Teplejší přikrývka pro miminko - zkušenosti

13.11.20 21:28

Teplejší přikrývka pro mimi - zkušenosti

Zdravím, maminky 😊
Prosím o typy na kvalitní přikrývky pro dítě 7 měsíců do postýlky. Máme LENAST - Ikea, ale zda se mi to na zimu slabé. Sama jsem zmrzlík a mám silnější peřinu, tak ať je prckovi taky teplo. Dekuji.❤ :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
657
13.11.20 21:40

Naše malá (16 měsíců) pod dekou nespí, ale ma ji masyslenou pod sebou. Do roka měla spací pytel. Teď už ho nemá, ale je teploučká (spi v body s dlpuhym rukavem a volnych 3/4 kalhotech. Na zomu to asi vyresime overalem nebo delsi kalhoty a ponozky a bodycko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
13.11.20 21:41

Mé děti měly do 3 let spací pytel.
Edit: Nevím jak silnou deku máš, ani kolik máte doma stupňů v noci, ale 7mes. mimino už není tak malé, aby za normálních okolností nejak prochladlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
13.11.20 21:49
@stastnaholka píše:
Zdravím, maminky 😊
Prosím o typy na kvalitní přikrývky pro dítě 7 měsíců do postýlky. Máme LENAST - Ikea, ale zda se mi to na zimu slabé. Sama jsem zmrzlík a mám silnější peřinu, tak ať je prckovi taky teplo. Dekuji.❤ :mavam:

A když si v noci sahnes na krk, je tepla? Já jsem take neskutečný zmrzlik, ale obě děti se v noci odkopavaji. Dcera tak do 5-ti let, syn ještě teď, skoro v 8-mi letech. Já hlavně synovi, který byl nad ránem studenější za krkem dávala body s kr. rukavem a ponožky a přesto overalek. Perinku, ať jsem dala jakoukoliv, tak odkopal. Spacak nesnesl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
13.11.20 21:55

Mě to přijde jako přikrývka na zimu, v létě stačí jen bavlněná, ale budu v menšině. Já s dětmi nejsem nějak extra otužilá, ale máme kolem 20 stupňů, spíme v bavlněném pyžamu, s podobnými dekami a je nám spíš horko. Takové ty plyšové overaly, deky a spací pytle, mi děti úplně vařily. Jednou jsem dokonce dávala synovi v noci sirup na teplotu, protože byl úplně horký a pak mi došlo, že je to spacím pytlem. Nepřeháněla bych to, pokud není dítě nějaké ledové. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.20 22:00

Hele holky ja jsem asi divná, ale já dávám overal s dlouhym rukavem se zakrytyma chodidýlkama. Už jsem přemýšlela, jestli jiný děti spí i s holýma nožkama, ale já jsem asi jedna z těch přehnaných matek, co se bojí.🤷‍♀️ 😁
No právěže někdy je k ránu studená, proto jsem si říkala, že na zimu vezmu silnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.20 22:10

Moje malá spí od mala v overálku s capkami na nožičkách, ponožky, plus pletená vestička - na teplejší měsíce tenčí, na chladnější hrubší. Jako úplně malá byla v peřince zavinovačce, pak jsem přešla na paplón z peří na chladnejší dobu a paplón z dutých vláken na teplejší měsíce. Plus když zaspí a odkope se, tak přikryju dekou. Aktuálně vždy jakoby leží na paplónu a příkrývám jí dekou. Je spokojená, spí hezky a nebudí se zimou ani teplem. Já jsem ráda, že nenastydne. Asi ale každé dítě to má podle sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
13.11.20 22:16
@stastnaholka píše:
Hele holky ja jsem asi divná, ale já dávám overal s dlouhym rukavem se zakrytyma chodidýlkama. Už jsem přemýšlela, jestli jiný děti spí i s holýma nožkama, ale já jsem asi jedna z těch přehnaných matek, co se bojí.🤷‍♀️ 😁
No právěže někdy je k ránu studená, proto jsem si říkala, že na zimu vezmu silnější…

A vydrží ti spát pod tou peřinkou? Neznam moc takto malých děti, které vydrží celou noc prikryte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8427
13.11.20 22:30

V tomhle věku už mi děti spaly odkopané, defacto nepřikryté, pouze v bavlněném overalku. Doma máme 22 st.

Já jsem taky zrmzlina, ale právě proto se děti snažím nenabalovat, vždycky mají tak o jednu vrstvu méně, než já :-).

Dokud jsou miminka, je čas je zvyknout na méně oblečení, opravdu. Pak kolem těch tří čtyř let už taky začnou klepat kosu a na čím méně vrstev budou zvyklé, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65232
13.11.20 22:39

Mne teda malej cestuje celou noc, v 7 mesicich se znicehonic v noci milionkrat pretocil na bricho, bok, zada, sel na ctyri a couval a podobne, pod perinou by se udusil. Ma spaci pytel, zatim stale letni, v loznici je 20 st a kdyz mu dam teplejsi, je zpoceny. Dcera spala v pytli minimalne do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama