Reklama

Test mužské plodnosti - zkušenosti ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kykyka
Povídálka 47 příspěvků 07.02.18 18:06
Test mužské plodnosti - zkušenosti ?

Ahoj všichni.
Máte někdo zkušenosti s testy mužské plodnosti?
Např. Veroval nebo jiný?
Já zkusila partnera otestovat a vyšel hodně špatně, spíš nevyšel… Čárka byla velmi slabá - vypadala tak na 2 mil. spermií místo aspoň 20 mil…
Někdo z vás zkoušel, měl slabou čárku a přesto otěhotnění proběhlo přirozeně v pořádku?
Díky za názory. :nevim:

Reklama

Reakce:

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 07.02.18 18:09

Osobne si myslim, ze jsou to vyhozene penize. I kdyby to melo zhruba merit pocet spermii v ejakulatu, nerika to vubec nic o jejich kvalite, ktera je nemene dulezita tj. napr. o jejich morfologii, pohyblivosti apod.

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 07.02.18 18:12

Ať si skakne na spermiogram a budete vědět jistě. Ve výsledcích uvidíte i pohyblivost, morfologii apod plus hodnoty, které jsou ještě v normě

Kykyka
Povídálka 47 příspěvků 07.02.18 18:13
@suvik píše:
Osobne si myslim, ze jsou to vyhozene penize. I kdyby to melo zhruba merit pocet spermii v ejakulatu, nerika to vubec nic o jejich kvalite, ktera je nemene dulezita tj. napr. o jejich morfologii, pohyblivosti apod.

To mi je samozřejmě jasné, ale ono jen ta slabá čárka je samo osobě špatné, natož ještě brát v úvahu životnost… To byla ještě větší katastrofa…
Já spíš chtěla vědět, jestli to někdo zkusil s podobně špatným výsledkem, ale zadařilo se… :dance:

Kykyka
Povídálka 47 příspěvků 07.02.18 18:14
@Tichošlápek píše:
Ať si skakne na spermiogram a budete vědět jistě. Ve výsledcích uvidíte i pohyblivost, morfologii apod plus hodnoty, které jsou ještě v normě

Na spermio ho nedostanu ani párem volů :mrgreen:
Tak jsem doufala v aspoň lepší čárku… :roll:
Jen orientačně…
Budu mu strouhat do jídla vitamíny asi :mrgreen:

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 07.02.18 18:17
@Kykyka píše:
To mi je samozřejmě jasné, ale ono jen ta slabá čárka je samo osobě špatné, natož ještě brát v úvahu životnost… To byla ještě větší katastrofa…
Já spíš chtěla vědět, jestli to někdo zkusil s podobně špatným výsledkem, ale zadařilo se… :dance:

A ma smysl se nervovat vysledkem jednoho pochybnyho testu? Bud bych zadnej test nedelala vubec, buhvi co to vylezlo, anebo pokud potrebujes vedet, jak na tom manzel/pritel je, radeji at si necha udelat spermiogram.

Nicmene ani z jednoho spermia se neda usuzovat az tak na plodnost/neplod­nost.

Jak dlouho se pokousite o otehotneni?

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 07.02.18 18:18

@Kykyka to množství nevypovídá jakou mají kvalitu, což je mnohem důležitější. Akorát se ted tím budete užírat oba :roll:

Na spermiogram on vůbec nemusí. Ty si vyzvedneš kelímek, a on až bude chtít ti tam dá vzorek, a ty osobně ho tam přineseš. Od něj stačí pouze ten vzorek :mrgreen: zbytek můžeš obehat sama :mrgreen:. Ségra to tak udělala s chlapem, taky by ho tam nikdo nedostal. :palec:

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 07.02.18 18:19

Hele orientacne jsi ale asi jako kdyby ses chtela trefit z vesmiru na Snezku. ;)

Janičcka92
Kecalka 303 příspěvků 07.02.18 18:20

Můj doktor mi doporučil spermiogram u něj. Pry muzu donest vzorek já, že chlapi jsou na to citlivější :lol: takze to jde i v pohodlí domova a ty s tim pak jen zajdes. A vysledek je na počkání.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 6 inzerátů 07.02.18 18:25

My jsme veroval zkoušeli. Dostala jsem ho zdarma. v čase kdy se měl odečítat výsledek a měla se objevit čárka jako potvrzení „dobrý“ tak se nic neukázalo, takže nás humor trochu přešel. Až za nějaké dvě hodiny se objevil duch a teprve až ráno tam dokonce vykoukla čárka. Nakonec jsme se tomu zasmáli, že to nemusí nic znamenat..no.­.uvidíme jak nám to půjde až se budem snažit o miminko, zatím nemůžu porovnat :)

Helen78
Kecalka 460 příspěvků 07.02.18 18:28

Já kdysi zkusila nějaký z lékárny, výsledek se určoval podle barvy roztoku. Manžel měl hodně špatný spermiogram (dělaný u lékaře), malé množství i špatná pohyblivost, přesto se přirozeně zadařily dvě děti. Po druhém synovi jsem koupila ten test z lékárny, schválně, co vyjde, a vyšel taky výsledek nic moc, snížená plodnost. Asi za měsíc po tom testu jsem otěhotněla potřetí :jazyk:

Kykyka
Povídálka 47 příspěvků 07.02.18 20:47
@Helen78 píše:
Já kdysi zkusila nějaký z lékárny, výsledek se určoval podle barvy roztoku. Manžel měl hodně špatný spermiogram (dělaný u lékaře), malé množství i špatná pohyblivost, přesto se přirozeně zadařily dvě děti. Po druhém synovi jsem koupila ten test z lékárny, schválně, co vyjde, a vyšel taky výsledek nic moc, snížená plodnost. Asi za měsíc po tom testu jsem otěhotněla potřetí :jazyk:

Tak to mě těší. My se snažíme půl roku a právě že zatím nic. Tak jsem se snažila nastartovat já, ale možná je problém na druhé straně. Děti ale už má z předchozího vztahu, nicméně to byl o dost mladší.
Zkusím se případně zeptat u nás, jestli by stačilo, když tam vzorek donesu já. Tak jako tak - pokud by se to potvrdilo, asi stejně nezbyde nic jiného, než ty vitamíny. Oba jsme nekuřáci, on si dá jen občas pivo. Ale teď už déle ne.
Ale pořád doufám, že to vyjde.
Díky moc všem. :*

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >