Teror od tchýně zlatokopky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.11.21 10:55

Teror od tchýně zlatokopky

Zdravím všechny, předem se omlouvám za delší příspěvek, ale potřebuji se vypovídat.. 8o

Je mi 24 let, přítelovi je 29 let. Jsme spolu 6 let. Bydlíme na okraji města v domě spolu s jeho otcem (50 let), jeho přítelkyní Denisou (33 let) a jejich společným synem.

Ačkoliv je tento dům velký, vchod je společný a přízemí je ve stylu jednoho velkého otevřeného prostoru. Tím pádem jsme s Denisou, s nevlastní tchýní, jak se říká, dvě slepice na jednom hnoji, jelikož je v domě všechno slyšet. :zed:

Přítelův otec má poměrně úspěšnou chemickou firmu, ve které jsme všichni z domu zaměstnaní. Firmu založil spolu s exmanželkou, matkou mého přítele. Jenomže před 10 lety nastoupila do firmy ta „zlatokopka“. Šéfík se do ní zakoukal a už to bylo. S manželkou šli od sebe a ona po půl roce byla najednou vedoucí velkého oddělení. Začal jí život na vysoké noze (pro představu drahá auta, dovolené, dárky a hodně volná pracovní doba - třeba 3 hodiny denně za plnou mzdu). Pak se jim narodil syn a ona měl šéfa v kapse. :potlesk:

Já jsem do firmy nastoupila před 5 lety. Už na začátku mi jednou za čas dělala v práci peklo. Pracuji pod ní a už 5 let jsem na stejné pozici. Pak vždycky bylo období klidu a pak zase něco a furt tak dokola. Přitom si osobně myslím, že jsem v práci šikovná, vždycky jsem udělala, co se po mě chtělo, jen teda jediné co tak, jednou za půl roku marodím a to je vždycky scéna, mám pocit, že mě chce vždycky vyšachovat, protože asi nejsem dostatečně výkonná. Když je období klidu, tak jsem ale v práci opravdu spokojená. Přítel pomáhá otci s chodem firmy a v práci se spolu téměř nesetkáváme. Zato Denisa je se šéfem pořád, všeobecně si hraje na strašně důležitou. Přitom to práce chodí jak se jí zachce a na svoje povinnosti v práci kašle.****Nejhorší na tom je, že všichni to ví, ale nikdo jí na to nemůže nic říct, protože ona je přece ta, která spí se šéfem.Hraje si na to, jak pracuje 24/7, jak by se bez ní firma neobešla atd., ale opak je pravdou. Všichni to ví, jen on je zaslepený a neustále se jí zastává. Ale nemyslete si, jako typicky umělá barbie zlatokopka ona nevypadá. Je malá, má krátké nohy vůči trupu, vybělené, zničené vlasy. Má ale asi nějaké kouzlo, protože má toho šéfa neskutečně v kapse. :think:

Co mě ale trápí nejvíce je to, že jakmile přijdu domů, tak s ní logicky musím nějak vycházet a hrát si na kamarádky.Přitom já vyloženě cítím, jak mě nenávidí. Přesný důvod neznám, ale napadá mě, že jsem mladší, upřímně i pracovitější, a ona ve mě cítí určitou konkurenci. Možná si říkáte, že závidím, ale tak to není, upřímně, taky jsem poměrně dobře materiálně zajištěná, ale na rozdíl od Denisy toho nezneužívám.
Upřímně, mám z ní osypky, když to jde, snažím se jí doma vyhnout. :?

Já jsem poměrně citlivý člověk, takže kdykoliv mě Denisa na něco upozorní, buď doma nebo v práci, upřímně se mě to dotkne a vzájemná nevraživost se ještě více prohloubí. Navíc jsem i taková, že si neumím moc dupnout… Přítel to ví, uvědomuje si to. Řešíme změnu bydlení, v příštím roce budeme stavět dům, takže doufám, že to téhle napjaté situaci pomůže. V práci totiž chceme oba pokračovat. Časem bude mít firmu na starosti on, takže se chci dostat do bodu, kdy mu budu pomáhat s chodem. Ve firmě jsme se totiž oba shlédli. :pankac:

Děkuji všem, co se dostali se čtením až sem… Máte pro mě nějakou radu, jak s ní vycházet? Setkali jste se už s podobnou situací? Jaký na to máte názor?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4738
22.11.21 11:02

Smířit se s tím, že je taková jaká je. Jeho otce dojíte všichni, protože bez toho aniž by on firmu založil a dostal tam kde je, byste všichni byli dneska jinde. Jeho otec si vybral koho si vybral, bez ohledu na to jakou má madam povahu či jak vypadá a tobě nepřísluší tohle hodnotit. Odstěhujte se a případně změňte práci. To, že tvůj přítel jednou firmu povede je něco na co byste se neměli upínat. Paní ho taky může donutit svými kouzly přepsat firmu na ni a vy budete řídit akorát tak prd nebo tam bude s vámi nasáčkovaná a díky tomu, že firma bývala dříve otce se bude chovat pořád jako ředitelka zeměkoule a ty se jí stejně nezbavíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
22.11.21 11:05

Přijde mi, že se vy dvě pretahujete o něco naco nemáte ani jedna právo nebo nějakou zásluhu. Ty ses k pánovi domů přestěhovala stejně jako ona :nevim: změn bydlení i praci a bude vám líp. Přítel to může vést třeba až za 25 let, raději si vytvořte něco vlastního :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
22.11.21 11:07

Píšeš, že jste materiálně zajištění, tak se odstěhujte do nájmu než postavíte. Ubydou třecí plochy a v práci sama píšeš, že je to většinou v pohodě.

Já osobně bych tedy nechtěla dělat ve firmě, kde dělá celá rodina, co když se rozejdete, nebudeš mít ani práci, ani bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17076
22.11.21 11:08
@Ivetinka123 píše:
Zdravím všechny, předem se omlouvám za delší příspěvek, ale potřebuji se vypovídat.. 8o

Je mi 24 let, přítelovi je 29 let. Jsme spolu 6 let. Bydlíme na okraji města v domě spolu s jeho otcem (50 let), jeho přítelkyní Denisou (33 let) a jejich společným synem.

Ačkoliv je tento dům velký, vchod je společný a přízemí je ve stylu jednoho velkého otevřeného prostoru. Tím pádem jsme s Denisou, s nevlastní tchýní, jak se říká, dvě slepice na jednom hnoji, jelikož je v domě všechno slyšet. :zed:

Přítelův otec má poměrně úspěšnou chemickou firmu, ve které jsme všichni z domu zaměstnaní. Firmu založil spolu s exmanželkou, matkou mého přítele. Jenomže před 10 lety nastoupila do firmy ta „zlatokopka“. Šéfík se do ní zakoukal a už to bylo. S manželkou šli od sebe a ona po půl roce byla najednou vedoucí velkého oddělení. Začal jí život na vysoké noze (pro představu drahá auta, dovolené, dárky a hodně volná pracovní doba - třeba 3 hodiny denně za plnou mzdu). Pak se jim narodil syn a ona měl šéfa v kapse. :potlesk:

Já jsem do firmy nastoupila před 5 lety. Už na začátku mi jednou za čas dělala v práci peklo. Pracuji pod ní a už 5 let jsem na stejné pozici. Pak vždycky bylo období klidu a pak zase něco a furt tak dokola. Přitom si osobně myslím, že jsem v práci šikovná, vždycky jsem udělala, co se po mě chtělo, jen teda jediné co tak, jednou za půl roku marodím a to je vždycky scéna, mám pocit, že mě chce vždycky vyšachovat, protože asi nejsem dostatečně výkonná. Když je období klidu, tak jsem ale v práci opravdu spokojená. Přítel pomáhá otci s chodem firmy a v práci se spolu téměř nesetkáváme. Zato Denisa je se šéfem pořád, všeobecně si hraje na strašně důležitou. Přitom to práce chodí jak se jí zachce a na svoje povinnosti v práci kašle.****Nejhorší na tom je, že všichni to ví, ale nikdo jí na to nemůže nic říct, protože ona je přece ta, která spí se šéfem.Hraje si na to, jak pracuje 24/7, jak by se bez ní firma neobešla atd., ale opak je pravdou. Všichni to ví, jen on je zaslepený a neustále se jí zastává. Ale nemyslete si, jako typicky umělá barbie zlatokopka ona nevypadá. Je malá, má krátké nohy vůči trupu, vybělené, zničené vlasy. Má ale asi nějaké kouzlo, protože má toho šéfa neskutečně v kapse. :think:

Co mě ale trápí nejvíce je to, že jakmile přijdu domů, tak s ní logicky musím nějak vycházet a hrát si na kamarádky.Přitom já vyloženě cítím, jak mě nenávidí. Přesný důvod neznám, ale napadá mě, že jsem mladší, upřímně i pracovitější, a ona ve mě cítí určitou konkurenci. Možná si říkáte, že závidím, ale tak to není, upřímně, taky jsem poměrně dobře materiálně zajištěná, ale na rozdíl od Denisy toho nezneužívám.

Já jsem poměrně citlivý člověk, takže kdykoliv mě Denisa na něco upozorní, buď doma nebo v práci, upřímně se mě to dotkne a vzájemná nevraživost se ještě více prohloubí. Navíc jsem i taková, že si neumím moc dupnout… Přítel to ví, uvědomuje si to. Řešíme změnu bydlení, v příštím roce budeme stavět dům, takže doufám, že to téhle napjaté situaci pomůže. V práci totiž chceme oba pokračovat. Časem bude mít firmu na starosti on, takže se chci dostat do bodu, kdy mu budu pomáhat s chodem. Ve firmě jsme se totiž oba shlédli:pankac:

Děkuji všem, co se dostali se čtením až sem… Máte pro mě nějakou radu, jak s ní vycházet? Setkali jste se už s podobnou situací? Jaký na to máte názor?? :nevim:

Odstěhujte se ze společného bydlení a vybudujte si vlastní existenci.

A Ty si přestaň dělat zálusk na něco, co Ti nepatří - chováš se ve skutečnosti dost podobně jako dotyčná „zlatokopka“… jen ona je v tom aktuálně úspěšnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
22.11.21 11:10

Odstěhuj se a máš pokoj. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9294
22.11.21 11:11

Odstěhovat se :D. Říkáš o ní, že je zlatokopka, protože spí se šéfem, ale ty budeš úplně stejná zlatokopka, jelikož budeš spát taky se šéfem, až jednou synáček převezme tatínkovu firmu ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5024
22.11.21 11:11

Odstěhujte se hned, co bys čekala za radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21825
22.11.21 11:21

Nevím, co řešíš. Prostě se odstěhujte. I za cenu, že půjdete dočasně do nájmu. Hele, bez tchána byste taky měli prd, takže ta nevraživost vůči „zlatokopce“ je celkem směšná. Ona je jeho žena, má s ním dítě, tvoří rodinu :nevim: Ty jsi - s prominutím - jen žena jeho syna, která se jednoduše přistěhovala do jeho a navíc ti dává práci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
22.11.21 11:28

Ten příměr o dvou slepicích na jednom smetišti, je v tomto případě velice trefný. Být materiálně zajištěný, znamená být samostatný ne na nikom existenčně závislý.
Bohužel to shrnutí výše, že na otci parazitujete všichni je trošku hrubě a možná necitlivě, nicméně výstižně napsáno.

Pokud se na jednoho chlebodárce nabalí tolik lidí a navzájem si závidí nebo na sebe nevraží, je to špatně. Buď se se svou rolí v téhle komedii smiřte, nebo se osamostatněte.
Pokud jde o budoucí vedení firmy, není skutečně jisté jak to dopadne. Paní tchyně má s šéfem syna, který je ve stejné dědičné pozici jako prvorozený syn a není nikde psáno, že firmu do jeho plnoletosti, nepovede prvorozený syn ale matka druhorozeného syna. O tom zda prvorozený syn firmu někdy získá, nebo bude mít na ní jen určitý podíl se dá v této chvíli pouze spekulovat.

Osobně bych šla svojí cestou a hledala si nezávislou práci a vlastní bydlení, než se muset „kamarádit“ s vypelichanou matrací :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.11.21 v 11:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
22.11.21 11:28

Holt „tchýně“ je paní důležitá.
Na druhou stranu, oba, ty i přítel, žijete v otcově domě a pracujete v otcově firmě. Využíváte rodinné vazby stejně jako paní manželka.
Osamostatněte se, když vám to vadí :nevim:
Nebo zatnout zuby a ten rok do odstěhování to vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.21 11:39

Hezky to napsala @ElenPásková :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27573
22.11.21 11:49

Vždyť ty jsi ještě horší, děláš si zálusk na firmu jen pro to, že chodíš se synem majitele :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
22.11.21 11:51

Žijete s přítelem u nich..to je důležité..vsichni, co mají problém s tímto - POSTAVTE SE na vlastní nohy a odstěhujte se..je to jeho dům a on má svoji ženu..to, ze ji pokládas za zlatokopku je věc jina..tak stejne tebe mohou vnímat ostatní, protože sis “nabrnkla” jejich syna..narovinu ona má právo na to, dělat 3h denně..to je její věc, potažmo majitele/manžela..mě se vzdycky líbí, ze ostatní vidí to “pracuje 3h denně”..ale to tak byt ani nemusí..akorát je to práce, kterou druzí nevidí a nedokážou to pochopit..je to vedení a proste tak to je..pokud firma šlape dobre, jakoze vzhledem k financím asi jo, tak to asi delaji dobre..
Vzdycky rikam, ze pokud má někdo s čímkoliv problém doma (když bydlí u rodičů),odstěhujte se do vlastního..naši mají velký luxusní dum..s manželem jsme oba vydělávali slušné peníze..ani mě nenapadlo bydlet u našich, automaticky jsme šli do najmu, než jsme pořídili vlastní..pokud bychom tam zůstali, museli bychom se samozřejmě podřídit pravidlům našich..
Mě z celého tvého psaní spis přijde, ze te štve, ze dost utrácí a přitom nedělá-aby pak dost zbylo na vás..nebo nechápu tu pointu..vše jen o tom, jak má vše co chce a přitom prd děla..nic co by z toho ovlivňovalo vas..spis tam cítím lehkou zavist? Nebo co je ten problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
22.11.21 11:52
@Ivetinka123 píše:

Já jsem poměrně citlivý člověk, takže kdykoliv mě Denisa na něco upozorní, buď doma nebo v práci, upřímně se mě to dotkne a vzájemná nevraživost se ještě více prohloubí. Navíc jsem i taková, že si neumím moc dupnout… Přítel to ví, uvědomuje si to. Řešíme změnu bydlení, v příštím roce budeme stavět dům, takže doufám, že to téhle napjaté situaci pomůže. V práci totiž chceme oba pokračovat. Časem bude mít firmu na starosti on, takže se chci dostat do bodu, kdy mu budu pomáhat s chodem. Ve firmě jsme se totiž oba shlédli. :pankac:

Děkuji všem, co se dostali se čtením až sem… Máte pro mě nějakou radu, jak s ní vycházet? Setkali jste se už s podobnou situací? Jaký na to máte názor?? :nevim:

Taky nějak nechápu, co chceš radit? Vždytˇse chováte obě stejně :mrgreen: Jen ona je už krok napřed, a má dítě :nevim: Tak si s ní sedni, a vyříkejte si to. Nebo se prostě odstěhujte, a najděte si jinou práci. Že bude mít přítel jednou na starost celou firmu on, není vůbec jistý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat