Reklama

Termín porodu podle utz a data soulože

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simelka
Kecalka 139 příspěvků 21.02.18 10:37
Termín porodu podle utz a data soulože

Ahoj holky,
Mám dotaz ohledně stanoveni termínu porodu. Je opravdu termín porodu podle 1. screeningu tak spolehlivý? Měsíc, kdy se nám zadarilo, tak jsme to zkusili jen 2× (8dc a pak 12 DC) normálně mívám cykly kolem 32 dní, takže tak jako tak to byl asi nějaký kratší cyklus. Nejsilnější ovu test byl právě ten 12 DC, jinak před i po jen samé duchy na ovu testech. Při screeningu mi stanovili termín ale o 5 dní dřív, jakoby vlastně k oplození došlo už 7 DC, což je nesmysl. Nemohlo být mimi jen větší, než jsou tabulky? Asi bych to ani neřešila, ale termín porodu podle utz už je pryč a já pořád úplně uzavřená. A v porodnici už chtějí zítra rozhodnout, kdy vyvolávat. Jenže co když je termín špatně stanovený a já ještě ve skutečnosti ani nepřináším? Nevím teď, jestli do vyvolání jít, nebo ještě čekat. Budu ráda za vaše zkušenosti a rady!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineHadumi
Extra třída :D 13410 příspěvků 21.02.18 10:40

Já měla vždy jen jeden TP a to dle UZ. A ty máš 2 TP? Jeden dle UZ a jeden dle MS? Tak se nech pořádně vyšetřit a uvidíš, jestli ti lékař řekne, že je vše v pořádku, nebo už má pochybnosi. Jinak já u prvního byla ve 3 ráno úplně zavřená a nic se nechystalo a o 6 hodin později jsem měla už půlku porodu za sebou ;)

Kača222
Kecalka 142 příspěvků 21.02.18 10:41

A zkusila jsi to těm lékařům v porodce takhle říct?? Třeba by tě vyslechli a ještě počkali. Držim palečky ať hlavně vše skvěle dopadne. ;) ;)

iwa83
Kelišová 6369 příspěvků 21.02.18 10:41

@simelka já měla termín 26.4 od začátku - dle MS, dle UTZ, nakonec si malá řekla 22.4. sama. Takže u nás to celkem sedělo. Ale já mám 28 dní cyklus a ovulaci jsem nikdy neměřila.
Zkus se domluvit přímo v porodnici až tam příště půjdeš přeptat. Pokud nemáš nějaký velký váhový odhad nebo jiné problémy, mohly by být ochotní počkat.

Petra Z
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 21.02.18 10:43

@simelka tak úplně zavřená já byla ještě na příjmu k porodu…a za 5 hodin byl kluk venku,…
Zítra budou teprve rozhodovat…tak jim to takhle řekni :nevim:

simelka
Kecalka 139 příspěvků 21.02.18 10:52

Jj, říkám to všem doktorům na poradně už 4 týdny, ale oni se vždy jen tak pousmeji a nechtějí se tím zabývat. Já chápu, že nemám lékařské vzdělání a asi i ovulační testy berou s velkou rezervou, ale nedá mi to. Mimi má právě už 4 kg odhadem, takže tím spíš mi vrtá hlavou, jestli do vyvolání jít, nebo ještě počkat.
Copak už v tom 13 tt nemohlo být jenom větší, než podle tabulek?

simelka
Kecalka 139 příspěvků 21.02.18 10:54

@Petra Z tak to jsi mě potěšila, že ten nález může opravdu tak rychle poskočit. A tys nastupovala na vyvolání? Nebo praskla voda, ale neotevirala ses?

simelka
Kecalka 139 příspěvků 21.02.18 10:55

Ještě mám termín podle MS o týden později…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 10:56

@simelka
Ahoj, anonymně kvůli osobním datům.

Mám dvě děti počaté ve stejný den (v různých letech samozřejmě), jedno narozené v 39,6 a druhé v 38,1. To v 38.1 je narozené o necelé dva kalendářní týdny později. Tak si to přeber :-)

V tvém případě bych se rozhodovala podle posledního screeningu u tvého gynekologa, jaké mělo dítě hodnoty. To by ale zanamenalo ho kontaktovat, protože do kartičky se uvádějí jen první termín početí podle MS a pak první určený podle prvního velkého screeningu, je li odhad odlišný. Ke konci může být odhad ještě jiný podle aktuálního vývoje (podle toho by bylo nejlepší se řídit) ale ten se do průkazky nepíše.

pannda
Kelišová 6519 příspěvků 33 inzerátů 21.02.18 10:57

Věřila bych lékařům, já měla první termín porodu a přesně v ten den odrodila, odešla mi voda spontánně, a druhé jsem přenášela 4 dny, a vše ok… vždy jsem měla temín dle výpočtu poslední MS

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.02.18 10:59

A nechtějí to vyvolávat právě kvůli velikosti miminka? Mě chtěli přijímat na vyvolání den po termínu dle ms (7.2.), protože už byla na moji pánev prostě dost veliká… Podle uz byl termín 3.2., no a nakonec se dcera narodila sama 1.2.

Petra Z
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 21.02.18 11:01

@simelka nene,v půl 10 večer přišli kontrakce…o půlnoci příjem, ale totálně zavřená. Prý rodit nebudu, tak dopoledne ale spíš odpoledne…a prd, ve 4.43 se narodil.

Uživatel je onlineHadumi
Extra třída :D 13410 příspěvků 21.02.18 11:03

@simelka o proč se nechtějí řídit tím pozdějším termínem? Osobně - pokud by lékař sdělil, že je vše v pořádku, tak bych do vyvolání nešla.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8070 příspěvků 21.02.18 11:07

U prvního jsem měla dva termíny 15.11 dle MS a 18.11 dle utz. Všude se řídili podle utz i v porodnici mi řekli, že je pro ně důležitější údaj z utz, tam prostě mimčo „odpovídá“ měření. Ale vzhledem k synovu špatnému monitoru jo vyvolávali a byla jsem ráda, porod jsem měla rychle a v klidu za sebou. Myslím že bych tak do 3 dnů (možná i dřív) porodila sama, začala mi odcházet ráno v den vyvolání zátka, ale byla jsem ráda, že jsem pod dohledem a připojena na monitor, aby se případně zakročilo CS.

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 21.02.18 11:16

Ja jsem mela taky vzdy dva TP, mam delsi cykly. Prvni dceru jsem rodila vyvolavane 10 dni po PRVNIM terminu porodu. Jsem teda srab a naprosto jsem v tomhle verila doktorum a navic uz jsem to chtela mit za sebou. Druha dcera se rozhodla prijit na svet sama, dva dny po prvnim terminu.
Ja bych vyvolani po terminu asi neodmitala, clovek nikdy nevi co se muze stat :nevim:. Ta placenta ma taky omezenou zivotnost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >