Termíny porodu s rozdílem jednoho dne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bambua
Povídálka 24 příspěvků 05.12.18 09:32
Termíny porodu o s rozdílem jednoho dne.

Ahoj holky, zajímalo by mě, když mám dva termíny porodu s rozdílem jednoho dne, tak to znamená, že stáří mimi je stejný, jako stáří podle poslední ms? A z toho tedy vyplývá, že je to bráno tak, že jsem otěhotněla někdy v polovině cyklu, jak oni asi tak počítají?… Vůbec totiž nechápu, že má někdo termín jeden, nebo dva i třeba s více jak týdenním rozdílem.

Přečtěte si článek: Termín porodu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Terkapali
Kecalka 260 příspěvků 4 inzeráty 05.12.18 09:34

Já mám termín o 7 dní :mrgreen: jeden 20. A druhé 27. Dr mě říkal, že malý je o týden napřed… S dcerou jsem měla 3 termíny a ne lezla se ani do jednoho

bambua
Povídálka 24 příspěvků 05.12.18 09:39

@Terkapali jako napřed, jako že je větší ? Jsem jak tatar, pardón :D

Terkapali
Kecalka 260 příspěvků 4 inzeráty 05.12.18 09:40

Jo jsem 25tt a podle posledního vyšetření je malý větší tím pádem jsem jakoby 26tt

Margery
Echt Kelišová 9395 příspěvků 05.12.18 09:41

Já měla termín podle MS 1.11., podle UZ 15.10., v porodnici to upravili na 13.10. :lol: a narodila se donošená 10.10.

beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 05.12.18 09:45

Jo, pokud se ti shoduje termin pocitany od posledni ms a podle ultrazvuku, tak lze teoreticky predpokladat, ze jsi ovulovala kolem poloviny cyklu…ale vzhledem k tomu, ze ty utz jsou odhady odvozene od prumernych velikosti a ze deti se rodi ruzne, tak je to stejne sumak :mrgreen:
Ja mela s prvnim v zasade stejny termin, I vim, ze jsem ovulovala 13DC, a narodil se o 4 tydny driv. S druhym jsem mela rozdil tyden (na zacatku) a narodil se o tyden „driv,“ nebo presne v terminu :mrgreen: (ale oficialne 38+6)

Gosi
Kelišová 5800 příspěvků 05.12.18 09:48

Dite je donosene mezi 38 a 42 tt, ruzne deti zraji ruzne a datum poceti se odhaduje… Ze se termin meni neni nic neobvykleho, podezrele by bylo, kdyby se terminy lisily o mesic a vic…

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6096 příspěvků 05.12.18 09:50

Máš to jedno, u prvního sem měla TP 2 po 11 dnech a stejně se narodil ještě skoro týden po tom druhém termínu. Teď mám TP podle MS jeden den a podle utz hned den na to, tak sem zvědavá. Ale je to orientačně, prostě dostaneš datum a počítej plus mínus 2 týdny.

Taače
Kecalka 460 příspěvků 05.12.18 10:08

Termín podle ms 10.12., podle ultrazvuku 26.12. :lol:

Terkapali
Kecalka 260 příspěvků 4 inzeráty 05.12.18 10:08

@Taače taky dobrý :mrgreen:

bambua
Povídálka 24 příspěvků 05.12.18 10:20

@Taače ty bláho, tak to je dobrý rozdíl :D

luccifera
Ukecaná baba ;) 1208 příspěvků 05.12.18 10:23

Ja mela myslim 18. a 20. 7. 2017 a hrozne jsem si prala, aby to bylo 17.7.2017… nakonec cholestaza, vyvolavani a mala byla 26.6. :lol: ale nastesti vsechno bylo v poradku

Taače
Kecalka 460 příspěvků 05.12.18 10:27

@Terkapali @bambua
Jako otěhotnění až týden po vynechání :lol: Já jsem si říkala, co se to ten měsíc děje, žádná ms ani pozitivní test ještě dobré 3 týdny 8o Stane se no :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 12208 příspěvků 05.12.18 11:00
@bambua píše:
Ahoj holky, zajímalo by mě, když mám dva termíny porodu s rozdílem jednoho dne, tak to znamená, že stáří mimi je stejný, jako stáří podle poslední ms? A z toho tedy vyplývá, že je to bráno tak, že jsem otěhotněla někdy v polovině cyklu, jak oni asi tak počítají?… Vůbec totiž nechápu, že má někdo termín jeden, nebo dva i třeba s více jak týdenním rozdílem.

Já to tak měla. Osmého dle ultrazvuku a devátého dle MS. Narodil se vyvolávaně toho 9.

ugluk
Hvězda diskuse 43588 příspěvků 05.12.18 11:08

Ano, pokud je rozdíl mezi termíny méně než týden, bere se jako směrodatný ten dle MS a utz jako normální odchylka. Termín dle MS počítá s otěhotněním 14. den cyklu (1. den cyklu = 1. den krvácení). Nejpřesnější utz je kolem 12.tt, i když mně se stejně u prvního dítka o 5 dní lišil, a to jsme znali oploodnění na den přesně. Pozdější měření už se až na extrémní případy neberou v úvahu. Rovněž to může pokaždé lítat, já byla jednou 4 dny pozadu, podruhé 3 dny napřed… všecko v normě. Velký rozdíl mezi MS a utz termínem je prostě daný tím, že ženská holt neotěhotní ten 14. den, ale třeba 25., ne všecky cykly jedou dle doktorskáých tabulek. A i když je datum početí známo zcela přesně (např. IVF) a termín tudíž spočtený na den přesně, tak je naprosto normální, že se dítě narodí v rozmezí TP +- 14 dní.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >