Termoregulace dětí - kdy je plně vyvinuta ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 18.10.14 13:10
Termoregulace deti - kdy je plne vyvinuta ?

Holky, kdy je plne vyvinuta termoregulace deti? Vsude pisou o novorozencich, ale nikde jsem se plne nedocetla, kdy je cca.plne vyvinuta?

Resp., do kdy jste deti oblekaly v rezimu „jedna vrstva navic“ (hovorim o zdraych detech, ne s rymou, atd.)?

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24215 příspěvků 18.10.14 13:13

Když se nehýbe - je v kočárku…
Samozřejmě tu vrstvu navíc nedávám, když je 20 stupňů :mrgreen:
Ale tak od půlroka/roka tou vrstvou navíc chápu deku na přikrytí.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 18.10.14 13:19

Já se tím neřídila nikdy, řídila jsem se dítětem. Třeba třetí syn byl vysloveně zimomřivý jako miminko, když neměl na doma čepičku do těch cca 4 měsíců, tak se mu hned klepala bradička :lol:
Já většinou brala s sebou nějaké oblečení, deku, pokud jsem měla pocit, že je dítěti chladno, tak jsem přikryla či dooblékla, ale je zdravější, když je dítěti chvíli trochu zima než když je furt vařený ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 18.10.14 13:24

@ne-silenamatka Asi jako @Pipet Kluka teď oblíkám co do vrstev asi jako nás, jen možná trochu teplejších (já mám třeba triko s krátkým, mikinu, on body s dlouhým mikinu, nebo já obyč mikinu a on flísovou/chlu­patou), ale je ještě dost i na kočáře, kde se nehýbe (a to vozím s sebou lehkou deku).

EDIT: Ale pořád to bude individuální - jako u dospělých. jsou lidi, co chodí i v mrazech punčocháčích a sukni nad kolena, já třeba vytahuji termokalhoty.

Aliik
Echt Kelišová 8427 příspěvků 2 inzeráty 18.10.14 14:36

Dite od ditete. Kamoska nikdy a ja petiletacku oblekam stale spis +2 vrstvy, protoze je hodne moc hubena a stale zmrzla ;) Jeji mladsi segru oblekam mene ;)

Mmch pokud jde o termoregulaci deti, tak mi stale prijde, ze jejich telicka ve 2 a 5 letech nezvladaji vykyvy. Treba kdyz mame chalupu na horach, kde vecer vytopime na 26-28 stupnu, aby se to k ranu aspon na 15 udrzelo (proste stara sezonni chalupa), tak to nedavaji ani jedna. Respektive musim prevlekat / dooblekat / prikryvat ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 18.10.14 20:11
@ne-silenamatka píše:
Holky, kdy je plne vyvinuta termoregulace deti? Vsude pisou o novorozencich, ale nikde jsem se plne nedocetla, kdy je cca.plne vyvinuta?Resp., do kdy jste deti oblekaly v rezimu „jedna vrstva navic“ (hovorim o zdraych detech, ne s rymou, atd.)?

já takhle oblíkám mého od cca 5. týdne :think: Je fakt, že třeba dnes jsme potkali minimálně 4 fusaky, což naprosto nechápu. Já měla tričko, mikinu. Malý v kočárku dupačky, body, mikinu, kalhoty, botky, a přikryt lehkou freece dekou - jednovrstvá, fakt tenounká.. spal jak zabitý, totál spokojené dítě :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >