Teplota, zvracení a tvrdnutí břicha - 32. týden

665
1.6.13 10:43

teplota, zvracení a tvrdnutí břicha - 32 týden

Ahoj holky,
prosím Vás o radu. Jsem ve 32 týdnu. Včera odpoledne mi nebylo moc dobře a večer jsem asi 3× zvracela, ale tím způsobem, že jsem ze sebe dostala asi vše co jsem mohla. Asi od devíti hodin mi začalo pravidelně po 5-7 minutách tvrdnout břicho - tak jsme s manželem měřili, aby to nebyl porod. Ale bylo to hodně nepravidelné tak jsem pak šla spát s tím, že se uvidí v noci. Před spaním jsem byla dle manžela dost horká tak jsem si vzala pro jistotu paralen.Dnes už mi na zvracení není, piju normálně, ale jídla do sebe zatím moc nedostanu, rohlík jsem ale snědla a udržel se ve mě bez problémů. Jsem ale strašně slabá, když sedím tak se mi motá hlava, musím ležet a měřila jsem si teplotu a mám 37,4. Břicho mi občas tvrdne, ale není to nějak pravidelné a malou cítím- pohyby. Chtěla jsem se tedy zeptat zda jste někdo neměl to samé a co radíte. Nechce se mi jet do porodnice- mám strach, že si mě tam nechají a mám doma roční dítě a nemocnice nesnáším… :,( poraďte prosím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
1.6.13 10:48

To je ale kravina co píšeš, jestli ti něco je, bylo by dobře aby si tě tam nechali.. Nicméně myslím, že to asi bude jen nějaká viroza. Ale v tomhle je opravdu těžko přes net radit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
1.6.13 10:49

Asi nějaká viróza. Při těhle zvracecích stavech a třeba průjmových je běžné, že se děloha podráždí s ostatním hladkým svalstvem.
Nemáš doma nějakou formu magnézia? Nezajel by ti muž do lékárny? Magnosolv je na předpis, ale volně prodejný je magnesium lactii, je to v tabletách, dala mi to dr na pohotovosti na zánět, kdy mi taky hodně tvrdlo břicho ve 30.tt, dávkování klidně 2-2-2, podle ní je to i lepší jak jeden magnosolve denně, protože ta hladina pak tak nekolísá.
A jinak odpočívat a odpočívat, ať kolem dítěte skáče muž, ty hoď nohy nahoru a nic nedělej, aby se to zbytečně nedráždilo pohybem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
1.6.13 10:57

No rikala jsem si ze to trvdnuti je takto caste mozna kvuli zvraceni, ale jinak mam s tvrdnutim problemi stale - tvrdne mi i 20× za den takže magnézium mám doma a beru normálně 5 prášků za den- teď jsem si vzala teda dva najednou tak snad to pomůže. Myslíš tedy že do nemocnice nemusím? říkám si že když piju a něco jsem snědla tak že to tak nutné není. Horší by to bylo asi při hydrataci, ale takhle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
1.6.13 11:01

@AnnaP Buď pojedeš a řeknou, že to je jen viróza a pošlou tě domů. Nebo se jim to nebude zdát a nechají si tě tam na pozorování. Nebo nepojedeš, ono se opravdu bude něco dít a nakonec budeš ležet v nemocnici až do porodu a nebo tam denně dojíždět k inkubátoru za nedonošeným miminkem. Tak si vyber. 8)
Já by jsem jela, asi ti řeknou že máš virózu a jen to dráždí dělohu, ale sichr je sichr. I za cenu toho že si tě tam 3dny nechají na pozorování. Lepší jak se pak tlouct do hlavy, že kvůli nemilování nemocnice jsi porodila miminko a zkomplikovala mu vstup do života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
1.6.13 11:20
@AnnaP píše:
No rikala jsem si ze to trvdnuti je takto caste mozna kvuli zvraceni, ale jinak mam s tvrdnutim problemi stale - tvrdne mi i 20× za den takže magnézium mám doma a beru normálně 5 prášků za den- teď jsem si vzala teda dva najednou tak snad to pomůže. Myslíš tedy že do nemocnice nemusím? říkám si že když piju a něco jsem snědla tak že to tak nutné není. Horší by to bylo asi při hydrataci, ale takhle…

To já přeci nevím, já ti tu napíšu, že nemusíš a ty pak za hodinu porodíš a já budu viník :roll:
Přidej magnézko, pij hodně vody, ať nejsi dehydrovaná a odpočívej, pokud by se to zhoršovalo i přes tahle opatření, tak bych jela, jinak ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
1.6.13 12:07

Já bych preventivně jela. Chytila jsem od starší dcery ve 25tt střevní chřipku, lítalo to horem dolem sice jen jeden den, ale za dva dny jsem jela se silnýma kontrakcema do porodnice. Tam porod sice zastavili, ležela jsem tam dva týdny a nakonec jsem rodila ve 31tt. Opravdu není o co stát, jak někdo píše výše, dojíždět pak za mimčem do nemocnice, doma odsříkávat mlíko atd. Jestli je to na hospitalizaci, to určí lékař ne my tady. A že máš doma už jednoho prcka, to se zvládne, já doma taky nechala manželovi dceru a zvládli to skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
1.6.13 19:29

Holky tak do nemocnice jsem nejela. ale nezvracim uz vubec ani mi uz neni zle od zaludku, neco jsem i snedla a piju dost. a bricho mi uz take netvrdne - jen klasicky jako vzdy- asi 5× za den vic to nebylo. jedine co me trapi je stale zvysena telota cca 37,4 a jsem slabá. tak ležím…snad to teda bude dobrý…doufám že nic nezanedbám, ale myslím si že je to klasicka viroza…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat