Teplota v místnosti u koupání novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 13:29

Teplota v místnosti u koupání novorozence

Ahoj, mám pár dní do termínu a přemýšlím, jak to budeme dělat doma při koupání prcka. Máme malinkou panelákovou koupelnu, kde se na pračku vejde vanička, takže jsem myslela, že budeme koupat tam, jenže mi nějak nedošlo, že osušit a oblíkat budeme muset na přebalováku, který máme v ložnici, protože v koupelně bych neměla ani kam tu osušku položit. Jenže si říkám, že to je přece na nic brát to nahaté miminko z rozpařené koupelny a nést ho osušit a oblíknout do ložnice, která je zase nejchladnější místnost :roll:. Přemýšlím, jak to vymyslet :lol:. Mohla bych si pyzamko a ty věci po koupání chystat jen na podložku třeba na gauč v obýváku nebo tak, kde je přeci tepleji, než v ložnici, ale pořád budu z té koupelny přenášet malého nahatého :roll:. Napadlo mě i koupat celkově jinde než v koupelně, právě třeba v tom obývaku no, ale nevím…jestli třeba pořidit takový ten malý fukar na elektriku a v obyvaku před koupáním přitopit? Doma žádné velké teplo nemáme, tak 21-22 stupnu. Jak jste to dělaly vy, prosím? Chtělo by to větší koupelnu :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70208
26.10.21 13:36

Okoupala jsem je ve vane (nebo vanicce ve vane), na wc jsme meli rucnik na prebalovaci podlozce, tam jsem dite zabalila do rucniku a presli jsme do obyvaku (21-22st), neonemocneli. V lete pak jsem prenasela asi rovnou do obyvaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
26.10.21 13:39

Kliiiid. Osusis, preneses, obleces, netrap se vecmi, kterymi se trápit nemusis. Mimino to přežije, neboj. :D Elektrika bude draha, na fukar kasli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26365
26.10.21 13:43

Já koupala v obýváku na stole a měla jsem připravenou osusku vedle vaničky na stole (pod osuskou deku nebo přebalovací podložku, abych mimco nepolozila na tvrdé). V koupelně bych se nehla a v jiné místnosti než v obýváku netopim, ale měli jsme tam klasicky pokojovou teplotu jako sme zvyklí, žádné sauny sem kvůli tomu nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
26.10.21 13:46

Abych se nemusela moc ohýbat, tak jsem si na vanu dala dvě prkna (dají se pořídit třeba v OBI, baumaxu…) na to vaničku, na pračku dala pevnou podložku na přebalování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 13:47

Tak dej vaničku do vany/sprchace a na pračce jej pak oblikni ne? Já nevím, ale je to můj omezený chlapsky pohled na věc. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
26.10.21 13:48

Vaničku jsem si vždy přinesla do dětského pokojíčku, kde jsem měla vše ostatní po ruce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27581
26.10.21 13:49

Vaničku do vany nebo si dej na vanu nějakou desku a pak ho můžeš namazat na pračce dokud se tam vejde. Jinak nahého ho asi po bytě nosit nebudeš, bude mít na sobě ručník ;) a tohle je jen než dostaneš odvahu trošku, až mu bude pár měsíců už to nebudeš tak řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.21 13:50

Koupu ve vyhrate koupelne, oblikam v chladne chodbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
26.10.21 13:55

Koupala jsem ve 23 stupních v obyvaku na stole…v malé vanicce..přežil a zatím nebyl ani jednou ani nachlazeny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28166
26.10.21 14:13
@Anonymní píše:
Ahoj, mám pár dní do termínu a přemýšlím, jak to budeme dělat doma při koupání prcka. Máme malinkou panelákovou koupelnu, kde se na pračku vejde vanička, takže jsem myslela, že budeme koupat tam, jenže mi nějak nedošlo, že osušit a oblíkat budeme muset na přebalováku, který máme v ložnici, protože v koupelně bych neměla ani kam tu osušku položit. Jenže si říkám, že to je přece na nic brát to nahaté miminko z rozpařené koupelny a nést ho osušit a oblíknout do ložnice, která je zase nejchladnější místnost :roll:. Přemýšlím, jak to vymyslet :lol:. Mohla bych si pyzamko a ty věci po koupání chystat jen na podložku třeba na gauč v obýváku nebo tak, kde je přeci tepleji, než v ložnici, ale pořád budu z té koupelny přenášet malého nahatého :roll:. Napadlo mě i koupat celkově jinde než v koupelně, právě třeba v tom obývaku no, ale nevím…jestli třeba pořidit takový ten malý fukar na elektriku a v obyvaku před koupáním přitopit? Doma žádné velké teplo nemáme, tak 21-22 stupnu. Jak jste to dělaly vy, prosím? Chtělo by to větší koupelnu :zed: :mrgreen:

no určitě nebudeš nosit nahaté miminko, které bude mokré a sušit ho v ložnici - trochu nesmysl, ne? nahaté mokré mimino je kluzké a asi by ti brzy vypadlo, samozřejmě že ho budeš muset zabalit do osušky - pak už je jedno, jestli ho úplně vysušíš v ložnici nebo třeba v koupelně na zemi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
26.10.21 14:33

No, hele, první rok jsme malou koupali v koupelně, zabalili do ručníku a odnesli ji přes vymrzlou chodbu (společná s horním patrem, vedla od vstupních dveří nahoru, do sklepa, ale taky volně ústila do našeho bytu) do ložnice. Narodila se v mimořádně ledovým prosinci, takže lahůdka. A přežila :) Mladší má proti tomu uplný wellness, vykoupu v koupelně (24 stupňů), přenesu přes byt do ložnice kde je tak 21-22 a tam mažu a oblíkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
26.10.21 16:07

Koupeme v kuchyni, malou přenáším zabalenou v ručníku do pokojíčku, kde ji oblíkám atd., může tam být tak 22,23 stupňů. A pak ji ukládám v ložnici, kde je nejchladněji, ale už je oblečená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
26.10.21 17:33

Vykoupej ve vanicce ve vane a pak oblikni na pracce, tam si dej nějakou deku, ať je to mekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
26.10.21 17:39
@Anonymní píše:
Ahoj, mám pár dní do termínu a přemýšlím, jak to budeme dělat doma při koupání prcka. Máme malinkou panelákovou koupelnu, kde se na pračku vejde vanička, takže jsem myslela, že budeme koupat tam, jenže mi nějak nedošlo, že osušit a oblíkat budeme muset na přebalováku, který máme v ložnici, protože v koupelně bych neměla ani kam tu osušku položit. Jenže si říkám, že to je přece na nic brát to nahaté miminko z rozpařené koupelny a nést ho osušit a oblíknout do ložnice, která je zase nejchladnější místnost :roll:. Přemýšlím, jak to vymyslet :lol:. Mohla bych si pyzamko a ty věci po koupání chystat jen na podložku třeba na gauč v obýváku nebo tak, kde je přeci tepleji, než v ložnici, ale pořád budu z té koupelny přenášet malého nahatého :roll:. Napadlo mě i koupat celkově jinde než v koupelně, právě třeba v tom obývaku no, ale nevím…jestli třeba pořidit takový ten malý fukar na elektriku a v obyvaku před koupáním přitopit? Doma žádné velké teplo nemáme, tak 21-22 stupnu. Jak jste to dělaly vy, prosím? Chtělo by to větší koupelnu :zed: :mrgreen:

Proč si to komplikovat a dělat bordel a koupáním v obýváku? To nemá žádnou logiku. Vykoupala bych v klasické vaně a přebalovak založila na pračce a ta je hned vedle vany. Žádný problem a teplota se mi zdá v pořádku. Aspoň bude imunita. Neumim si představit nekam a odněkud tahat ustavicne nějakou vaničku a pak to vylevat a kdesi cosi když máte vanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat