Teorie - může dvojčeti chybět dvojče?

347
28.2.08 14:37

Teorie - může dvojčeti chybět dvojče?

Ahoj, bohužel jsem ve 15 tt přišla o dvojče mého nynějšího miminka - dvouměsíčního chlapečka. Zdá se mi takový plačtivý, neusmívá se ještě, nechce cvičit - zvedání hlavičky na balónu, pláče při přebalování, po jídle… tak rozvíjím teorii, zda je možné, že by mu chybělo dvojče. Co myslíte? Je možné, že potrat v tak ranném stádiu gestózy ovlivní sourozence? Asi ne co? Možná to prostě bude povahou miminka a nebo taky tím, že máme rýmu a trápí nás koliky, kakání a prdečky …:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1299
28.2.08 14:41

No, nevím, ale spousta dětí je plačtivá, neklidná nebo „lenošivá“ (nevím jak nazvat, když děti mají dost času na zvedání hlavičky, sedání, obracení…) a přitom z dvojčat nejsou. Asi bych se snažila spíš hledat problém jinde než v nenarozeném dvojčeti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
28.2.08 14:44

shodou okonosti jsem cetla dneska tento clanek http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

• Nahlásit
  • Citovat
347
28.2.08 14:44

No jo

ZuzaM píše:
No, nevím, ale spousta dětí je plačtivá, neklidná nebo „lenošivá“ (nevím jak nazvat, když děti mají dost času na zvedání hlavičky, sedání, obracení…) a přitom z dvojčat nejsou. Asi bych se snažila spíš hledat problém jinde než v nenarozeném dvojčeti.

a kde třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
28.2.08 14:52

Ahoj,

myslim, ze pokud jsi prisla od druhe mimi tak brzo, spis ne.

Obe holky jsem mela rvaci do tri mesicu. Uplne staci ty prdiky, aby ditko nemelo naladu na nic.

U prvni jsem az pozdeji zjistila, ze ji nestacilo moje mliko, po UM uz se to radikalne zlepsilo. Druha je morous dodnes. Kdyz neco nechce, tak to proste delat nebude. Vztekaci obdobi, kdy schvalne mlatila hlavou o zem, zacalo uz v osmi mesicich!!! Ale aspon 5 mesicu byla hodna.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
28.2.08 15:20

Hi hi, Teriku

terik píše:
Ahoj,

myslim, ze pokud jsi prisla od druhe mimi tak brzo, spis ne.

Obe holky jsem mela rvaci do tri mesicu. Uplne staci ty prdiky, aby ditko nemelo naladu na nic.

U prvni jsem az pozdeji zjistila, ze ji nestacilo moje mliko, po UM uz se to radikalne zlepsilo. Druha je morous dodnes. Kdyz neco nechce, tak to proste delat nebude. Vztekaci obdobi, kdy schvalne mlatila hlavou o zem, zacalo uz v osmi mesicich!!! Ale aspon 5 mesicu byla hodna.

Terik

to jsou pěkné vyhlídky :-))) Ono to s mým Vítkem není zas až tak hrozné, asi bych chtěla všecko hned, nejlíp a podle tabulek, což samozřejmě ne vždy lze:-) Teď miláček už krásně 2,5 hoďky spinká venku v kočárku. Ale až se vzbudí, tak to bude hned uá uááá mámoooo mám hlaaaaad :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
28.2.08 21:04
TehotnaTerezka píše:
shodou okonosti jsem cetla dneska tento clanek http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

no zajímavý článek to jistě je, ovšem plačtivosti dcery dotyčné ženy bych spíš přičetla psichyckému styvu matky v době těhotenství a asi zřejmě i po narození dcery :roll:
Mmch, jinak tu ženu nechápu ani její vysvětlení proč k soudu dochází po takové době … bych řekla že se asi s dcerou do teď nesmířila :roll:

A k tématu … plno takhle malích miminek je plačtivých … ve dvou měsících je i dooost času na nějaké otáčení a držení hlavičk. Každé dítko nemůže být takový expertní rychlík jako to moje :wink: . Myslím že to se ztrátou dvojčátka v těhu nemá nic moc společnýho :)

• Nahlásit
  • Citovat
1084
28.2.08 22:09

Souhlasím s tím, že u ženy z článku se na povaze a náladách dcerky podepsalo spíš to, že de facto byla nechtěná, než to, že přišla o dvojče. Já u naší nejmladší měla taky syndrom mizejícího dvojčete (jedno se přestalo vyvíjet) a Klárka je usměvavé sluníčko. Myslím, že když to druhé miminko odešlo takhle brzo, vliv by to mít nemělo.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
5.3.08 10:25

Lupito, těch možností, proč dítě hodně pláče je spousta. Třeba ho trápí prdíky, má reflux, má neútulnou a nepohodlnou postýlku, potřebuje zavinovat, je mu horko nebo chladno, je unavené a neumí samo usnout, maminka má málo mlíka a dítě je hladové, je to závislák na prsu, má příliš velký dudlík nebo je to prostě jen hodně mazlivé dítě a potřebuje náruč nebo aspoň nosit v šátku… Já už mám skoro roční dítě, ale první tři měsíce malá taky hodně plakala, zvlášť večer, měla koliku. Nosili jsme pořád v klubíčku, pak jsme přišli na to, že pomůže dost brzo večer vykoupat (každý den!) v teplé vodě a dát brzo spát, hodně pomáhala zavinovačka, do dneška by malá neusnula v postýlce bez mantinelu a jen na matraci - má pod sebou rozvinutou zavinovačku. Naštěstí se po třech měsících prdíky hodně zlepšily. U nás byl taky bohužel trošku problém, že malá není moc mazlivá, takže se nechtěla nosit v šátku, ze kterého neviděla ven a kromě prvních tří měsíců neusnula nikdy se mnou v posteli. Vím, že tady hodně maminky píší, že je pak problém naučit dítě spát samo, ale já bych se tedy docela ráda někdy s malou mazlila a spala s ní. :lol: Naštěstí se to už zlepšuje, teď už se malá docela i přijde pomazlit sama. :lol: Ale holt každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
susenka7
11.6.10 22:21

Možné je vše

Teď jsem si přečetla Váš problém,který sice už asi není aktuální,ale zaujal mě.Protože údajně já sama jsem takto postiženým dvojčetem.Maminka o to druhé prý přišla ve 3. měsíci a tvrdila,že porodila 2 placenty.Nikdy neříkala,že bych snad byla nějak moc odlišná od ostatních miminek.Ale já sama odmalinka obdivovala dvojčátka,jaksi podvědomě,velmi se mi líbila a toužila jsem se dočkat vlastních potomků-dvojčat.Nestalo se,ale dodnes jsou mi dvojčata blízká a třeba moje dcery mi to vynahradí.Tak to jen pro zajímavost.Mějte se hezky a ať jsou Vám ta Vaše ku radosti.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama