Teplé oblečenie /materiály na zimu

458
31.10.19 18:25

Teplé oblečenie /materiály na zimu

Chcela by som vás poprosiť o radu :andel: som docela zmrzlik, a poslednú dobu pozorujem, že mi je neustále zima. Väčšina môjho oblečenia pochádza z bežných reťazcov, takže obsahuje polyester a popravde moc nezahreje.
Mohli by ste mi doporučiť kvalitnejšie materiály, aby som sa nemusela obliecť do X vrstiev a i tak by som bola v teple?
Napadá ma merino vlna. Aký materiál svetrov / tričiek / pančúch ci legin sa na zimu osvedčil vám?
Mockrat ďakujem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
31.10.19 18:35

@Pvln34 Já třeba miluju lycrafleece. Ale i tam potřebuješ nějakou další vrstvu, vrstvením tenkých vrstev dosáhneš toho, že ti není zima a nejsi v něčem jako v kožichu. Ale do pořádné zimy není nad péřovku nebo kožich. :nevim: Záleží hodně do jak velké zimy jdeš, na jakou příležitost, jak dlouho budeš v chladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
31.10.19 18:40

@Tiger-lily na ten lycrafleece mrknem, ďakujem. Ide mi o každodenné oblečenie do prace, nič formálne ale ani elegantné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1604
31.10.19 19:38

Miluju kasmirove, tluste svetry, to i ja jako vecna znrzlina citim teplo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11943
31.10.19 19:39

@Pvln34 merino je super, kupuji detem.Ja uplne zmrzlik nejsem, ale kdyz jedu na hory, staci mi funkcni praslo treba z Lidlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
31.10.19 20:03

Lepší jsou přírodní materiály, ale samozřejmě to leze do peněz, nejen pořízení, ale i údržba. Vlněný nebo péřový kabát musí do čistírny, která taky není zadarmo, merino a vlna obecně se musí prát zvlášť ve speciálním prostředku, mělo by se to sušit naplocho atd…
Takže bych to nepřeháněla. Trika z merina jsou fajn, příjemnější je mi bambus - také na spodní prádlo, dál třeba kvalitní kašmírový svetr. Bacha na levnejší kousavou vlnu. A vůbec bych se nebránila trikům ze silnějšího bavlněného úpletu. Nebo bavlněným svetrum typu Gant, ty mi vydržely řadu let pořád stejně pěkné. Jinak mi přišly fajn beránkové vložky do bot, jsou teplé a krásně měkké a stojí pár korun. Na punčochách se asi nedá nic vymyslet, mně to přijde maximálně nepraktické, i když pěkné. Dlouho mi vydržely punčochy ze zdravotnických potřeb, ty zpevňující (nejslabší stupeň).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
31.10.19 20:14

Tak v zimě jsou pro mě základ teplé boty (mám s ovčí vlnou uvnitř), delší kabát/bunda (bundičky do pasu nejsou nic pro mě), a teplo u krku (takže aby se ten kabát dal zapnout až pod bradu).
Podzim/jaro nosím černý softshellový kabát (je přiléhavý a dělá hezkou siluetu, neprofoukne, dá se zapnout až pod bradu, dá se vzít k džínám a teniskám i k slušnějšímu oděvu). V zimě nedám dopustit na svetry české značky Kama, jsou teda fakt drahé, ale nic teplejšího a příjemnějšího doma nemám (a mám vyzkoušeno, že kombinace svetru Kama a toho tenkého softshell kabátu je pro mě lepší tepelný komfort než obří vycpaná zimní bunda).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1604
31.10.19 20:18

@zrcadlo jo ty kama jsou super, taky mam a manzel taky, no mysli si ze stal 500. kdyby zjistil kolik tak by me asi zabil :lol: zrovna zejtra si je berem na vikend

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
31.10.19 20:28

Holky moc ďakujem! ;) KAMA nepoznám, ale mrkla som ted na ich eshop a tie ceny sú teda mazec. Ale asi si niečo vyberiem, at nemrznem :lol:
Kde prosím nakupujete tie kasnirove svetre? Pokojne prosím napíšte nejaké ďalšie české eshopy/ výrobcov :) ďakujem moc! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8722
31.10.19 20:29
@Peggy54 píše:
@zrcadlo jo ty kama jsou super, taky mam a manzel taky, no mysli si ze stal 500. kdyby zjistil kolik tak by me asi zabil :lol: zrovna zejtra si je berem na vikend

No já jsem jeden svetr koupila kdysi manželovi jen kvůli vzoru (měli tam skoro stejný norský vzor, jako měl na jednom svetru od babičky, když byl malý - porovnávala jsem to s fotkou, kde byl jako asi tříletý v tom svetru pod stromečkem, a přišlo mi hrozně vtipný, že by se o 30 let později vyfotil pod stromem ve stejném svetru, tak jsem zavřela oči a fakt za to ty peníze dala). No a o 2 měsíce později (po jeho usilovném nošení a osobní zkušenosti) mi manžel koupil podobný taky). Je to už 10 let a už máme i novější, ale ty první pořád ve slušném stavu.

Příspěvek upraven 31.10.19 v 20:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
31.10.19 20:29

@Lu1234 stoja tie Gant svetre za tu cenu? A koľko stoja? Takýmto obchodom som sa vždy vyhýbala, eisli mi trochu snobske po pravde :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17647
31.10.19 20:37

Ja si koupila dva kasmirovy svetry v sekaci. Staly tech asi 500 dohromady. Obecne v sekaci sezenu krome funkcniho obleceni ( a pradla samozrejme) prakticky cokoli. Tedy funkcni obleceni sezenu taky, ale jsem hodne vybirava, takze to kupuju radsi nove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1604
31.10.19 21:01

@Pvln34 no me vetsinou ty kasmirove svetry plete babicka, ja ji dodam material, vim ze je to 100% kasmir a ne nejaka smeska, jeden mam z feme, to je myslim svedska znacka a jeden z pirra filipi nebo toho druheho piarra :lol: nejstarsi mam asi 10 let a i po vyprani drzi krasne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
31.10.19 21:07

@mroe to je dobrý typ, skúsim tiež niečo uloviť :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
1.11.19 07:49

@Pvln34 to souhlasim, dostala jsem postupně 3 tyto svetry jako darky, jsou silnejsi než jine a drzi tvar i barvu. Sama bych ho za ty prachy nekoupila, ale kvalitni to je velmi. Muzete to jit jen okouknout ;) Naopak vlneny svetr lacoste za to nestojí, kouše jak čert. Určitě se dá najít silny bavlněný svetr jine znacky za zlomek peněz. Nebo na vinted…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama