Reklama

Teploměr Thermofocus - jaké máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 27.02.11 13:40
Teploměr Thermofocus-jaké máte zkušenosti?

Ahojky, jsem již zviklaná ke koupi pořádného teploměru především pro děti. Líbí se mi Thermofocus, vím, že tu už proběhly všelijaké diskuse. Přesto se zeptám:
Je opravdu tak dobrý, snadný na ovládání a přesný?
Při měření nepípí (kvůli buzení)?
Jaký druh máte? Měly by být 3 druhy Thermofocus 01500, 0800, 0800H3.
Liší se cenově - od 1800 Kč :-? (to bych možná ještě byla ochotná dát, bude-li dobrý) do 2500 Kč (to už mi připadá moc :roll: )
díky za jakoukoli zkušenost

Příspěvek upraven 28.02.11 v 08:49

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 27.02.11 13:57

Ahoj. Máme ten za 1800Kč a jsem spokojená. Nepípá, nesvítí displej (takže v noci se hůř odečítá, ale dá se). Kupovali jsme ho po narození druhé dcery hlavně proto, abych mohla jedním měřit obě a nemusela je přitom budit. Malá měla reakci na první očkování, tak jsem ocenila, že jsem ji mohla měřit co půlhodinu, jestli horečka nestoupá.

Já doporučuju, ale nesrovnávala jsem, jestli měří stejně jak rychloběžka. Jen jsem zkoušela měřit 3× po sobě a naměřila jsem totéž ;) .

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 27.02.11 14:13

Asi před týdnem jsme ho pořídili. Máme ten 01500 za 1700 kč. A zatím jsme spokojeni. Snadno se s ním zachází, ale taky jsem nesrovnávala s rychloběžkou, jen několikrát po sobě změřit teplotu a teploty se shodovaly.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34059 příspěvků 27.02.11 14:20

mam taky ten nejlevnejsi, asi mesic a nemuzu si vynachvalit. Na stejnem miste to opravdu meri stejne. podle me, kdyz si nekdo stezuje na nepresnost, tak je to tim, ze meri na ruznych mistech tela, ktere neni vsude stejne teple.

super vecicka, super super super, takhlke pohodlne si zkontrolovat dite bez buzeni,. bez svlekani a zapasu - navic se mu to libi a obcas to vazduje sam :-)

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 27.02.11 14:54

NO já zase můžu říct, že dobrou zkušenost nemám. Rychloběžka je přesnější…

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 27.02.11 15:34

díky za zkušenosti!
Hlavně to noční měření je podle mě super.Malá se při měření rychloběžkou brání…no, co si budem povídat, komu by to bylo příjemné :roll:
Také píší, že se na čelíčku může lišit o 2-3 desetiny… to mi připadá dost.Ale stejně - lepší teploměr, srovnatelně snadný jsem nenašla.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 27.02.11 17:23

No,my jsme o Thermofocusu uvažovali před Vánoci,dokonce jsem měla i slevový kupon na 20%,ale pak nám klekla myčka,a oprava stála 1200,takže bylo po teploměru :-? já totiž malému teplotu měřit neumím,nikdy to nebylo třeba,ještě nemarodil.Ráda bych ho koupila,i když si manžel myslí,že není přesný,ale klasický digi teploměr asi taky ne,navíc to měření v noci,no nevím :nevim:

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 27.02.11 20:39

No, ta přesnost by mě taky zajímala. Mamči, jak je přesný ve srovnání s rychloběžkou??

Evka M.
Nováček 3 příspěvky 16.10.17 20:09

Mame bezdotykovy Thermofocus a nedoporucuji. Chteli jsme kvuli rychlemu mereni, ale naproste zklamani. Teplotu meri o 1-1,5 stupne jinak nez rtutovy teplomer, takze ho nelze pouzivat ani orientacne. Pri teplote 38,5 (mereno rtutovym) ukazoval opakovane 36,8. Po reklamaci nam bylo sdeleno, ze se rtutovym nelze srovnavat, ze teplota je ruzna na ruznych castech tela a teplomer meri spravne… Takze na co tedy je, to nevim…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >