Těším se na porod a miminko 2/2020

439
3.1.20 19:28

Těším se na porod a miminko 2/2020

Ahojte.
Pokud je zde někdo v termínu leden/únor 2020 tak se pojďte těšit semnou :mrgreen:
Fakt se těším úplně na všechno, jsem prvorodička a termín mám první týden v únoru. Těším se i na porod, spíš jsem zvědavá jaký to bude. Od příštího týdne začínám předporodní kurz, tak jsem taky plná očekávání. Věcí už mám komplet nakoupené, nový kočárek, hromadu věcí, postýlku, všechno je teda ještě schované a zabalené, ale věci co se musí vyprat už pomalu peru. Dneska mi došla další várka věcí :) Každý den si s malým povídám (budeme mít dle utz kluka) jak se na něj těším, jak ho celého popusinkuji a jak spolu budeme hajat :* :* no prostě jsem úplně vyměknutá :lol: normálně jsem spíš přísný a nedostupný člověk a teď posledních pár dní se usmívám a jsem milá až mi manžel řekl že je ze mě nervózní a asi má strach :mrgreen: nemám moc ráda pokojové rostliny a včera jsem jela do obi a tam nakoupila cca 15 pokojových rostlin, nasadila jsem si je do pěkných květináčů a rozmístila různě po baráku :lol: včera jsem drhla koupelnu a dnes jsem asi cítila první poslíčky :) teda asi, bylo to takové jako když mám dostat MS na druhý den a poslední týden mě jakoby ostrá bolest tepe od bederní páteře nahoru až mezi lopatky.
A jak jste na tom vy? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7646
3.1.20 19:36

Já se taky těším, ale spíš at budu zase samostatná jednotka. Čekám druhý a už to nějak hůř snáším. K holčičce budeme mít brášku. Ta už se ho nemůže dočkat, tak jsem zvědavá jak bude pomáhat. Budou od sebe necely 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
3.1.20 19:39

Taky jsem se strašně těšila. Škoda, že realita byla úplně jiná, než jsem očekávala :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
3.1.20 19:40

Čekám první, na porod se netěším, ale ani se nebojím (zatím?) :lol: těším se moc na našeho chlapečka. Termín máme 14.2. Bude to naše první. Taky se těším, až budu zase normální. A v břiše ho nevidím, moc necítím, tak je to takový nejistý, už se těším, až ho budu mít v náručí. Kočárek máme u maminy, jinak všechno doma, vypráno, vyžehleno, vše nakoupeno. Každý den mě něco bolí, jsem mrzutá, nemotorná, přijdu si jako chodící koule. Snad ten poslední měsíc a kousek uteče, musím si najít nějaké nenáročné činnosti nebo z tv a telefonu zmagořím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 19:55

@JancaS84 Jeee druhé bych si přála holčičku. Popravdě jsem byla malinko zklamaná když mi řekli že to bude kluk, ale nejdůležitější je aby byl ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 19:55

@Zoe1 jo tak jasný, asi si pak taky řeknu jak jsem se vůbec mohla těšit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 19:58

@martina289 Vidím že máš na foto hafany, my máme tři psiska a denně s nima jsme venku a ujdeme 5-7 km do toho furt doma něco kutím. Ale vyžehleno teda ještě nemám. Ani vše vypráno, na doporučení ostatních jsme objednali sušičku prádla, tak to budu prát všechno ještě jednou a proženu to přes sušičku, hlavně kvůli chlupům od psů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7646
3.1.20 20:17
@Vesničanka1 píše:
@JancaS84 Jeee druhé bych si přála holčičku. Popravdě jsem byla malinko zklamaná když mi řekli že to bude kluk, ale nejdůležitější je aby byl ok ;)

My jsme si zase u prvního mysleli, že to bude spis kluk a manžel byl asi trošilinku zklamaný, ale když se malá narodila tak z ní byl hned hotovej a doteď je a druhý nám zase na začátku tvrdili že bude asi spíš holka a najednou kluk. Ale je to samozřejmě jedno, hlavně že bude vše OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
3.1.20 20:25
@Vesničanka1 píše:
@Zoe1 jo tak jasný, asi si pak taky řeknu jak jsem se vůbec mohla těšit :mrgreen:

Tak záleží na miminku, první jsem měla holku a to byl fakt očistec, kojení se nepovedlo a trpěla na koliky a reflux, prořvaný večery, prostě hrůza. Tři měsíce po porodu jsem neplánovaně otěhotněla a tentokrát kluk a miminko za odměnu. Kdybych měla takové první, tak bych si mateřství strašně užívala, ale na druhou stranu jsem ráda, že to nebylo obráceně, protože to bych pak byla nemile překvapená :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 20:30

@JancaS84 přesně tak, mě se od začátku ptali co bych chtěla a já říkala že je mi to jedno, hlavně ať donosím zdravé dítě a pohlaví je to poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.1.20 20:34

Hezké téma. Nemůžu říct, že bych se těšila na porod. Těším se na to, že k dvouleté lumpici přibude kluk. Jsem zvědavá jestli mi dopadne přirozený porod nebo zase skončím na cs. Teď už se sotva valim, otekla jsem neskutečně. Kvůli technické závadě na topení jsme naštěstí přestěhovaní k našim. Mamka je taky doma tak si vzájemně pomůžeme. Do porodu se snad topení opraví a pak můžeme zase bydlet ve svém. Jinak spoustu věcí máme po dceři, dnes jsem koupila fusak do kočárku a deku, doma mam zasobu plen, oblečení mám vyprane, autosedacku dostaneme v úterý. Termín mám na začátku února, ale dcera se narodila o vice nez 14 dní dříve tak uvidíme jak to dopadne tentokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 20:40

@Zoe1 no je fakt že si to představuji růžové :mrgreen: jak miminko jen hezky papá a spinká a je spokojené a nic ho netrápí a chodíme na procházky a mazlíme se :mrgreen: žádné problémy si nepřipouštím, můj manžel je hodně pozitivní člověk, a říká mi ať si to takové představuji a vůbec se nijak nestresuju že to bude jinak, protože to fakt může být v pohodě a zbytečně si budu dělat nějaký scénáře.
Jinak co se porodu týče, tam jsem na to zvědavá, na tu bolest, v životě jsem zažila celkem hodně bolesti, pokopal mě kůň, převálcoval mě býk, pokousal pes (několikrát) naštěstí ne náš :mrgreen: pár bouraček na kole a pádů z koně :mrgreen: piercingy, tetování :mrgreen: ale asi nejhorší bolest co jsem zažila byla před cca 8 lety kdy jsem pro kamarádku šla darovat vajíčka a dostala hyperstimulační syndrom a manžel mě v noci vezl do nemocnice, byla jsem jak vzducholoď, nemohla jsem dýchat a jakýkoliv nádech a pohyb mě tak bolel, že jsem fakt hekala a skučela a to jsem si tenkrát říkala, ty blaho tak podobně si představuji porod :mrgreen: popravdě já si furt myslím že to bude taková bolest že si budu rvát vlasy z hlavy ( a to myslím že vydržím dost) a můj muž mi říká, ty si to furt představuješ jak skoro konec světa a beztak tam dojedeš, plkneš a řekneš „a to bylo jako všechno?“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak jsem strašně zvědavá. Ale měla bych doma zvolnit okolo zvířat, protože už mě začínají dost bolet záda a večer už fakt po baráku nechodím ale lezu, takový ten klasický kutálecí krok, kdy se houpu ze strany na stranu a ruce opřen o bedra :mrgreen: ale to až večer, ráno vyskakuji jak laňka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
3.1.20 20:43

@Vesničanka1 mám dvě fenky a taky chodím denně, i když ne tolik co ty :) sušičku taky mám, je to na chlupy fakt super. Ale pro miminko stejně pár měsíců žehlit budu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 20:43

@ŽabkaLucka to je taky krásné že budete mít „páreček“ :srdce: tak ty už si taky jeden porod zažila tak máš zhruba představu, to já prvorodička se plácám v totální neznalosti :lol: možná je to dobře. Mamka mi říká " my neměli internet a nic, o porodech se moc nemluvilo ani v rodině, takže jsem absolutně netušila do čeho jdu" a já musím říct že ikdyž mám načteno x článků a masíruji už hráz a piju předporodní čaj :mrgreen: tak vlastně taky netuším co a jak bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.1.20 20:46

@martina289 Já miluji procházky. Teď nám dva dny mrzne a máme to tady jako v pohádce, tak včera a dnes jsem byla se psama dvě hodiny venku a paráda, všichni vyzmrzaní, vylítaní a spokojení :lol: no já jsem na tu sušičku strašně zvědavá. Už se jí nemůžu dočkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat