Termín porodu prosinec 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nynna1
Povídálka 29 příspěvků 01.12.18 04:09
Termín porodu prosinec 2018

Ahoj holky, jsem na konci 35.tt, TP mi vychází na 6.1.2019, nicméně ze zdravotních důvodů (vysoký tlak, revmatoidní artritida) už předem vím, že pokud se nerozběhne fyziologicky dřív, proběhne koncem 38.tt (což je v období Vánoc, které řeším kvůli prvnímu dítěti :roll: ) plánovaným císařským řezem.
První porod proběhl v 38+3tt - všechno špatně,
porod po 18hod. zakončený vexem, naštěstí „výsledkem“ vší té hrůzy (bohužel takto svůj porod pro x věcí vnímám) je zdravý 3letý syn :srdce:.
Toto těhotenství probíhá klasicky naprosto jinak a poslední 3 dny trpím na velice silné poslíčky, různé píchání všude apod., nicméně se na porodních cestách nic neděje. Jsem strašný plašoň a tragéd a neumím si poručit to neřešit. Rodit musím na klinice, což je cca 60 km - Brno, Obilní trh, tak zkrátka v posledním týdnu jsem samá obava co bude a jak bude a zhoršený zdravotní stav tomu moc nepřidává.
Budu moc ráda, když se najdou maminky, které čeká porod v tomto měsíci a svěří se se svými pocity, obavami, radostmi… No prostě můžeme pokecat :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 01.12.18 08:15

Ahojky.taky mam doma skoro 3 letacku a cekam porod v rozmezi 10-23.12… ta je ted uz tyden nemocna,vubec nevim co je to za divnou virozu…a ja taky nemocna…a desim se porodu vic nez poprvy. Prvni byl totiz vyvolavanej 2 dny :? . A bylo to hrozny, dcera pres 4 kila,ale sla nakonec normalne,akorat mela velkej kefalohematom na hlave…takze dalsi 4 kilovy dite me desi… a tohle tehu snasim taky nejak hur,bolest zad,hure se dycha,nic nezvladam,musim redit krev…s prvni jsem delala jeste den pred odchodem do porodky…a ted se cejtim na 90 :oops:

Nynna1
Povídálka 29 příspěvků 01.12.18 09:20

@Janitka to sis opravdu užila své a poslední dny před porodem to máš asi nejvíc co můžeš mít náročné - jak holčičky viróza, tak tvoje tě musí neskutečně oslabovat. Kolik je ti let, jestli se můžu zeptat? Mně 32 a řekla bych, že i to je znát.
Náš malý měl teda jen 3 kg, ale při vzpomínce na první porod mám úplné panické ataky. Nešlo o bolest, ale o komplet porod. Manžel mě odvezl do porodnice 23.6. protože jsem měla pravidelně opakující se „škubání“ v podbřišku (blbec jsem nezkusila sprchu), bylo mi celý den špatně a už 39.tt, tak jsme jeli.
V porodnici mi řekli, že se přes noc uvidí, jestli porodim nebo ne a supli mě na hekarnu. Klasicky jak nevím co mě čeká, tak jsem nervózní o to víc, sestra nepříjemná vždycky jen došla mi vynadat proč nespím, že jestli začnu rodit, že to nezvládnu.. Spát se nedalo - prvně bolesti, za mojí hlavou porodní sál a spousta křiku, část noci jsem prozvracela, průjem jsem měla, nějak nad ránem si mě jiná sestra zavolala na salek, bez nějakého „budeme dělat to a ono proto a ono“ (asi jsem blbá, že to považuju za normální) do mě hrabla jak do kabele, odtekla mi plodovka a v předklonu jsem se dostala do postele. Bolesti pořád stejné a ráno o půl osmé, že jsem otevřená na nevím kolik čeho a ať zavolám manželovi. Potom začala teprve ta pravá hitparáda, kdy jsem začala mít problémy s tlakem, sestry to řešily lekama, bez nějakého rozebírání mi 2krat pichli epidural, kyslík a nevím co ještě a když se v 11hod. uracil dojít doktor, tak prvně vynadal mě kdo mě nechal rodit s takovým tlakem, potom sestrám, malý byl zasekly v porodních cestách, na salku u mě 9 doktorů a manžel, tlačení na břicho a no nic, nastrihli mě až k pr… (největší bolest z porodu byl nástřih v kombinaci s otokem po tom co do mě vsunuli ten „zvon“) a pak teda byl malý na světě. S hrozným otokem hlavičky, ale naštěstí v pořádku. Dál už to ani nechci popisovat, nejsem žádná plačka nebo hroutící se typ, ale toto jsem považovala za své největší selhání a ta bezmoc, kterou jsem zažívala byla strašná, proto jsem i ráda za toho císaře. V prvním tehu jsem byla naprosto v pohodě a i ten tlak byl tak nějak v normě, zato teď mám 4tabletky na tlak + 2 nějaké nově na dušnost a jak popisujes ty - cítím se jako v posledním tažení a teda bojím se, abych ty 3 týdny vydržela. Hrozně se bojím, že by se opakovalo cokoliv z předešlého porodu a taky těch 60 km porodnice…
Ty máš porod opravdu za pár, to ti i závidím. Myslíš, že by tě nechali znovu přenášet? A tak velké děti se rodí přirozeně? - Kamarádky 4.260 g dítko a 4.190 g dítko rodily plánovaným císařským řezem čistě kvůli velikosti dětí. I když možná měli ten váhový odhad o toho půl kila víc. Mně taky tvrdili, že malý má už 3.500 g.
Můj porod v termínu je od 22.12. do tuším 19.1., ale jak jsem říkala - ten leden je určitě pasé. A doktorka mi včera řekla, že maximálně nejdřív 20.12. Já samozřejmě vím, že je nejdůležitější zdraví miminka a i Vánoce budou po další roky, ale radši bych byla ráda, kdyby naše malá nebyla narozená zrovna na Ježíška, i když je pro nás tím nejkrásnějším vánočním dareckem.
Doufám, že se neunudis při prvním souvětí a omlouvám se za svoji „hysterii“, vůbec si nemůžu pomoct :oops: No dali jsme se na vojnu, musíme bojovat. A čekáte holčičku, chlapečka nebo překvapení? :srdce: My čekáme Adrianku.

Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 01.12.18 11:01

No tak teda to jsi mela slusnej horor :zed: … oproti tvymu porodu jsem si prosla ruzovym sadem. Sice to 2 dny vyvolavali,na noc kontrakce ztisili nakou injekci :roll: abych mohla spat,ale pak mi v jednu odpo propichli vodu,pak do 6 celkem pohida a az pak zaclo to pravy peklo :poblion: . Bez epiduralu,mam z toho panickou hruzu z injekce do patere,takze jen naky srajdy do kanyly,pak dolzin-sem po nem myslela ze umiram(uplne jsem prestala vnimat okoli,jak po drogach,rikam manzelovi at me hlida,jestli dejcham 8o ),pak oxytocin na poradny kontrakce,to byla jizda :mrgreen: . Nakonec mala vylezla s mini nastrihem 3 stehy(ja ale cvicila aniball),ale u posledniho tlaceni jsem blila na obe strany po tech lekach teda :poblion: :? …takze jsem si tk tsky moc neuzika…vubec mi cisare nenabizeli a ani ted, kdyz hlasim ze to 1. byl 4 kilak nic…prej ze ted uz proleze cokoli :roll: . Ja se bojim toho kefalohatomu.dcera ho mela dlouho,az ji na hlave zosifikoval-zkostnatel a ma tam bouli :( . Nastesti je vlasata.
Jinak je mi 31 a cekame kluka,jmeno jeste nemame,vsichni nam do toho kecaj a jsem z toho otravena…chtela jsem matea(to se mi snazi zosklivit muzova rodina,ze je to mates,a ze tady se tak rikalo mistnimu ozralovi :roll: ),ale me se ta cizi varianta libi a neevokuje mi matese :roll: pak mozna filipek (to zas neco remcali nasi)nebo david,ale ten ma blbe svatek :jazyk: ,vanoce,narozky i sv.by mel v jednom mesici… :zed: . Tak furt nevime no… klucici se blbe vybiraji :pocitac: . Holku sme meli hnedle i ted kdyby byla druha,tak nelly :palec: . Adriana je hezky,me se libila i andrea :*
Jinak piju aspon 1×denne malinik,nekde sem cetla ze to muze zrychlit porod.nechci zase vyvolavanej :? …a ten sniball zkousim zase taky…nastrih i kdyz byl maly me pak trapil jeste mesic…
Tak ty se snazis si porod radsi nevyvolat a cekat na cisare,vid?uplne chapu…po tech hruzach… me to pry snad 22.nejdyl vyvolaji no…ale rada bych aby to prislo samo…ale porodni cesty jeste taky nic nk…minule se do me dr.dostala na prst,ale to byla fakt bolest a na dalsi ko jina dr.to nedelala,ze me nebude pry trapit,ze to neni pripraveny…
Jinak pred 1.porodem mi delali i hamiltona a nepohohl…
A js msm oanickou hruzu ze zvuku utz a monitoru,pac jsem ve 12.tt a 7.tt wx o mimino prisla :zed: a prave na utz screeningovym nebylo slyset srdicko,jen tam ten plod lezel a nic…a ja se od ty doby bojim kazdy kontroly :zed: . Hrozne… panicky… byla to 2 zamlkla tehotenstvi s naslednou revizi :pocitac:
A co tvuj triletak?tesi se na segru? :mrgreen: nase vubec :jazyk:

Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 01.12.18 11:09

@Nynna1 pisu na novym mobilu,tak delam chyby,promin,snad je to citelny… :lol:

Janitka
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 7 inzerátů 01.12.18 11:18

A jak mas vysoky tlak-to je ta preeklampsie myslis? A co revmatoidni artritida,jak s ni zijes?mojj pribuzne ji ted taky diagnostikovsli­.mela stehujici se ohromne bolesti…jake priznaky jsi mela ty jestli se muzu zeptat?

Nynna1
Povídálka 29 příspěvků 01.12.18 11:31

@Janitka prosím tě, napíšu v průběhu dne. Tatínek vzal našeho Davídka (narozky ma přesně půl roku po Vánocích, tak ten svátek na Vánoce nevadí) na výlet a já velmi pomalu uklízím :) Myslíš, že jde si napsat nějak soukromne? Na vše odpovím, ale teď vyuziju chvíle volna :mrgreen:

Delique
Povídálka 44 příspěvků 03.12.18 17:34

Ahoj holky, ja mam termin na Štěpána, doma dvouleteho teroristu, prvni porod strašný, je mi 32 a cítím se na umreni. Posledni noci se budim několikrát s betonovym brichem a je to hrozny, mate taky hodně tvrda bříška v noci? Z prvního těhotenství si to nepamatuju…

Nynna1
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 18:41

@Delique ahojky, no pěkně. Mám to s tím břichem jako ty a přitom termín až za měsíc. Kolikrát takové stahy a všechno jinak jak v prvním tehu. Aj se bojím, že nepoznám kontrakce 8o Taky je mi 32 a taky v posledním tažení.

Helmahelma
Povídálka 39 příspěvků 03.12.18 19:54

Ahoj holky, mam termin na silvestra. Je mi take 32 :lol: doma uz se radne nudim, zacaly me boket zada takze najednou nepohybliva. Kdyz ctu vaseporody je to horor. Muj prvni byl dlouhy ve velkych bolestech no tak doufam v kratsi verzi, kdyz vim do ceho jdu tak se psychicky pripravuji. Druhe tehotenstvi je uplne jine, mnohem klidnejsi a lepsi nez s prvnim. Mela jsem velky rozestup stydke spony, otoky atd. Ted me jen chytly ty zada. V noci celkem dobry, jen jednou jsem mela opravdu poslicky, to me vzbudilo.

Nynna1
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 21:13

@Helmahelma píšeš, že se doma nudíš, to máš doma asi hotového andilka ;) Já jsem si první tehotenstvi strašně užívala a těhotná jsem chtěla být pořád. Teď mám v břiše divoženku a samý problém. S těma zadama tě lituju. Dnes mě k večeru taky začaly bolet záda, naštěstí se hýbat můžu. Termin na Silvestra - třeba budeš mít úplně první lednové miminko :srdce:

Helmahelma
Povídálka 39 příspěvků 03.12.18 21:57

@Nynna1 bude mu 10 8) jsem zase jak prvorodicka, vse prozivam jinak, vse je jine, nove. Jinak pohyby bud dlouho nic (i nekolik dni) anebo diskoteka (zrovna dnes) tak nevim cim to je. Myslim ze budu prenaset jako u prvniho. Ve stredu kontrola a ster na streptokoka a prvni ozvy tak se treba dozvim jak to dole vypada :)

Delique
Povídálka 44 příspěvků 03.12.18 22:10

Ja trochu zavidim, to ze se nudis, protoze jednak je dvoulete dite proste jeste nesamostatne a za druhe nemame tatinka kvuli praci v tydnu doma, ale zase se hrozne tesim az ten nas maly uvidi brasku, az spolu porostou a tak :) Kazdy vekovy rozdil ma sva pozitiva :)
A na jednu stranu uffff, ze nekomu taky takhle tvrdne bricho, na druhou stranu neee, takze to bude asi na dyl. Paradoxne je ted noc moje nejobavabejsi cast dne, nejlip mi je kdyz stojim u plotny :-D Preji Vam, ženy, pevne nervy a moc sily v cilove rovince! :)

Nynna1
Povídálka 29 příspěvků 03.12.18 22:12

@Helmahelma tak to jo, to je opravdu dlouho :) Náš malý bude mít na Štědrý den 3,5 roku a taky se mi to zdá všechno nové. Naše mimino je opravdu divočák :pankac: , to ty budeš mít andilka :andel:

Delique
Povídálka 44 příspěvků 03.12.18 22:12

A jeste k tem zadum a dechu, me do patku cca mesic neskutecne bolely bedra a kycle a nemohla jsem skoro dychat a pak jako kdyz utne, zada skoro neboli a dech taky ok…zázrak

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >