Termín pro výplatu příspěvku na bydlení

2
22.2.21 22:18

:roll: :nevim:
Hezký večer, nevíte náhodou, kdy vyplácí sociální úřad pro Olomoucký kraj, konkrétně Přerov, příspěvek na bydlení? Je 22.2. a ještě nedorazil
na účet :-( Děkuji za případné bližší info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8
23.2.21 15:38

Zdravím,
já zas doložila doklady za IV. čtvrtletí a do dnes nemám ani schválení a výpočet, vyjádření.
Mají na to ze zákona 30.dní a dávala jsem jí to 11.ledna a prostě nic.
Sbíral to hromadně borec u vstupu a dával tam razítko, takže vím, že to je převzaté. Bylo toho tam stoh.

Zajimal9 by mně jak to bude dál, páč doklady o zaplacení tam byly vloženy originál.
Jestli zase nešachuje vláda s penězi a nemají vnitřní nařízení, že se platby posunují. Ve III. čtvrtleti mně to přišlo všechno až v prosinci :roll:.
Omlouvam se, že neporadím, ale už začínám trošku stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.2.21 10:26

Dobrý den,
děkuji i za takovou reakci. :palec:
Tak to je fakt síla, ten stát si dělá kompletně co
chce i potažmo ve spojitosti se zpracováním, samotným termínem splnění a vyrozumění o
výsledku a nemluvě o termínu vyplacení příslušných dávek, ano,, mají na to 30 dní, ale
vždyť to vůbec časově nehraje a neplní, zatímco žadatel o dávky musí vše dodat v řádném termínu,,jinak má hold smůlu :zed:
To je šílenej systém tady!?!?!
A nevíte, zda to vyplácí napřímo SÚ Olomouc nebo Přerov - v rámci kraje.
Já v lednu měla peníze na účtě 12.1. za prosinec a
zpětně… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
24.2.21 18:45

Mám za to ( vzhledem k tomu, že jsem žila v Olomouci),že Soc. Úřad - hmotná nouze, doplatek na bydlení, příspěvky na péči atd. to má zvlášť každé město, jak Přerov tak i Olomouc. Pokud ale žádáte o příspěvek na bydlení tak to je vyplácené od státu tedy SU Státní podpora tak jde od Up - MPSV tedy spadá pod ministerstvo a je pro všechny dle roždělení peněz od ministryně Schilerové. A mají na to dva termíny okolo 10. a koncem měsíce kolem 20.tého. Ale mohu se plést..

Nicméně dnes došlo schválení o příspěvku, přepočet. Takže mají asi opravdu skluz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 16:32

Prodlení

Dobrý den, omlouvám se, že vstupuji do diskuze ale ráda bych se zeptala. Pronajímám byt a paní mi dluží již několik nájmů, chápu, že je jiná situace a prodlevu ji akceptuji ale už se to dosti hromadí. Paní navíc tvrdí, že ji nechodí příspěvky na bydlení, i zde z diskuze chápu, že opravdu některé úřady mají prodlevu. Co ale nechápu, paní jsem dala smlouvu na 3m (vzhledem k tomu, že situaci příliš neřeší) a ona mi tvrdí, že úřad má s proplacením smluv problém. Přitom dodatky na sebe navazují. Můžete mi někdo prosím zasvětit jak to chodí? DĚKUJI

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9340
27.2.21 17:01

@Elišák11 Chodí to tak, že především musí doložit zaplacené náklady na bydlení, jinak nedostane příspěvek na bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 18:00

@Lendeš Děkuji, ona asi ale jiné příjmy nemá. Vůbec nedoplatila rok 2020

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.3.21 11:50

Dobrý den chci jse zeptat Jsem na rodičaku doma, vyřizují jsi příspěvek na bydlení, Má s tím někdo zkušenosti? Beru 10 tisic mateřskou jsem v pronajmu 1+1 10400 nájem. Přítel je posouzeny semnou, je na pracaku. Kolik by mi schvalili příspěvek na bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat