Těsně před rozvodem - hlídat neplánovaně děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 29.12.16 20:53
Těsně před rozvodem - hlídat neplánovaně děti?

Dobrý den, lepší nadpis mne nenapadl, a možná to patří do jiné rubriky, ale tady to víc žije a já musím jednat rychle. Chci Vás poprosit o radu, a to z několika hledisek: morálního, ve vztahu k budoucí ex a praktického(práv­ního). Takže, pro rekapitulaci: Po několika měsících (5) jsem vzdal boj o manželku s milencem. Nejdřív chtěla odejít a zcela otevřeně mne podváděla, nakonec chtěla zůstat, ale vím, že by mne podváděla dál, „potají“. Netřeba už teď víc řešit. Pomohl jsem jí najít byt a do začátku jí ho i zafinancoval. Je tam teď i s kluky (4 a 2) sama a on jí sem tam navštěvuje. Bolestivé, ale je třeba se s tím smířit. V lednu jdu žádat o rozvod a snad na všem už jsme domluveni. Sám jsem se nabídl, že pohlídám kluky na silvestra, od soboty do neděle. Vím, že ona se s ním bude bavit, zatímco já se budu trápit doma, až kluci usnou, ale beru to tak, že hlavní je být co nejvíc s kluky. Zatím je to moc mladé a nejsem ještě schopen na 100% považovat jí za téměř cizí osobu, jejíž aktivity mě nemusí zajímat, ale je třeba to překonat. Před chvílí mi ale přišla SMS, kde mě prosí, abych si kluky vzal už zítra, že má angínu s horečkami a nechce je nakazit. Teď mě všichni odsoudí, ale já chci dodržet původní plán a vzít si je až v sobotu. Poslední týdny reším tohle peklo tak, že maximálně pracuji. Snažím se dosáhnout vyšších příjmů a zároveň mi práce pomáhá na to tolik nemyslet. Jsem unavený a zítra si mám vzít už konečně 1 blbý den dovolené. Večer mám jít na pivo s kamarády, které jsem dlouho neviděl, a dříve je odmítal způsobem „dnes ne, nechci utrácet za pití, mám děti“ nebo „dnes ne, zítra mám aktivity s dětmi“. Prostě jsem nechtěl s..t ženu kalením, takže jsem chodil ven minimálně. Navíc možnost opět blbnout je jedno z mála pozitiv, které jsem na tomto všem našel, a teď tohle! Přesně před rokem touto dobou jsem měl angínu já. Žena prohlásila, že jsem simulant a její pařbu zrušit odmítla. Nějak jsem to s dětmi zvládl, ale nakazily se. I teď by se nejspíš nakazily, pokud bychom normálně bydleli spolu. Stejně mám ale pocit, že správné je kalbu zrušit a děti si vzít. Jenže se mi prostě tolik nechce. Navíc, co když taky onemocním? V pondělí v práci začíná dost hektické období a angína?… Další věc, co mne trápí je, aby když zítrejší hlídání odmítnu, na mne ona potom někde neházela špínu, že kašlu na děti, u soudu nebo tak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6545 příspěvků 29.12.16 20:59

Vzala bych si je výměnou třeba za neděli.
To už by měla antibiotika zabrat a měla by být z nejhoršího venku.
Kamarády bych si nechala na jindy. Pokud jsou zdraví, tak tě nenakazí a neber to tak, že ona loni.
Takhle se nikam nedoberete.
Buď rád, že jste se dohodli. nechtěj vidět, jak to pro ty děti vypadá, když si lidi nevyhoví.

terinka4444
Hvězda diskuse 67824 příspěvků 29.12.16 20:59

No já nevím, je jí špatně, nejde o ni, jde o kluky, nemocná máma s horečkou se těžko stará. Jak se ti nechce vzít si děti, když jejich druhý rodič leží v horečkách? To nemyslíš vážně, že ne?

Bábrdl
Generální žvanilka 21399 příspěvků 29.12.16 20:59

Hm…
Koukám, že to s tou péčí o děti nebude tak žhavé, že :lol:
Nechce se mi, co když se nakazí… Pokud plánuješ bojovat třeba o střídavku, čeká tě dalších nejmíň deset let, kdy bude furt nějaká taková pruda. To si rozmysli.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 29.12.16 20:59

Spinu bude hazet tak jako tak, to jeden den hlidani navic nevytrhne. Vzdy bych se na to koukala z pohledu deti. Pomuze jim, ze si je vezmu o den driv, vyhnou se treba tak moznosti nakazit se? Pokud ano, vzala bych si je, pokud ne, tak bych se drzela puvodniho planu. O zenu bych se vubec nestarala, ale o deti pochopitelne ano.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 29.12.16 21:00

A milenec nepohlídá? nějaká kamarádka? její rodiče? řekni jí že máš své plány ať si to zkusí vyřešit nejdříve sama. Když je společná domácnost děti se taky přece nešoupají někam k cizím aby se nenakazily. U nás se vždy nosila rouška a každý si vzal echinaceu na imunitu. To je taky prevence.
Dělej to, co uznáš za vhodné.

Příspěvek upraven 29.12.16 v 21:04

Bábrdl
Generální žvanilka 21399 příspěvků 29.12.16 21:00
@KatieAndLily píše:
A milenec nepohlídá? nějaká kamarádka? její rodiče? řekni jí že máš své plány ať si to zkusí vyřešit nejdříve sama. Máte domluvu přece.

Jasný, koho zajímají nějaký děti…

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 21:02

@Snaduzvklidu „Stejně mám ale pocit, že správné je kalbu zrušit a děti si vzít. Jenže se mi prostě tolik nechce. Navíc, co když taky onemocním? V pondělí v práci začíná dost hektické období a angína?… Další věc, co mne trápí je, aby když zítrejší hlídání odmítnu, na mne ona potom někde neházela špínu, že kašlu na děti, u soudu nebo tak.“
Přečti si toto po sobě ještě jednou a zkus se zamyslet… vážně jsou kamarádi a posezení s nimi víc jak tvé děti? Vážně jsi stejný jak tvá žena a chceš hrát hru schválností? A mohla bych pokračovat dál…

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 21:03

@Snaduzvklidu Dám ti radu - chceš se starat o děti? Dospěj ;). Aspoň ty, když ne i tvá žena.

terien
Echt Kelišová 8071 příspěvků 29.12.16 21:05

Chápu tě :hug: ale jenom vidina toho, že to ty děti chytnou od ní a skončí v horečkách na atb by mi nedala spát. Vzala bych si je a ji bych to klidně vpálila, ať si uvědomí jaký to je.
Mmch babička by nepohlidala?

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 29.12.16 21:05

Ahoj. Těžko radit. Měla bych taky dilema ve tvém případě.
Asi bych nakonec byla svi*ě a své plány nerušila. A aby nebylo zle, tak bych třeba řekla, že mám střevní chřipku a snažím se vyléčit než si budu brát dětmi.
A nebo by se mi možná stýskalo po dětech a udělala bych dobrý skutek, když jsou ty svátky…

jkra
Generální žvanilka 24883 příspěvků 29.12.16 21:06

Jsi muz na vysi, deti si vem.

anupati
Kelišová 5983 příspěvků 5 inzerátů 29.12.16 21:06

A nejake reseni, ze by deti hlidal nekdo u tebe doma vecer? Babicka z tve strany? Pokud nelze, tak bych deti vzala, ne kvuli zenske, aby se ona mohla vylezet, ale pokud by to pomohlo, ze se nenakazi…jinak chapu zklamani ze zruseni planu…no to uz tak s detmi je…

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 29.12.16 21:12
@terinka4444 píše:
No já nevím, je jí špatně, nejde o ni, jde o kluky, nemocná máma s horečkou se těžko stará. Jak se ti nechce vzít si děti, když jejich druhý rodič leží v horečkách? To nemyslíš vážně, že ne?

Píše, že loni měl horečky on a manželka vyrazila na parbu a on se i přes horečku o děti postaral, ona prý odmítla parbu zrušit. Tím neobhájuji, že to nemá rušit, za mě si má děti vzít.

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 29.12.16 21:15

Cítím, že je správné si je vzít, a ještě před půl rokem bych akci zrušil a nechal ženu vyležet, ale.. SMS: Ahoj Láďo, bohužel s tebou a s Tondou zítra opět nepůjdu. Mrzí mne, že už si nám zarezervoval stůl, ale moje nevěrná žena je nemocná, takže budu hlídat kromě silvestra, který jsem již také zrušil, i zítra, aby se děti nenakazily. To je 1. problém. 2. je, že když se to tak se to, takže ony už určitě nemocné jsou taky a příští týden v práci pro mně může být dost velké peklo. Nemohu si dovolit stonat :(.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >