Termíny výplaty rodičovského příspěvku

Anonymní
17.8.20 14:14

Termíny výplaty rodičovsého příspě

Ahoj holky,

mám dotaz. Minulý týden jsem žádala o rodičák, na PPM jsem nárok neměla. Mimčo se mi narodilo začátkem července.

Nevíte kdy může přijít první rodičák? Popř. je více termínů výplaty? Pracovnice ÚP ani infolinka mi nedokáže dát odpověď, tak mě zajímá jak jste to měly vy.

Díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5268
17.8.20 14:19

Tak těžko říct, od jakého data jste si to napsala  :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3009
17.8.20 14:32

Záleží odkud jsi. Třeba v Plzni chodí RP vždy k 6.v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.20 14:39

@vrbule Z Rokycan. A dá se někde najít jaké jsou ty výplatní termíny? Nikde na stránkách to nevidím..

Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
18993
17.8.20 14:54
@Anonymní píše:
@vrbule Z Rokycan. A dá se někde najít jaké jsou ty výplatní termíny? Nikde na stránkách to nevidím..Díky.

Každé mesto to ma jinak a i se stava, ze to kazdy mesic jinak chodi. Pro plzensky kraj uz tenhle mesic prisel. Jestli jsi zadala minuly tyden, tak přijde v září, maji na schválení 30 dní, tak snad to stihnou do te zarijove vyplaty schvalit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
17.8.20 14:55

Mají měsíc na vyřízení. Jestli si žádala minulý týden, tak mají čas měsíc od podání žádosti. Reálně si myslím, že by ti mohly peníze za červenec přijít do konce srpna. Ale to všechno záleží na rychlosti úřednic. :) výplatní termíny jsou různé, mně třeba chodí 10 v měsíci. :) ale mají na to vždycky celý měsíc, takže někdy ti může přijít 10 a někdy třeba až 25. Ale většinou to chodí stejný den :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3009
18.8.20 00:20
@Anonymní píše:
@vrbule Z Rokycan. A dá se někde najít jaké jsou ty výplatní termíny? Nikde na stránkách to nevidím..Díky.

No to určitě nikde napsané nenajdeš. Možná někde po telefonu v účtárně by ti řekli, jak dělají výplaty. Ale nevím. Každopádně to chodí víceméně přesně pak a když to připadá na svátek/víkend, tak to pošlou dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 18:41

Mě tento měsíc nepřišely ani přídavky na děti (s tím jsem nepočítala, než jsem sehnala o prázdninách všchny doklady o příjmech a byl úřední den, bylo už 4.8., ale co, v září se peníze jen lítají, takže lépe, když přijdou v září za 2 měsíce).
Jenže mi nepřišel ani rodičák za červenec! Asi jsem si pěkně naběhla, rodičák mi měl být vyplacen už jen ve dvou splátkách s tím, že ta poslední měla být ve výši přes 17000,– a já si zažádala o rozložení, aby to vyšlo na splátky 3, úřednice pravděpodobně k tomu použila i platbu za červenec, právě vůbec nevím, byla jsem rozhozená, řekla mi, že to bude hrozně složité udělat a pak najednou vyklopila, co tam mám napsat a já to tam bez přemýšlení napsala, protože jsem si oddechla, že jí to nakonec ten orogram vypočítal. Každopádně mi ještě nedošel ani žádný dopis, tak jsem zvědavá, jestli mi to přijde do konce měsíce nebo tu platbu taky sloučí za 2 měsíce…No, v září budeme asi v balíku, zatím bychom se mohli jít klouzat, jediné štěstí, že jsme nastaveni pro případy výpadky příjmu, jinak fakt nevím…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama