní, tak uvidím zítra, určo to není nic vážného, jen mě to trochu vyděsilo, že holka mi říká: Mami, já to mám nějaké fialové :nevim: :nevim:
nikdy to nemívala… syn to má pořád?ona je taková jako celkově drobnější (nedonošená), tak má jakože „tenší“ kůži.. ale tenhle prokres mne trochu vyděsil, má to fakt fialové, úplné čárance… to jsem fakt nikdy neviděla.. (ale nejsem zdravotník, možná to lidi mívají??)
možná to nějak souvisí s tlakem? vypadá to trochu děsivě (mnohem hůř než na té fotce), tak proto se ptám, zda už někdo řešil..
předem děkuji :kytka:

Možná jí chybí vitamín D. Chtělo by to sluníčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat