Test na covid19 a pojišťovna

13.7.20 17:42

Test na covid19 a pojišťovna

Zdravím všechny,

poletíme daleko mimo Evropu a bude po nás požadováno max. 3 dny staré potvrzení o negativním testu na covid19. Vím, že vystavení samotného potvrzení stojí zhruba 250,–Kč, ale chci se zeptat, jestli samotný test (tady v ČR) proplácí zdravotka? Aktuálně mám VZP - kat. OBZP.

Předem děkuji všem, kdo odpoví! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

704
13.7.20 17:46

Musela by tě na ten test poslat hygiena nebo praktický lékař. V tomto případě si ho budeš muset platit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
13.7.20 17:46

Ne, pouze jako samoplátce. Tedy pokud neletíš pracovně a pak by to platil zaměstnavatel
seznam odběrových míst: https://koronavirus.mzcr.cz/…vych-center/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14088
13.7.20 17:47

Neproplácí…alespoň na jejich stránkách nic takového nemají a od nikoho jsem to neslyšela…pokud to neproplatil třeba zaměstnavatel, tak si to všichni platili sami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18425
13.7.20 17:49
@marka_kroutilova píše:
Zdravím všechny,

poletíme daleko mimo Evropu a bude po nás požadováno max. 3 dny staré potvrzení o negativním testu na covid19. Vím, že vystavení samotného potvrzení stojí zhruba 250,–Kč, ale chci se zeptat, jestli samotný test (tady v ČR) proplácí zdravotka? Aktuálně mám VZP - kat. OBZP.

Kvůli dovolené určitě neproplaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8139
13.7.20 18:12
@marka_kroutilova píše:
Zdravím všechny,

8o ty si dobra. Jedes na dovolenou a chces, aby ti pojistovna zaplatila test :lol:
Dobrej vtip. :mrgreen: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
13.7.20 18:32
@TopSecret píše:
8o ty si dobra. Jedes na dovolenou a chces, aby ti pojistovna zaplatila test :lol:
Dobrej vtip. :mrgreen: :roll:

Taky me to rozesmalo :mrgreen:
Jinak nevim ani jak to je s cestovním pojištěním, pojistuji normalne i do takove země?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59576
13.7.20 19:07

@marka_kroutilova zaplatit si ho musíš sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
13.7.20 19:11

Muze letet pracovne.. Pak by ho mel hradit zamestnavatel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2936
13.7.20 19:12

@TopSecret

on to není vtip

jen dnes se mě na toto ptali 3 lidi, 2 z toho se začali hádat a byli ochotni se hádat, jeden z nich pak hulákal že " si bude stěžovat" / teda paní /

jako…žel žádnej vtip :roll:

je to pořád, pořád něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2936
13.7.20 19:12
@kyticka86 píše:
Muze letet pracovne.. Pak by ho mel hradit zamestnavatel..

ano, je to tak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 19:52

Dobrá, děkuju za odpovědi. Vtip to nebyl, jenom se ptám, na nic si nestěžuju. V některých zemích jsou covid19 testy zcela zdarma / hrazeny pojišťovnou, takže snad jsem svým dotazem nikoho neurazila. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama