Teplota, počínající angína, kolaps, bezvědomí - víte co to je?

17
17.7.13 20:08

Teplota, počínající angína, kolaps, bezvědomí ..

Ahoj, toto se stalo mé neteři, nemáte někdo něco podobného? Začlo to začínající angínou, poté teploty v noci 40, ráo vcelku teplota klesla, holčička si stěžovala na křeče v nohou, následně kolaps, omdlení, zmodrání, bezvědomí, problém s dýcháním, mírná pěny od pusy, převezena rychlou do nemocnice, kde se záchvaty objevili ještě stejné 2, v nemocnici pořádně nic neví, nic neřeknou, že něvědí, neměl někdo z vás něco podobného? Malé jsou 3 roky. Strašně se bojíme že to může být epilepsie :/ Ale pořád žijeme v naději že to byly jen febrilní křeče :)
dny ležela na jipce a dnes koněčně přeložena na klasické dětské, kde může být s maminkou.

Poradíte někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3364
17.7.13 20:29

Jestli měla vysoké horečky, mohly to být febrilní křeče…pár jsem jich viděla, když jsem pracovala na dětským a opravdu někdy vypadaly jak epileptický záchvat…ale bohužel to bude chtít více vyšetření…
Křeče se ale objevily při vysokých horečkách, ne po poklesu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
17.7.13 20:34

Toto prave byly krece mimo vysoke teploty :/ na eeg vyloucili epilepsii ale cetla jsem ze to není stoprocentni..ale pochubuji ze udelaji magnetickou rezonanci kdyz je to tak nakladne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
17.7.13 21:32

Videla bych to na febrilky, nejcasteji predchazi vzestupu teploty. Eeg je vypovedni nejdrive 24 hod po vysazeni diazepamu, kterym je predpokladam kryta. MR epilepsii nediagnostikuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
17.7.13 21:56

Aha.ja myslela ze mr to prave ukaze. Jinak diazepam mela ale uz ho nema. Zitra jde znova na eeg. Je tedy nějak mozne zjistit tu mrchu epilepsii? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14970
17.7.13 22:10

@termix
Leda na tom EEG. Da se udelat jeste video EEG. Pokud tam nic nebude asi to budou febrilky, zazila jsem je i pri teplote do 38.
Doma bych ji pak sledovala a kdyby se vam neco nezdalo, takto natocit a kazat neurologovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
18.7.13 15:12

Ahoj, tak na ct se ukazala nejaka cysta a na eeg je taky nejaky nalez, nicmene dr rikaji ze to byly nejspis febrilky, jeden zachvat videli, co znamena cysta na ct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
18.7.13 21:18

@termix Znamenat to nic nemusí…časem se může vstřebat, neteřinka je má taky. Je to dutinka vyplněná tekutinou. Ale také samozřejmě, pokud je veliká, může dělat problémy. Asi vám doktor řekne určitě více…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
19.7.13 10:43

Ahoj, tak dnes prisla jina dr a rekla segre ze to je asi epilepsie, tak cemu mame ted verit? Jeden rika ze febrilky, jinej ze epi, to je strasny, co si ma a mama ditete myslet? :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama