Teplota, vyrážka a kašel u ročního dítěte

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
23.12.21 15:40

Teplota, vyrážka a kašel u ročního dítěte

Zdravím maminky,
obracím se na vás, protože si nevím rady s příznaky nemoci u roční dcery. Zítra je Štědrý den, s doktorkou už nic nezmůžu a na pohotovost to myslím není.
Před pár dny se jí objevila vyrážka v pokolení, občas zakašlala a měla velmi slabou rýmu. Poté se vyrážka objevila nejsilněji na zádech, slabší na břichu a končetinách. Je to hustá jemná krupička lokálně červená. Do teď byla bez teploty, dnes jí stoupla teplota na 38°C. Jinak je dobře naladěná, spí, jí a neškrábe se. Kůže je na dotek teplá. První co mě napadlo byla potravinová alergie, ale to jsem hlídala, neštovice vypadají jinak, nezapotila se, ani umělé oblečení. Šestá nemoc dělá fleky, toto jsou spíš pupínky. Napadá vás něco? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2464
23.12.21 15:43

Muzes tu vyrazku vyfotit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5593
23.12.21 16:43

Vyfoť to, pokud můžeš. Dcera měla krupičku na hrudníku u spálové angíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
23.12.21 16:50

Kdyby to na te fotce moc nevyniklo, tak to zkus s bleskem. I za denniho svetla by ti mel pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
23.12.21 20:09

Jeste pridam zkusenost, na kterou jsem si ted vzpomenla. Dcera mela cca tyden lehkou virozu - ryma, kasel, zvysena teplota. Asi 4. den ji zcervenaly oci - na to stacily kapky, co jsme meli v domaci lekarnicce. No a cca tyden po zacatku virozy se ji objevila vyrazka. Google mi nasel spalnicky.

No ale podle pediatricky to byla potravinova alergie zrovna nahodou s virozou a podrazdenim oci. Ja trvala na tom, ze dcera par dni nic noveho nejedla. A nejedla nic jineho nez zbyli clenove rodiny. Chvili po mem prichodu domu se osypala druha dcera. Asi po pul hodine mi to doslo - mely to z jahodoveho kefiru. Pily ho predtim uz nekolik mesicu. Ale tu vyrazku mely pouze z kefiru jedne sarze. Jeste po tydnu se osypaly z jinych jahod, ale uz mirneji. No a od te doby klid. Takze tehdy mely poprve a naposled vyrazku z jidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.12.21 21:08

@Janča6 Děkuji za tvé zkušenosti, je docela možné že to nějaká alergie může být, sní teď na co přijde. Ani jsem to nemusela uhlídat protože syn jí občas něco podstrčí. Ta spála je taky možná. Kdyby byla je to zlé? Děti zatím zázračně měly jen rýmy a kašle, nic vážného. Fotky vypadají hůř než skutečnost, tím bleskem asi. Připomíná vám to něco? Díky 🙂

Aaaa tak koukám že ty fotky ztratily ostrost, asi se zkomprimovaly, tak tam není nic vidět 😟 :zed:

Příspěvek upraven 23.12.21 v 21:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.12.21 21:12

@stazka Dobře díky, fotky jsem přiložila u předchozí reakce. Spálová angína by dělala neplechu i v krku ne? Je malá, do krku si moc nenechá kouknout, ale nejeví bolest při polykání či co, jen si občas zakašle a víc spí. Teplotu jsem srazila a zatím dobré. Uvidíme po noci jaká bude. No na Štědrý den bych zrovna nechtěla do nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5593
23.12.21 22:54

Na fotkach nevidim nic. Ta nase vyrazka u spaly byla jako drsna krupice, ktera byla nejdriv bezbarva jen drsna a pozdeji zcervenala. Leci se klasicky ATB.

Jinak zkusenost s vyrazkou jako potravinovou alergii potvrzuji jak na jahody tak na vanilku, vzdy jen v necem, ne generelne, ostre koreni - kari, chilli apod. K tomu mi ale nesedi ta teplota… :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.12.21 23:02

@stazka Má takový druh vyrážky, jak popisuješ. Možná se u dcery ještě nerozvinulo do krku. Zítra zavolám na pohotovost. Žádný doktor asi neordinuje. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3393
23.12.21 23:12
@Rea_M píše:
@Janča6 Děkuji za tvé zkušenosti, je docela možné že to nějaká alergie může být, sní teď na co přijde. Ani jsem to nemusela uhlídat protože syn jí občas něco podstrčí. Ta spála je taky možná. Kdyby byla je to zlé? Děti zatím zázračně měly jen rýmy a kašle, nic vážného. Fotky vypadají hůř než skutečnost, tím bleskem asi. Připomíná vám to něco? Díky 🙂

Aaaa tak koukám že ty fotky ztratily ostrost, asi se zkomprimovaly, tak tam není nic vidět 😟 :zed:

Příspěvek upraven 23.12.21 v 21:16

Spala je dost vazna nemoc. Ale spalova vyrážka je dost typická, i průběh celkově, a toto moc neodpovídá.
Hele taky by to mohl být klidně covid. Teď psali, že ta nová varianta způsobuje krom rýmy a kašle u dětí velmi často vyrážku, až u 15% případů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3393
23.12.21 23:15

Jo a pro spalu je typický malinovy jazyk, tak zkontroluj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
24.12.21 08:37

Fotky jdou videt spravne, kdyz na ne kliknete dvakrat. Se spalovou anginou zkusenost nemame. Ale mame zkusenost s hnisavou anginou bez bolesti v krku (a taky s brutalne rozjetym zanetem ucha bez bolesti ucha). Nemuzou to byt ty spalnicky? Koukala jsi na priznaky na internetu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
24.12.21 10:13

Jinak nase holky dost podobne vypadaly pri pate nemoci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
24.12.21 11:33

Edit: Tak máme za sebou noc s horečkou, ale podařilo se jí srazit a něco naspala. Ráno jsem jela na pohotovost, to už byla jen zvýšená teplota a dcera usměvavá. Vyrážka tedy vypadá hůř, na zádech už se červené pupínky slévají v mapy. Vyšetření CRT nízké, krk a jazyk neukazuje na spálu, ale snad jen nějakou virózu. Není to dost jednoznačné, ale může se to ještě rozjet. Doporučila nám na vyrážku 3× denně Fenistil kapky, rýmu postříkat mořskou vodou, odsát a zaléčit Nasivinem a případnou teplotu srážet. Prý to může být kombinace více virových věcí s čímž přichází i vyrážka. Covid ani spálu nezmínila. Díky všem za názory, snad se to v lepší obrátí.
Krásný Štědrý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
24.12.21 11:34

@Rea_M cca za hodinu ti muzu poslat SZ, jak nase holky vypadaly pri alergii na jahodovy kefir (byly jako popalene od koprivy) a pri pate nemoci. Jeste me napada alergie na nejaky lek. Syn kamaradky mel osklivou vyrazku myslim z Nurofenu.

Nebo uz jsi byla na pohotovosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat