Teratozoospermie zlepšení morfologie

75
18.8.21 08:41

Teratozoospermie zlepšení morfologie

Ahoj holky, chtěla bych založit novou aktuální diskuzi na téma zlepšení morfologie spermii u chlapa.
Sami máme za sebou cele 1.kolo IVF, kde jsme měli 6 transferu, bez uspechu :zed:
Už když jsme začínali, tak byl spermiogram špatný, teď byl manžel na kontrolním spermiu a sice počet a pohyblivost se mám trosku zvedly, ale morfologii tam máme furt mimo limit…před 1.ivf to byla skoro nula, tak pocitam, ze to bude dost podobné i teď.
Teď si dáme tak půl roku pauzu na co nejlepší zlepšení spermia a pak se pustíme do druhého kola, ale chceme pro to udělat maximum :srdce:
Mate ozkoušené nějaké vitaminy, které aspoň trochu zabraly? Procitam všechno možné, ale zajímají mě i názory Vás tady, co jste tím už třeba prošly :nevim:
Díky za jakoukoliv zprávu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4051
18.8.21 08:54

Nevím jestli na morfologii ale na nám na slabší pohyblivost dr na genetice doporučil místo ntěch preparátů drahých kůru - selen+zinek +vitamin e+ vitamin A - 3 týdny po třech týdnech nechat selen a zinek a na týden vitamin c s pozvolným uvolnovanim a tak dokola. nicmene my to zkoušeli ale na kontrolní spermio muz nebyl.. pak jsem někde četla že konzym q10 zlepšuje spermie a u žen kvalitu vajíček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
18.8.21 09:26

Bohuzel jeste pred par lety se rikalo, ze zrovna morfologii neovlivnis temer nicim, vitaminy atd ovlivni spis mnozstvi a pohyblivost.

Take se tehdy uvazovalo ze by v prazskem Gennetu meli zavest nejaky novy odber krve pro muze, kde by testovali ktera z doporucovanych latek konkretne komu chybi (protoze kdyz to prezenes s davkovanim, ucinky jsou spis kontraproduktivni). Nevim, jestli to dotahli.

Q10 se doporucuje urcite, inositol/nosifol taky.

Urcite prozkoumat u muze ureo a jine plasmy, chlamydie atd. Dale varikokelu, pripadne odoperovat. Dale muzsky hormonalni profil, je mozne nasadit hornonalni lecbu, memu partnerovi nepomohla s morfologii ani ta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
18.8.21 09:30

Nekteri tady take radi hodne draheho androloga MUDr Kociho, nekdo sverit se spickovym embryologum jako byl pan Hlinka v PFC. Ani s jednim nemam osobni zkusenost.

Jinak tematu vysledku SPG obecne se dlouhodobe venuje @M_Vladim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 09:33

Tak můj chlap měl morfologicky dobrých jen 1% a vždy jsem otěhotněla přirozeně. Je nutno si uvědomit, že morfologie se dělá ze vzorku pár stovek spermií a ne z celého ejakulátu. A když máte třeba 10% progresivně pohyblivých na 20 mil. a na ně napasujete třeba to 1% morfologicky dravých, tak vám vyjde 20 000 zdravých spermií.

Nám taky říkali, že máme jen 1% šanci přirozeně otěhotnět, když máme 1% morfologicky dobrých spermií. Prostě to sdělují tak, že sklenice je poloprázdná (máte mizernou morfologii) a ne poloplná (ale je to jen vzorek 2×200 spermií, jen ty ostatní nevíme, jak vypadají).

Jinak na morfologii nic moc nezabírá, příroda ví, proč chlap produkuje miliony spermiií - prostě proto, že většina jich bude vadných a vždy tam budou tisíce, desetitisíce, co jsou zdravé a oplodnění schopné. Poud nemáte jiný problém a netlačí vás věk, tak si s výsledky spermio nedělejte těžkou hlavu. Dokud tam nějaké spermie jsou, progresivně se hýbají a je tam aspoň to 1% morfologicky dobrých, tak vždy můžete přirozeně otěhotnět, jen to chvilku potrvá (což vlastně platí u všech zdravých párů).

• Citovat
  • Nahlásit
75
18.8.21 09:39

Děkuji za ohlasy :srdce:
Počet mil/ml máme 3,00 :zed: progresivně se pohybujících 33,0 celkově 66
Závěr Oligozoospermie, teratozoospermie
Přirozeně jsme se snažili skoro 5 let..poslední 1,5 roku na klinice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
18.8.21 20:58

Ahoj, partner byl u Kociho. Nejdriv ho poslal na test krve a hned se prislo na zanet stitne zlazy a nedostatek vitaminu D. Je hodne drahy, ale efekt to ma…
Nam tedy moc nepomohl, ale to ani nemohl- partner mel jako dite nesestoupla varlata, a na operaci sel az moc pozde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
20.8.21 09:07

@Kulička26 Ahoj, máme za sebou kontrolní spermio, po 2měsíčním užívání Fertilanu. První spermio nebyl vůbec špatnej, ale též diagnostikována oligozoospermie. S morfologii to teda nehlo, ale s ostatním ano, takže za mě doporučuji Fertilan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat