Test na těhotenskou cukrovku - hodnoty po zátěži

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mikaella95
Nováček 2 příspěvky 06.03.18 14:00
test na těhotenskou cukrovku - hodnoty po zátěži.

Ahoj, byla jsem na testu na cukrovku. A mé hodnoty jsou glykémie nalačno opakovaně 4,8 mmol/l. Glykémie v 60. min OGTT 5,8 mmol/l. Glykémie ve 120. min OGTT 2,2 mmol/l. Vůbec to nechápu a nechápe to ani lékař, proto mě poslal do diabetologické poradny, kde mi vůbec nic neřekla jenom že mám chodit co měsic na kontrolu. Má s tím někdo zkušenost? Nemůže to ublížit nějak miminku? když tak rychle spaluje cukr.. Děkuji

Najdete v encyklopedii: Těhotenská cukrovka

Reklama

Reakce:

Sofie92
Závislačka 3122 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 14:03

Co zkusit zavolat k Apolináři kde se paní doktorka Krejčí zabývá tehotenskou cukrovkou? Třeba bude vědět.

ASAndrea
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 06.03.18 14:24

A kde je problém? já měla 2,8 po 120 min a nikam jsem nechodila… :think: jako že to hodně klesá?

BlaZenkaB
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 06.03.18 15:02

@ASAndrea Pod 3,3 je nebezpečí hypoglykemie. Znamená to, že tělo reaguje vyloučením neadekvátně vysokého množství inzulinu.
@Mikaella95 Podle mě to nebude nic hrozného, ale měla by ses vyhýbat se konzumaci hodně jednoduchých cukrů najednou a kdyžtak je doplnit tukem, vlákninou aby tělo odbourávalo cukr pomaleji. Prostě jíst jídla s názkým glykemickým indexem. Jinak se ti může udělat špatně slabo, budeš mít záchvaty hladu a chuti na další cukr. V těhotenství bych se bála ať pak třeba někde neomdlíš.

Mikaella95
Nováček 2 příspěvky 06.03.18 16:22

Děkuji moc, budu se snažit vyhýbat se cukru. Hlavně ať je miminko v pořádku :)

ASAndrea
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 06.03.18 19:41

@BlaZenkaB

Aha, tak ze mi nic nerekli. Syn se teda narodil predcasne o cca 3 tydny :think: ze by to melo spojitost…

BlaZenkaB
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 06.03.18 20:34

To si nemyslím… Podle mě to tak nebezpečný jako cukrovka není ale nejsem odborník… Dávala bych si akorát pozor ať tělo zbytečně takovým situacím nevystavuju. Mě po testu taky cukr klesl na méně než jsem měla na lačno… Pak jsem neměla u sebe svačinu a než jsem dojela domu tak třes, zimnice, pocity na omdlení a hrozny hlad… Doma jsem pak během 5 minut sežrala vše sladké ???? on ten test simuluje dost zátěžovou situaci do jaké by ses normálně dostat neměla

Michalka80
Závislačka 3400 příspěvků 06.03.18 22:51

@Mikaella95 Ahoj, tyto vysledky by mohly znacit reaktivni hypoglykemii, kdy se po velke davce glukozy vylouci velke mnozstvi inzulinu a proto ti tak klesla hladina glc v krvi…Jak uz tady nekdo psal, pokud k tomu mas sklony, je dobre davat pozor na glykemicky index potravin, aby ti takto nelitala glykemie… :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama