Tenká nit na opravu jemného tylu - kde sehnat?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
12.10.21 17:50

Tenká nit na opravu jemného tylu - kde sehnat?

Dobrý den,

měla bych dotaz na švadlenky. U svatebních šatů, které jsem zakoupila, jsou v tylu maličkaté dírky. Na sukni jsem u jedné takové již opravené dírky našla ještě neodstřiženou, neskutečně tenoučkou nit (snad ještě tenčí než lidský vlas). Nitka vypadá metalicky, je opravdu tenoučká, ale neskutečně pevná. Koupila jsem si na zašití dírek v jemné tylu, který je na sukni použit, monofilovou nit, ale ta je na takové maličké dírky nevhodná, není poddajná a oprava je vidět.

Neměl by náhodou někdo tip, o jakou nitku se jedná? Nebyla jsem schopná nic vygooglit, stavovala jsem se i v galanterii Stoklasa, ale paní prodavačka vůbec netušila, co je to za vlákno.

Děkuju moc předem za rady a tipy!

Edit: Připojila jsem i foto.

Příspěvek upraven 12.10.21 v 18:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19
12.10.21 18:03

Co hedvabna nitka na navlikani koralku? Budou mit ve specializovane prodejne na koralky nebo v nejakych vytvarnych potrebach. Je tenka a docela dost pevna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 18:26
@StaraTerka
@StaraTerka píše:
Co hedvabna nitka na navlikani koralku? Budou mit ve specializovane prodejne na koralky nebo v nejakych vytvarnych potrebach. Je tenka a docela dost pevna…

Děkuju za tip, zkusím se ještě podívat :) Ale pořád mi přijde i taková nitka silná. :( Vůbec nevím, co to je za vlákno, které jsem našla, nejde to ani přetrhnout, asi to bude něco syntetického. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.21 18:50

Nevyfotila bys pro inspiraci i opravy te latky? Mam doma nejake obdobne materialy s dirkou a myslela jsem, ze to uz je na vyhozeni - bylo by fajn, kdyby to nejak slo zasit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 19:10
@Jackie Daniels píše:
Nevyfotila bys pro inspiraci i opravy te latky? Mam doma nejake obdobne materialy s dirkou a myslela jsem, ze to uz je na vyhozeni - bylo by fajn, kdyby to nejak slo zasit.

Díky té záhadné tenoučké nitce není vůbec nic vidět a vždycky je to chyceno v jednotlivých sousedních neroztržených očkách a nejspíše je jen udělán uzlík. Všimla jsem si toho úplnou náhodou při odstraňování nějaké zatoulané černé nitky zpod jedné vrstvy.

Ale není to vidět fakt díky tomu, čím je to opraveno, zašít to čímkoliv jiným, tak to nevypadá vůbec pěkně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
12.10.21 19:10

Nebude to tenký vlasec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
12.10.21 19:15

Obyčejná monofilová nit, v galanterii chtěj tohle, budou vědět, co to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9056
12.10.21 19:16
@Havlova píše:
Nebude to tenký vlasec?

Taky mě napadl.
Nebo opatrně rozpárat bílou punčochu, levnou, třeba dětskou silonku a zašít to tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 19:24
@annlady píše:
Obyčejná monofilová nit, v galanterii chtěj tohle, budou vědět, co to je

Tu jsem si právě koupila, psala jsem to hnedka v původním příspěvku. Ale ta je oproti tomuhle moc silná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 19:25
@Havlova píše:
Nebude to tenký vlasec?

A prosím nápad, kde by se dal příp. sehnat? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 19:27
@Stevia píše:
Taky mě napadl.
Nebo opatrně rozpárat bílou punčochu, levnou, třeba dětskou silonku a zašít to tím.

Děkuju :-), i rozpárání silonky mě napadlo. Asi to tak možná nakonec dopadne.

Čím víc ale nevím, co to je původně za vlákno, tím víc mě to štve. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11525
12.10.21 19:38

Jdi do galanterie a chtěj neviditelnou nit.

https://www.stoklasa.cz/…-pad-x115301

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 19:42
@SAJ píše:
Jdi do galanterie a chtěj neviditelnou nit.https://www.stoklasa.cz/…-pad-x115301

Díky za reakci, tu jsem chtěla a mám ji doma (viz výše). Nicméně to není ono, je silná, nepoddajná a nevhodná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9056
12.10.21 19:46
@JeanneRoot píše:
A prosím nápad, kde by se dal příp. sehnat? :-)

Rybářské potřeby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
12.10.21 19:50
@Stevia píše:
Rybářské potřeby?

Jo, po nějaké době hledání na internetu jsem se dostala i k vláknům, které se používají na výrobu mušek při rybaření a dle fotek vypadají neskutečně podobně tomu původnímu z šatů. Tak rybářské potřeby asi tak jako tak zkusím. Díky za tip :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat