Teratozoosperimia - zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 19:22
Teratozoosperimia - zkušenosti

Ahoj holky,

Přítel byl minulý tyden na vyšetření spermiogramu. Řekli mu že ma nadprůměr spermií jen se jich málo má možnost dostat k vajíčku. Že můžeme otěhotnět normálně má jen prestat nosit v kapse mobilní telefon, nejezdit na kole… Tedy může ale ne každý den…
Se spravou pujdu ke gynekologovi příští týden. Jen ted sem cetla zprávu hledala si jeho výsledek : teratozoospermia a úplně jsem se vyděsila že to neni dobrý :(… Ted tomu nerozumím proc mu na klinice rekli tohle a ja oak čtu tyhle šílený zprávy jak je skoro nemožné otěhotnět… :( :nevim: :,(

Reakce:
marietx
Povídálka 38 příspěvků 23.04.19 19:52

Protože deformace spermií je z dána většinou životním stylem. Takže nosit trenýrky, žádný mobil ani notebook na klíně a nějaké vitamíny. Švagr úpravou těchto věcí ovlivnil kvalitu a už čekají druhé mimčo. Takže hlavu vzhůru a přeji ať se brzy dočkáte :srdce: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 20:00
@marietx píše:
Protože deformace spermií je z dána většinou životním stylem. Takže nosit trenýrky, žádný mobil ani notebook na klíně a nějaké vitamíny. Švagr úpravou těchto věcí ovlivnil kvalitu a už čekají druhé mimčo. Takže hlavu vzhůru a přeji ať se brzy dočkáte :srdce: :hug:

Děkuji za pozitivní zprávu, já se zhrozila z toho co jsem četla. 8o a navíc když řekli příteli že to neni nic strašného a ma omezit tyhle věci hlavně telefon v kapse… Ještě že jsem ma nadprůměr spermii… Opravdu jsem se vyděsila… Sestřičce řekl že si po praci da i to pivo, tak mu tekla ze tohle vliv na to nemá a ma být bez obav.

katintheBOx63
Kecalka 311 příspěvků 23.04.19 20:05

Taky bych to videla na změnu životního stylu, vitamíny na podporu spermií a zkuste i lubrikační gel na podporu spermií Conceive Plus gel pro podporu početí - nám tedy pomohl. Ja nebyla schopná dle ruzných testů určit kdy mám ovulaci, i dr s tým měl problém - tak sme zkusili tohle a pravidelní styk a za pád týdnů snád v zdraví porodím :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 09:10

Můj manžel to měl podobné, jen počet spermií jako takových měl vyšší, otěhotněla jsem po 10 měsících a pak po 7 měsících. Morfologie se dělá jen ze vzorku třeba 2×200 kusů, ne z celého ejakulátu. Takže průkaznost je nejistá. 0,5% neznamená, že tak na tom je celý ejakulát. Sice jich je „údajně“ méně, ale ruku na srdce, kolik chlapů dnes má tak dobrý vzorek, že má třeba 50% spermií v pořádku? Proč příroda naděluje do ejakulátu takové množství spermií? Asi ví, že hodně jich je vadných, tak to kompenzuje počtem, zákonitě tam musí být hodně vadných kusů. Z 1 milionu máte 5000 kousků zdravých spermií, když tedy vezmu ten závěr z toho vašeho vzorku. Z 10 milionů to máte 50 000 kousků. Možná tu jsou různé špatné scénáře, ale to je opět jen vzorek. Kolik chlapů má na prd spermio a ani o tom neví, i přesto mají dětí. Jinak morfologii nejde téměř ovlivnit, někdo tu výše píše, že mu pomohla změna životosprávy - no pokud dotyčný do té doby žil, jak žil, a pak to změnil o 100%, samozřejmě se zlepší pohyblivost, snad i počet, a teoreticky i počet lepších kusů z pohledu morfologie (dle Dr. enzymy mohou pomoci, ale tak půl na půl), ale v reálu když jsou vadné, tak jsou vadné pořád. Ad druhá - což v tom spermio není. Je test framgmentace DNA, mnohem důležitější než nějaká morfologie - tam to je pak hodně veliký problém. Spermie může být na oko hezká, dobrá, rychlá, ale když nese pochroumanou DNA, tak pak se blbě těhotní, defacto netěhotní. Nebo těhotní s potraty či rizikem vad. Anonym z důvodu osobnich informaci.

Váš příspěvek
Reklama