Termín porodu podle ovulace?

Anonymní
4.5.21 16:27

Termín porodu podle ovulace?

Pěkný den, čekáme páté dítě, první porod byl vyvolávaný, akutní CS a vůbec vše špatně. Další porody byly 40+, ale přirozeně (po Hamiltonu) a rychlé. Kromě čtvrtého dítěte jsem měla vždy mezi TP týdenní odchylku. Tentokrát je od začátku podle mojí dr. tehotenstvi o týden mladší, ale na velkém utz jim vždy vyšlo menší jen cca o den, dva. TP jsem měla minule pondělí a podle UTZ minulé úterý. Máme čas do pátku, kdy bych musela nastoupit na vyvolání…a teď k mé otázce, vím naprosto přesně, že těhotenství je ze styku 7.8., kdy tou dobou byla i ovulace. Jindy jsme spolu nic neměli :lol: nebylo kdy :mrgreen: a teď…dá se nějak vypočítat délka těhotenství od tohoto termínu? :nevim: pořád mám pocit, že má mimco ještě prostě čas. A existuje nějaká porodnice, kde by vyvolávání nehodlali začít hned prasknutím vody? Už několik dní tu jen brečím, nechci trávit spoustu času někde v nemocnici, chci být doma a do nemocnice jet jen porodit :( jsem už psychicky úplně hotová a nevím si rady, jak dál. Samozřejmě je pro mě nejdůležitější, abychom s miminkem byli oba v pořádku, ale stále mi to nedá :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21076
4.5.21 16:38

Zrovna tady na emiminu mas kalkulačku termínu podle ovulace :mrgreen: ale zbytek neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
4.5.21 16:39

A ted ses kolik? Jinak i kdyz presne vis o styku, k oplodneni klidne mohlo dojít hodinu po nebo pet dni po, to si nepomuzes :nevim:
Jo a teda ja zas neznam porodnici, kde by se vyvolavalo prasknutim vody, kdes na tom byla? 8o
Snad se dela vyšetřeni a podle pripravenosti porodnich cest se zvolí jak vyvolavat, ale většinou co vim to byva tableta k cipku. A uprimne u pateho ditete by ti ta jedna pravdepodobne stacila a jeste ten den bys porodila, takze to fakt neni o tydnu lezeni v porodnici.
Edit: jeste dodam, ze ja mam za sebou dva vyvolavane. U druheho porodu (pred terminem) stacila jedna tableta a do hodiny jsem mela kontrakce, do 14 hodin porodila bez jakehokoliv dalsiho zasahu, ani vodu nepousteli, PA me porad ujistovala, ze ji nechame, at praskne sama a to si davala na cas. Takze opravdu to jde i vyvolane a presto takrka přirozeně. První vyvolavacku jsem mela silenou, takze chapu ty obavy, mela jsem stejne.

Příspěvek upraven 04.05.21 v 16:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
4.5.21 16:43

Já porodila přesně na den podle ovulace. Měřila jsem BT, protože jsem měla nepravidelný cykly. Podle doktoru jsem byla ale “už” 42+3 tt. Dítě přesně bylo celou dobu i menší o ty cca 2 týdny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
4.5.21 16:44

Když se měří bt, tak TP se pak počítá den první zvýšené teploty ( obvykle je to ten po ovulaci) minus 7 dní, minus 3 měsíce, plus 1 rok.
Takže kdybych vzala, že ovulace byla 8.8. ( píšeš tou dobou, což není zrovna přesný čas :lol: ), tak by to vycházelo na 2.5. Čili přenášení je dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 16:49

@Villanelle dneska 41+0, jestli dobře počítám. Jinak ano, už u minulého těhotenství mi řekli, že pokud do tehdy a tehdy neporodim, mám ráno nástup na sál, kde mi prasknou vodu a určitě se porod rozjede. Naštěstí to minule prcek stihl sám. Samozřejmě nemluvím o týdnu v porodnici, ale já jsem zvyklá tam jet vyloženě odrodit, z auta rovnou na sál :oops: :lol: bez stresu a zbytečných vyšetření a zásahů… což v případě, že mě budou porod vyvolavat nehrozí. Nehledě na to, že u toho prvního šlo vše do kytek právě ve chvíli, kdy praskli vodu :zed: takže já se toho bojím jako čert kříže a upřímně takhle to nechci, bojím se, aby to nedopadlo stejně :(

• Citovat
  • Nahlásit
624
4.5.21 17:04
@Anonymní píše:
@Villanelle dneska 41+0, jestli dobře počítám. Jinak ano, už u minulého těhotenství mi řekli, že pokud do tehdy a tehdy neporodim, mám ráno nástup na sál, kde mi prasknou vodu a určitě se porod rozjede. Naštěstí to minule prcek stihl sám. Samozřejmě nemluvím o týdnu v porodnici, ale já jsem zvyklá tam jet vyloženě odrodit, z auta rovnou na sál :oops: :lol: bez stresu a zbytečných vyšetření a zásahů… což v případě, že mě budou porod vyvolavat nehrozí. Nehledě na to, že u toho prvního šlo vše do kytek právě ve chvíli, kdy praskli vodu :zed: takže já se toho bojím jako čert kříže a upřímně takhle to nechci, bojím se, aby to nedopadlo stejně :(

To chapu no. A jinou porodnici v dojezdu nemas? Ze by ses poptala tam? Hele ono taky pokud ty nebudes chtit, nutit te nikdo k nicemu nemuze, to je treba rict. Je to tvoje telo. Na druhou stranu ja bych mela proste strach, treba jsem naockovana doktorama, ale nase tela proste nejsou stoprocentni a ne vzdy je pro dite dalsi pobyt v deloze vhodný :nevim:
Jestli ti to doda alespon trochu klidu, ja sla ted po vyvolavacce domu do 24 hodin od porodu a opravdu bylo vše v naprostem poradku a bez zasahu, na rozdil od první. Ty sis od prvniho odrodila tri deti, to telo uz snad bude vědět a reagovat jinak. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
4.5.21 18:32

Ovulace +267 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34283
4.5.21 19:28

Mně jeden porod vyvolavali pouze tabletkou. Po ní se to rozjelo a dítě bylo za 4 hodiny na světě. Žádný jiný zasah tam nebyl. Oproti tomu spontánní porody jeden skončil kleštěmi(první) a poslední byl protahovaný, trval 12 hodin. Mezitím dva rychloporody.

Indukce porodu se dělá po informovaném souhlasu, prostě ho nepodepíšeš. Kdyby byl zdravotní důvod k indukci, dají Ti negativní reverz. Nicméně nikdo nemůže zavelet, že máš ráno nastoupit na vyvolání, když s tím nesouhlasíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat