Teplé bezmasé saláty, pojďme si vyměnit recepty -)

1309
30.5.13 14:10

Teple bezmase salaty,pojdme si vymenit :-)

Ahoj, manzelovi naridil lekar jist hodne salaty ze zeleniny, i teple, nejist maso. Jenze uz se mu to prejedlo a ani ja uz nevim jake delat, kdyz je chladno, chtelo by to v tomhle pocasi TEPLE ZELENINOVE SALATY. Preferuje bez masa. Neco JEDNODUCHEHO a ne z mnoha surovin, spis z takovych obycejnejsich veci, aby je zvladl udelat i chlap v kuchyni s obema rukama levyma :-)a aby nemusel porad behat do obchodu pro dalsi ingredience :-) Googlila jsem, ale zase nejak moc vyjma bramborovych a par cockovych jsem nenasla. Podelte se prosim o recepty i vy! Treba vas zaujme toto tema v tomhle studenem pocasi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
615
30.5.13 14:15

A co třeba těstovinový? Nebo prostě jen smíchat zeleninu (cuketa, lilek, paprika, rajčata, cibule) a lehce orestovat? Něco na způsob grilované zeleniny…
Ještě mě napadá, přítel dělá teplý salát z polníčku a rajčat, ale jak přesně to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2854
30.5.13 14:17

@yourlady No tak to já si taky počkám, co kdo přihodí, páč s teplými saláty zkušenost bohužel nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1869
30.5.13 14:18

A co takhle něco jako rizoto bez masa? Jen se zeleninou? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
30.5.13 14:18

Pro inspiraci:
http://www.apetitonline.cz/…oda/strana/1

(teple teda budes muset pohledat, ale jsou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14691
30.5.13 14:20

Jéje saláty
já se držím pravidla, že když smícháš dobré věci a není jich moc, můžeš tomu říkat salát a nikdy to nezkazíš
fazole a vejce jako základ a k tomu nějaká zelenina - ochucení je na tobě
pohanka + červená řepa a dál jako výše
může sýry? pak cokoliv s balkánským sýrem - ten je zdravější než klasické sýry
jedl by sojové maso - bacha, leckdo ho moc neumí trávit?
brambory a červená řepa jako základ
těstoviny + balk. sýr a dál jako výše
mám ráda saláty kde je základ kroupy, ale to asi málokdo

a dávám do salátů ráda dýňový olej- je výrazný ale dobrý
no popravdě se mi zdá, že moje kuchyně je trochu divná, ale zatím mi to doma docela prochází :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
30.5.13 14:21

Kuskus (alebo bulgur, alebo pohanka) so zeleninou(kupis mrazenu zeleninu a mas to za par minut hotove - a chlap to zvladne bez problemov :) ) a pripadne posypat syrom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1869
30.5.13 14:22

@julie74 To jsou teda kombinace! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
30.5.13 14:23

@julie74
jeej, to som rada, ze nie len moja kuchyna je „divna“ :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2854
30.5.13 14:23

@yourlady Kdyby nešlo vyloženě jen o salát, tak moc dobrej a hlavně pro chlapa na přípravu jednoduchej je kuskus s orestovanou baby karotkou, hráškem, kukuřicí a já dělám i se žampiony, nakonec posypat sýrem. Zdravá bezmasá dobrota podávaná s červenou řepou, můj mužskej to miluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3162
30.5.13 14:26

Já dělám z kuskusu se zeleninou nebo i houbami, strouhaným sýrem a slunečnicovými semínky, dá se přidat tuňák :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4254
30.5.13 14:27
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14691
30.5.13 14:27
@Telny píše:
@julie74 To jsou teda kombinace! :mrgreen:
:mrgreen: Náhodou nedávno jsem dostala za jeden oběd krabici čokolád. Ale to byla rajská :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pravda přestaly mi ty kombinace připadat tak praštěné, když jsem si přečetla makrobiotickou kuchařku :mrgreen:
Ale raduju se, že můj přítel je velký flegmatik
a když je nejhůř, tak se tvářím, že se jedná například o starý sicilský recept, nebo tak něco. Zní to líp, než že v ledničce nic jiného nebylo
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
30.5.13 14:29
@julie74 píše:
Jéje saláty
já se držím pravidla, že když smícháš dobré věci a není jich moc, můžeš tomu říkat salát a nikdy to nezkazíš
fazole a vejce jako základ a k tomu nějaká zelenina - ochucení je na tobě
pohanka + červená řepa a dál jako výše
může sýry? pak cokoliv s balkánským sýrem - ten je zdravější než klasické sýry
jedl by sojové maso - bacha, leckdo ho moc neumí trávit?
brambory a červená řepa jako základ
těstoviny + balk. sýr a dál jako výše
mám ráda saláty kde je základ kroupy, ale to asi málokdoa dávám do salátů ráda dýňový olej- je výrazný ale dobrý
no popravdě se mi zdá, že moje kuchyně je trochu divná, ale zatím mi to doma docela prochází :mrgreen: :mrgreen:

SUPER! DIk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
30.5.13 14:30
@Lucienkaaa píše:
Já dělám z kuskusu se zeleninou nebo i houbami, strouhaným sýrem a slunečnicovými semínky, dá se přidat tuňák :palec:
:potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat