Tesco kreditní karta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 16:41
Tesco kreditní karta

Ahoj, potřebuju radu ohledně úvěrové karty Tesco. Manžel si někdy na jaře pořídil tuhle kartu :zed: :zed: :zed: Nalákali ho na 10% slevu a kdesi cosi, bych ho kopla :zed: No a k věci, párkrát na tu kartu nakoupil, ale vždycky hned řádně splatil a minimálně čtyři měsíce z karty nic nečerpal. Každý měsíc mu chodí složenka na 400Kč, i když sečtu všechno, co má v úvěrové smlouvě (a co mělo být podle slov poradce zdarma), čtyři stovky to zdaleka nejsou. Jediné, co jsem se ve smlouvě dočetla je, že se platí 4%, minimálně však 400Kč z vyčerpané částky. Ale opakuju, on na začátku vyčerpal asi 2000 a pak už nic. Na infolinku volal, tam mu paní jenom řekla, že u nich je vše v pořádku. Teď posílal zrušení úvěru, ale to nějakou dobu trvá, máte prosím někdo zkušenost, ať vím, co nás ještě čeká?
Předem děkuju a anonym snad chápete, finance jsou pro mě dost citlivé a osobní téma :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Moncinas
Kelišová 7267 příspěvků 30.09.14 16:47

Tak je to vlastně Home credit, takže na dlouhé lokte. Chtělo by to si ověřit zůstatek na kartě. Ono vybrat 2000 z té karty taky znamená tam vrátit o dost víc.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 30.09.14 16:47

Se složenkou by měl přijít i měsíční výpis. Ten máš? Jsi si jistá, že už nic nedlužíte? Pokud tam bude dluh, tak dle mě kartu neukončí. Je potřeba trochu více info.

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 30.09.14 16:55

HC posila vypis elektronicky nebo do spravcefinanci.cz Pokus manzel vyuzil bezurocne obdobi tak by nemel nic platit. Jen utracenou castku. Pokud mesicne splaci, tak musel neco vycerpat a prekrocit bezurocne obdobi.

Dafné
Závislačka 3864 příspěvků 30.09.14 16:58

A není náhodou ta formulace trochu jinak - že se platí 4% z vyčerpané částky, minimálně 400,– Kč (myšleno i když nevyčerpá)?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 17:20

@Moncinas Vím, že se jedná o HomeCredit, ale všechno je splacené v bezúročném období, takže vracet víc by se nemělo
@Susan23 @Gabulle Poslední výpis už nemám, ale viděla jsem ho, bylo tam čerpání nula. Zrušení už je poslané, to by měli pak jenom poslat, co je potřeba doplatit (vedení účtu za výpovědní dobu a tak). Ale jelikož teď chodí složenky na čtyři stovky, děsím se toho, co přijde při tom ukončení
@Dafné No já jsem to pochopila tak, že z vyčerpané částky, bylo by podle mě teda dost blbý, kdyby měl člověk splácet něco, co si nepůjčil

Dafné
Závislačka 3864 příspěvků 30.09.14 17:37
@Dafné No já jsem to pochopila tak, že z vyčerpané částky, bylo by podle mě teda dost blbý, kdyby měl člověk splácet něco, co si nepůjčil

No jestli to není spíš myšleno jako poplatek za možnost úvěru…(tj. když čerpáš, tak 4% z vyčerpané částky, minimálně 400 - i když nečerpáš). Ty formulace jsou ošemetný, stačí dát jinam čárku za větou a hned to má jiný význam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 08:39

@Dafné Jo že by to bylo myšleno takhle? Takže teoreticky, když teď poslal výpověď, platil by ještě 800 za výpovědní dobu. A čert ví, co si tam ještě napočítají.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 01.10.14 08:51

@Dafné To se mi zdá uvalené i pro Homecredit, spíše bych to viděla tak, že oni posílají složenky dopředu, automaticky i když nic nedlužíš, aby ses pak třeba nemohla vymlouvat, že jsi neměla složenku, rozumíš mi? Nemůžou chtít 400 za možnost úvěru, poplatek za vedení ano, ale to bude do 100,– Počkej co ti přijde s tím ukončením a uvidíš. Pokud je to tak, jak píšeš, tak by to mělo v pohodě.

bozkot
Nováček 3 příspěvky 22.01.15 10:57
moje zkušenost s kartou Tesco

Bohužel jsem si také naběhla, nikdy bych nevěřila, že by se mi to mohlo stát, neboť Credit Home ani náhodou bych v životě nikdy nechtěla potkat. Nabídl se mi
v Plzni Tescu pan Václav Růžička, pohledný a důvěryhodný, s tím, že Club karta
mi neumožnuje takové výhody, jenom tato karta, se kterou můžu platit všude, získám
10% při odečtu ceny pouze za poplatek 49,–Kč měsíčně. O tom, že je to limitované
300,–kč mi nic neřekl, že patří pod Home Credit jsem zjistila až doma, a nemohu
se jich zbavit, bude mi to hodně stát, nejen peněz ale i nervů i když jsem
odstoupila ve 14 dnech ze smlouvy, což mi hned ani nechtěli uznat, ale pojistila jsem se 2×, takže už uznali, ale chodí mi teď upomínky, na den splatnosti, ten
totiž znamená, že oni musí mít tu částku na účtě, což já neovlivním. Jsem z toho na nervy. Jsou to vlastně „šmejdi“ hodně rafinovaní. Že je tam skoro 30% úrok, tak to jsem pak zjistila až doma, a další jejich triky už ani nechci znát.
Proklínám je i toho p. Růžičku, aby mu ty peníze co tam vydělá štěstí nepřinesly.

AndrejkaS
Kecalka 451 příspěvků 22.01.15 13:05

Pak taky záleží, jestli platil kartou, nebo z karty vybral hotovost… když vybere hotovost, úročí se mu to hned… za mě je ale Home Credit nejhorší možná společnost, kdybych si měla vybrat, tak raději Cetelem :nevim:

Enmamma
Závislačka 3543 příspěvků 22.01.15 20:12

Mor a kurděje na Home credit :twisted:

bozkot
Nováček 3 příspěvky 23.01.15 21:53
není v tom rozdíl

Myslím, že v tom není vůbec žádný rozdíl, Home Credit, Cetelem, Provident,
to jsou značky, které ožebračují ty nejchudší, ti co mají peníze chodí
si komfortně půjčovat do banky za mnohem menší úrok, a ti co jsou ještě
bohatší patří v bance k VIP, tak ti mají úrok za hubičku.
To že jsou tyto 3 firmy nejhorší vidím z mezd, kolik lidí má od nich
exekuce a jak jsou neskutečně vysoké. Teď jsem aspoň pochopila jak to
dělají. Vlastně ani nemusíte vědět, že nějaké finanční služby jsou právě
tyhle profláknuté firmy. Prostě „šmejdi“.

Katerina1994
Nováček 2 příspěvky 04.06.15 21:45
@bozkot píše:
Bohužel jsem si také naběhla, nikdy bych nevěřila, že by se mi to mohlo stát, neboť Credit Home ani náhodou bych v životě nikdy nechtěla potkat. Nabídl se mi
v Plzni Tescu pan Václav Růžička, pohledný a důvěryhodný, s tím, že Club karta
mi neumožnuje takové výhody, jenom tato karta, se kterou můžu platit všude, získám
10% při odečtu ceny pouze za poplatek 49,–Kč měsíčně. O tom, že je to limitované
300,–kč mi nic neřekl, že patří pod Home Credit jsem zjistila až doma, a nemohu
se jich zbavit, bude mi to hodně stát, nejen peněz ale i nervů i když jsem
odstoupila ve 14 dnech ze smlouvy, což mi hned ani nechtěli uznat, ale pojistila jsem se 2×, takže už uznali, ale chodí mi teď upomínky, na den splatnosti, ten
totiž znamená, že oni musí mít tu částku na účtě, což já neovlivním. Jsem z toho na nervy. Jsou to vlastně „šmejdi“ hodně rafinovaní. Že je tam skoro 30% úrok, tak to jsem pak zjistila až doma, a další jejich triky už ani nechci znát.
Proklínám je i toho p. Růžičku, aby mu ty peníze co tam vydělá štěstí nepřinesly.

Dobrý den,
Kartu mám taky a myslím, že každej inteligentní člověk, který pochopil výklad a jak kartu správně využívat na ni nemůže prodělat.
V tomto případě to není chyba pana Růžičky, ale jde o nepochopení produktu. Stačí zapojit mozek při výkladu Karty a nekývat jen jako ovečky

Katerina1994
Nováček 2 příspěvky 05.06.15 00:43
@bozkot
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju radu ohledně úvěrové karty Tesco. Manžel si někdy na jaře pořídil tuhle kartu :zed: :zed: :zed: Nalákali ho na 10% slevu a kdesi cosi, bych ho kopla :zed: No a k věci, párkrát na tu kartu nakoupil, ale vždycky hned řádně splatil a minimálně čtyři měsíce z karty nic nečerpal. Každý měsíc mu chodí složenka na 400Kč, i když sečtu všechno, co má v úvěrové smlouvě (a co mělo být podle slov poradce zdarma), čtyři stovky to zdaleka nejsou. Jediné, co jsem se ve smlouvě dočetla je, že se platí 4%, minimálně však 400Kč z vyčerpané částky. Ale opakuju, on na začátku vyčerpal asi 2000 a pak už nic. Na infolinku volal, tam mu paní jenom řekla, že u nich je vše v pořádku. Teď posílal zrušení úvěru, ale to nějakou dobu trvá, máte prosím někdo zkušenost, ať vím, co nás ještě čeká?
Předem děkuju a anonym snad chápete, finance jsou pro mě dost citlivé a osobní téma :kytka:

400 je minimalni splatka kdyby to pan treba vycerpal cele a nemel jak to zaplatit tak je tam moznost splatky aby jste se netali ihned neplatici. Pod tim je napsano ze v pripade ze chcete vyuzit bezurocneho obdobi… (vase vycerpana castka) pokud s kartou neplatite je tam nule ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >