Test na průchodnost vejcovodu. Anestezie nebo ambulantně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nika. Al
Kecalka 184 příspěvků 27.05.19 15:16
Test na průchodnost vejcovodu. Anestezie nebo ambulantně?

Ahoj. V blízké době se budu muset objednat na test průchodnosti vejcovodů. Každý na to reaguje jinak a každý to měl jinak. Co tak čtu, tak je možnost provést to ambulantně během půl hodiny bez anestezie, nebo v nemocnici laparoskopický.
1.metoda je rychlá, výsledky jsou hned, není třeba anestezie, ale hodně to bolí…a nehradí to pojišťovna (2000,–)
2.metoda je zdlouhavá, je třeba anestezii, ale na druhou stranu je to krátká operace a laparoskopie spado do „miminalně intenzivní chirurgie“ dále je hrazena pojišťovnou a v případě jakého koliv nálezu (srůsty, cysty, endometrioza) se dá hned odstranit.

Takže moje otázka je, zda vybírá lékař, kterou metudu podstoupím, nebo si to můžu vybrat já sama.

Přikláním se k druhé variantě a to hned z několika důvodů, ale nejhlavnějši je, že s doktorkou už delší dobu řešíme, hodně bolestivou menstruaci a ovulaci, bolestivou pravou stranu a hlavně pravý vaječník. Takže cokoliv tam je a ona to nevidí, může se to teď odstranit.

Děkuji všem za vaše zkušenosti.

Reakce:
MartinaCV
Echt Kelišová 7934 příspěvků 27.05.19 15:26

Vybíráš si sama a nevidím jediný důvod se nechat řezat když ještě nevíš, zda je pro to vůbec důvod. Byla jsem na hyfosy v Gennetu, nepamatuju si, že bych něco platila. Bolelo to chvilku jako silnější MS, ale požádala jsem, aby sestra pouštěla kontrastní látku pomaleji a za 15 minut jsem byla venku i s papírama. V době, kdy je možnost se nechat zkontrolovat takto nechápu vůbec dotaz. To, co by mělo být posuzováno, je pouze náročnost zákroku.

Sl.Kockova
Kecalka 345 příspěvků 27.05.19 15:29

Byla jsem ambulatne, hodne to nebolí a neplatila jsem nic :)

SarinkaSar1
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 27.05.19 15:41

Já teda asi dostanu čočku, ale byla jsem na laparce-sice ne kvůli neprůchodnosti, ale endometrioze a za sebe mi to přijde lepší, neboť se ti kouknou do břicha a vidí i okolní orgány, jestli nejsou srůsty apod. Ale je to prostě velká operace se všemi riziky. A já jak se znám, tak bych byla minimálně měsíc totálně mimo, myslím před operací, protože bych myslela na to, jak mě to bez anestezie bude bolet. Stejně jako když jsem měla jít na cystoskopii :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 27.05.19 16:18

Ze své zkušenosti určitě doporučuju anestezii a ať se laparoskopicky podívají, co tam skutečně je. Když už se bude zjišťovat průchodnost tak, ať se podívají poradne. Máš bolestivou ms a to může značit endo, kterou by při abulant. zákroku neměli šanci odhalit.

Váš příspěvek
Reklama