Test na streptokoka v Anglii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 13.08.19 13:24
Test na streptokoka v Anglii

Má někdo zkušenost jak probíhá test na streptokoka v Anglii? V pátek mám 36tt a du k midwife, ale o testu mi naposledy nic neříkala. Známá má teď taky 36tt a ta de na testy v čechách. Tak by mě zajímalo jak je to tady. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana525
Kelišová 5819 příspěvků 13.08.19 14:49

Bezne se neprovadi. Mne ho delali, ale to bylo jen pro to, ze jsem si stezovala na vytok. Mela jsem ho pozitivni. Kdyz ti to zjisti, tak pak ti daji u porodu antibiotika. Mne ho prokazali, ale antibiotika jsem odmitla, musela jsem po porodu zustat jeden den v porodnici na pozorovani.

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 13.08.19 18:03

V UK to nedelaji. Ale kamaradka si ho vyzadala, i kdyz i to bylo komicke. Dr ji dal spachtlicku a mysela si ster udelat sama na zachode :lol:
Ale v TV rikali, ze jako samoplatce to stoji asi £30. Nebylo to hodne. Zeptej se na to midwife, az prijde.

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 13.08.19 19:34

No to je teda gool… vážně musela sama? A ještě za to platit? No to je šílený teda

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 13.08.19 19:35
@Jana525 píše:
Bezne se neprovadi. Mne ho delali, ale to bylo jen pro to, ze jsem si stezovala na vytok. Mela jsem ho pozitivni. Kdyz ti to zjisti, tak pak ti daji u porodu antibiotika. Mne ho prokazali, ale antibiotika jsem odmitla, musela jsem po porodu zustat jeden den v porodnici na pozorovani.

A jak na tom bylo miminko?

Jana525
Kelišová 5819 příspěvků 14.08.19 09:03

@Sunny.Ami v pohode zadny problem. Ale strasne se mi to snazili s tema antibiotikama rozmluvit a kdyz jsem se ptala, kdyz je to tak vazne, proc se ster neprovadi rutinne, tak na to neumeli odpovedet :mrgreen:

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 14.08.19 09:51

@Jana525 takže jak všude píšou že je to vážné a nebezpečné pro miminko a ty si odmítla antibiotika a miminko bylo zdravé. Tak to není tedy tak vážné? Já mám na antibiotika špatné reakce. Takže i kdyz bude a odmitnu je tak je vysoká šance na to že malej bude taky v pořádku? Ale stejně je to divný že ty testy normálně nedělají a pak ti nutí antibiotika :zed:

Jana525
Kelišová 5819 příspěvků 14.08.19 09:56

Hele, to je kazdeho osobni rozhodnuti. Ja jsem si toho o tom hodne prostudovala a rozhodla jsm se, ze je nechci. Ale to neznamena, ze to doporucuji nekomu jinemu. To bylo proste moje rozhodnuti.
A presvedcovali me hodne, ale tim, ze jsem to mela nastudovano, tak jsem mela cim argumentovat. Musela jsem tam zustat dele, coz mi problem nedelalo. Ta infekce se pry projevi do urciteho casu po porodu.

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 14.08.19 09:59

@Jana525 a jak se vlastně projevuje? Mě bylo řečeno že když vše bude probíhat jak má že mě pustí domů po 6hod. Zdá se mi to dost málo na odpočinek a zjištění všeho okolo… ale nevím. Ještě nemám žádnou zkušenost :nevim:

Jana525
Kelišová 5819 příspěvků 14.08.19 10:04
@Sunny.Ami píše:
@Jana525 a jak se vlastně projevuje? Mě bylo řečeno že když vše bude probíhat jak má že mě pustí domů po 6hod. Zdá se mi to dost málo na odpočinek a zjištění všeho okolo… ale nevím. Ještě nemám žádnou zkušenost :nevim:

Ano, pusti te tady hodne brzy. Bez tech antibiotik jsem musela zustat 24 hodin, jinak pousti par hodin po porodu. Mozna, kdyz si pozadas, ze chces dyl, ze te nechaji. Ona ti pak chodi domu midwife a ta ti poradi a pomuze s cimkoliv, co se tyka pece o miminko

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 14.08.19 10:13

@Jana525 a jak často asi chodí? Nemám zas tak úžasnou angličtinu i kdyz tu budu už třetím rokem. Potřebovala bych nějaký kurz angličtiny pro maminky :lol: těch názvů je tolik že se v tom ztrácím. A chodí ještě třeba doktor nebo někdo jiný na kontroly?

Jana525
Kelišová 5819 příspěvků 14.08.19 10:20

Ja rodila pred deviti lety, uz si to moc nepamatuju. Urcite ti reknou v nemocnici, co a jak. Vycetla jsem ted narychlo, ze nekdy se stavi hned druhy den po propusteni z nemocnice, nekdy jen zavola a dohodnete se, kdy ma prijit. Anglictiny se neboj, snaz se mluvit, co nejvice a co te zajima, si priprav vzdy otazky dopredu. Ta midwife je tu po porodu pro dite, ale i pro tebe. Takze se neboj ji cokoliv sverit. Ja na tom byla i blbe psychicky, mela jsem poporodni blues, vybrecela jsem se ji na rameni a moc mi to pomohlo.

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 14.08.19 10:36

@Jana525 Tak to už je dlouhá doba… Ještě stále žiješ v Anglii? No já sem zvědavá na sebe. Sem hrozná cíťa :roll: tak snad to všechno zvládnu. Nerada bych se sesypala… kromě manžela tu nikoho nemám, tak je to takové těžší. Moc ti děkuji. Cítím se teď líp. Včera mi mělo přijít vyrozumění jestli dostanu mateřskou, ale zatím nic. Tak sem nervózní ještě z toho… Je hrozný žít jen z jedné výplaty. Ještě ani nemám připravenou tašku do porodnice. Nic nakoupeno… jen nějaké oblečení a plinky na malého. Chjo. Jen doufám že tam malej ještě vydrží

Jana525
Kelišová 5819 příspěvků 14.08.19 14:58

Ano, stale jsme tady. O materskou jsem nezadala, takze nevim. Ale obecne dostat nejake davky muze trvat hodne dlouho a nekdy je to boj. Takze je lepsi mit nasetrino. Pokud ti to schvali, dostanes to samozrejme zpetne k datu podani.
Hlavne si vyrid settled status, pokud to jeste nemas.

Sunny.Ami
Povídálka 21 příspěvků 14.08.19 21:30

@Jana525 ty si nezadala? Ty jo jak ste to s muzem zvládli? No doufám že schválí. Jinak settled status s mužem máme.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama