Teplota miminka 38,5 může to být úpal?

196
7.6.15 19:33

teplota 38,5 může to být upal

Ahoj holky, prosí o radu, malá má ted teplotu 38,5 bez odečtu, včera jsme byli na koupališti voda byla teplá 26 stupnů, na hlavě měla pořád klobouček, dneska říká, že je nějaká unavená, málo pila, nutila jsme jí, ale pořád odmítala, myslíte, že to může být upal, dala jsme jí nurofen, doufám, že to zaberé, mám hroznej strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20677
7.6.15 19:41

No poučení pro příště, žádný odmítání. Prostě pít musí nebo se jde domů. Teď pije? Den jí obklad na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
7.6.15 19:42

No ono je těžké na dálku cokoliv diagnostikovat, nebo třeba na dálku uklidňovat, že to nic není. Ale při úpalu bývají horečky vyšší až klidně přes 40 stupňů, kůže je suchá a horká, nepotí se, většinou jsou k tomu bolesti hlavy, může být i zvracení, malátnost. Takový zrychlenější dýchání taky bývá a i bolesti břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6444
7.6.15 19:43

@monicák ahoj kamaradky syn to mel taky tak chzel spinkat mel teplotu pit ani jist nechtel a mel upal. Chce to opravdu do ni dostat vo nejvic tekutim kdyz nechce pit zkusit treba meloun, hrozno atd aspon trochu a porad ji nabizet piti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
7.6.15 19:43
@Run píše:
No poučení pro příště, žádný odmítání. Prostě pít musí nebo se jde domů. Teď pije? Den jí obklad na hlavu.

já to pochopila tak, že nechtěla pít dneska, když už jí nebylo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20677
7.6.15 19:44
@terinka4444 píše:
já to pochopila tak, že nechtěla pít dneska, když už jí nebylo dobře.
:think: no taky jsem byla na sluníčku :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
7.6.15 19:48

@monicák proč neodečteš? 38 st není nijak tragický, nechápu, proč neodečteš, když to udělat máš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
7.6.15 19:48

@terinka4444 holky a co mám dělat, jet na pohotovost nebo počkat do rána až na doktorku, když klesne horečka, tak počkat nebo jet hned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.15 19:49

@monicák Zchlazuj ji. Dávej studené obklady na čelo, za krk, třísla nebo sprchu. Podávej po lžičkách ledové pití. Ten nurofen určitě zabere. A kdyby to bylo pořád blbé, tak zajděte k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20677
7.6.15 19:51

Já jsem v tohle salámista, já bych nikam nejela. Nalejvala bych jí, skočila pro zmrzlinu či meloun a chladila bych jí hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
7.6.15 19:51
@monicák píše:
@terinka4444 holky a co mám dělat, jet na pohotovost nebo počkat do rána až na doktorku, když klesne horečka, tak počkat nebo jet hned?

proč tak plašíš? Vždyť nemá žádnou šílenou horečku.. má 38 st, to není nic :nevim: upřímně? při této teplotě dám max nurofen, za hodinu změřím, pokud to kleslo aspoň o chlup, tak je to dobrý. Na pohotovost bych neletěla, pokud by to byl úpal, je to rozhodně jiné :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
7.6.15 19:52

@monicák dej jí obklady na hlavu a za krk…jinak doktorka mi vždycky na teploty doporučovala obklady na zápěstí, můžu doporučit! ať je v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
7.6.15 19:55
@monicák píše:
@terinka4444 holky a co mám dělat, jet na pohotovost nebo počkat do rána až na doktorku, když klesne horečka, tak počkat nebo jet hned?

no hele, já bych jako počkala, 38 není nic ukrutného, pokud ještě klesne, tak pohoda, hlídala bych i v noci, jestli nestoupá, dával jí pít, stačí po troškách, ale pít. když nezvrací, je to dobré. Jela bych, kdyby si začala stěžovat na bolest hlavy, pokud by to byl úpal, bolest hlavy by mohla značit oékání mozku, nicméně tomu nevěřím, to by bylo až fakt u vysokých horeček. Nevím jak máte u vás, u nás už je chladno, ale klidně jí dej k posteli vhlké hadry, ať jí zvlhčíš vzduch. Dobře vytahuje horečku voda, nikoliv 38, to bych fakt nehrotila, ale když se stane, tak dát do normální vody, žádné ledové, kolem těch 37 stupňů a nechat dítě ve vodě, ona jak ta voda chládne, přirozeně vytahuje horkost. Zatím vydrž, nepanikař. Zatím není důvod jet na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196

@malaloui děkuji, zatím má horečku pořád stejnou, nurofen jsme podala ve čtvrt na 8 a bude osm, zatím neklesla, je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@martina.se Přesně tak :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie