Termín porodu druhého dítěte na narozeniny prvního

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.6.22 01:23

Termín porodu druhého dítěte na narozeniny prvního..

Ahoj, určitě už se stalo. Jak jste řešili narozeniny a podobně? Kdyby se to povedlo náhodou..
A jak jste zvládli děti ohledně výchovy?

A rodičovský příspěvek- tento rok už jde vybrat zbytek rodičovského příspěvku, na první dítě, před narozením druhého. Co je na to potřeba, pokud ho chci dovybrat celý? Nebo lze rodičák druhý dát na partnera? Jak to udělat aby jsme nepřišli o peníze?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
741
30.6.22 04:28

Odpovim az na druhou cast dotazu. Rodicovsky prispevek jsem sla dovybrat na urad prace s rodnym listem dalsiho narozeneho ditete. Lejstro na to zadne nemeli, rukou jsem pred pani na pobocce napsala, ze z duvodu narozeni ditete zadam o dovyplaceni rodicovskeho prispevku. Okopirovala si rodny list a bylo to vsechno. Pred narozenim druheho to myslim nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13728
30.6.22 05:25
@Anonymní píše:
Ahoj, určitě už se stalo. Jak jste řešili narozeniny a podobně? Kdyby se to povedlo náhodou..
A jak jste zvládli děti ohledně výchovy?A rodičovský příspěvek- tento rok už jde vybrat zbytek rodičovského příspěvku, na první dítě, před narozením druhého. Co je na to potřeba, pokud ho chci dovybrat celý? Nebo lze rodičák druhý dát na partnera? Jak to udělat aby jsme nepřišli o peníze?

Až PO narození.

A jinak velký oslavy najednou, však o co jde nebo den po sobě. Každopádně v pubertě, to budou mejdany :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41419
30.6.22 05:37
@Anonymní píše:
A jak jste zvládli děti ohledně výchovy?A rodičovský příspěvek- tento rok už jde vybrat zbytek rodičovského příspěvku, na první dítě, před narozením druhého. Co je na to potřeba, pokud ho chci dovybrat celý? Nebo lze rodičák druhý dát na partnera? Jak to udělat aby jsme nepřišli o peníze?

Brachove jsou ve stejny den, proste spoku slavi narozeniny, v cem je problem. Kdyz mas dvojcata, taky slavi spolu. Moje mamka je den prede mnou, taky spolu slavime. Co je na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
30.6.22 05:50

Já odpovím na tu výchovu, je to masakr :-D ale když přežijete cca prvního 2,5 roku, tak to bude už fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
30.6.22 06:16

Jak s tim souvisi vychova? To myslis tak, ze jsou od sebe hned po roce? Dle dotazu na rp predpokladam, ze je to v ramci prvnich 3 let, ale nevim, jestli nectu blbe

Ja to nemam, ale mame v rodine nekolik kombinaci hodne blizkych narozenin (treba 3 dny od sebe), kamaradka ma i stejny den. Rodinne oslavy se spojuji, u vetsich deti, ktere chteji slavit s vlastnimi kamarady se da domluvit, ze kazdy ma jeden vikend kolem narozenin :nevim: Stejne se cokoliv vetsiho dela aspon u nas o vikendech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
30.6.22 06:45

Já mám obě děti začátkem února. Teď čekám třetí opět na začátek února. Narozeniny děti slavily vždy každý zvlášť. Chci, aby si svůj den maximálně užili, takže jim nedělám společnou oslavu. Mně by asi vadilo, kdybych byla dítě a měla oslavu s někým jiným :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12384
30.6.22 07:42

Manžel má dva bratry a všichni mají narozeniny ve stejný den :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
30.6.22 07:47

Kluci jsou bez 14 dní o dva roky a slavíme to prostě společně, přece nebudeme dělat jednu oslavu a za 14 dní druhou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
30.6.22 07:52

To, že termín porodu vychází na narozeniny prvního ještě neznamená, že to vyjde. Já jsem narozená 5.4. a dcera měla termín porodu 30.3. Dopadlo to tak, že 5.4. mi porod vyvolávali. Přála jsem si, aby se nenarodila na moje narozeniny ať máme každá „svůj“ den. Naštěstí to vyšlo a je 6.4. Takže jeden den je slavnostnější pro mě, jeden pro ni (máme tradici, že oslavenec si vybírá oběd a celkově se jede den spíše podle něj). Oslavu máme společnou, ale v rodině to děláme běžně, že když je jeden v únoru a druhý v březnu, tak se to spojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
30.6.22 08:17

Dceru jsem porodila den před synovo druhými narozeninami a něco jako oslavu jsme měli až s miminkem doma, jen babička na ten jeho den, když jsem byla ještě v porodnici, přinesla dortík, každopádně děti vždy slavily společně, až když starší začal slavit spíš s kamarády, tak se to víc oddělilo, ale jako rodina narozky prostě slavíme společně, protože tam se to moc oddělit nedá, spíš můžeme slavit 2 dny v kuse :lol:. Pak mám ještě 2 děti v jednom měsíci cca 2 týdny od sebe, ale s velkým věkovým odstupem a tam jsme zatím slavili odděleně s tím, že menší bylo jen mezi námi s dortíkem a na tu druhou oslavu staršího dítka jsme pozvali širší okruh rodiny, ono to vždy nějak vyplyne.

Dovybrání rodičáku jsem zatím řešit nemusela a výchova se vždy tak nějak zvládla, i když já po první zkušenosti, které jsem nikdy nelitovala, šla pak raději do většího věkového rozestupu, klidně i s „odpočinkem“ v pracovním procesu, protože mě drásalo, jak hodně by bývalo třeba se krájet a já toho nejsem schopna, samozřejmě hodně i záleží, jaká kombinace dětí se sejde, ale porodit v období, kdy začíná období vzdoru a sama být díky hormonům dost labilní, a když konečně to období končí, přejít plynule do období vzdoru dalšího dítka, no je to poněkud vyčerpávající, ale jo, vypadà to, že vše zdármě dopadlo, i když jsem neměla odvahu jít do toho dobrovolně znovu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 08:34
@Anonymní píše:

Kamarádka má děti po 3 letech a jsou tam 2 dny rozdíl. Oslavu dělají společnou 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
3736
30.6.22 09:00

Máme se segrou narozeniny tyden od sebe. Kdyz jsme byly malé, dělali nám rodiče kazde oslavu zvlášť, později i dohromady. Žádný trauma z toho urcite nemáme :D Nahodou to bylo vždycky super, slavit narozky dohromady se segrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
30.6.22 10:55

Nase prvni 2 dcery maji narozeniny 2 dny od sebe. Treti ma 2 dny od te jedne svatek (tj. svatek a dvoje narozeniny behem 5 dnu). Slavi spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat