Test na tehotenskou cukrovku v Anglii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sunny.Ami
Nováček 5 příspěvků 02.06.19 11:12
Test na tehotenskou cukrovku v Anglii

Ahoj maminy, žiju v Anglii a jsem v 25tt. Ptala sem se tu na tehotenskou cukrovku a bylo mi řečeno že pokud nemám v rodině cukrovku nebo nemám nadváhu tak ji mít nemůžu a testy nejsou nutné. Ma s tím někdo zkušenost prosím? Nerada bych něco zanedbala… :)

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 02.06.19 11:38

Zkušenost v Británii nemám (respektive s jejich zdravotnictvím ano, ale mimo těhotenství). Zkušenost s tím, že i bez rodinné zátěže a jediného kila nadváhy může mít člověk těhotenskou cukrovku, mám. Ba v diabetické poradně jsem byla tehdy ve 30 letech nejstarší, s 65 kily nejtěžší a s jednou prababičkou se stařeckou cukrovkou jsem měla největší rodinnou zátěž ze všech přítomných.

Ivulita
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 02.06.19 11:43

V těhotenství jsem měla max 55kg, bez genetické zátěže a cukrovku jsem měla taky. Asi bych zvážila alespoň odběry jako samoplátce nebo ideálně testovat doma.

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 02.06.19 11:48

V Anglii ti moc tech vysetreni delat nebudou.
Ultrazvuku taky ne. Ja jsem odjela na tehu do CR, kde i porodila.

Jana525
Kelišová 5629 příspěvků 02.06.19 11:52

Bud si to musis v UK zaplatit na soukrome klinice a nebo pro priste si kazdou takovouhle vec vyhledej online na strankach NHS. Tam najdes o cemkoliv informace, za jakych podminek se to testuje atd. Takze v tomhle pripade pro priste staci rict, ze to mate v rodine a nikdo si to nema, jak overit a ty testy ti udelaji. Bohuzel jinak to tu nejde.
Pro tentokrat bych na tvem miste si hlidala stravu. Uprimne nesladit a hlidat si karbohydraty zadne tehotne ublizit nemuze.

Příspěvek upraven 02.06.19 v 11:53

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 02.06.19 11:52

Ps: jenom muzes si priplatit v Anglii na ster streptokoka, co se dela kolem 34-35 tydne. Ale musis se jich zeptat, a nenechat se odbyt. Myslim, ze to stoji £35. Zeptala bych se midwife na to ted, kde se mas objednat.

Sunny.Ami
Nováček 5 příspěvků 02.06.19 12:29
@Ivulita píše:
V těhotenství jsem měla max 55kg, bez genetické zátěže a cukrovku jsem měla taky. Asi bych zvážila alespoň odběry jako samoplátce nebo ideálně testovat doma.

A jak se to projevovalo? Nějaké zvláštní příznaky? Dá se to nějak vypozorovat? Za den vypiju max 3 litry vody. Obcas si dam džus. Sladké skoro nejím, místo toho jim ovoce a zeleninu. Manžel říká že je nesmysl abych ji měla. Ale člověk si nemůže být nikdy jistý že… :nevim:

Sunny.Ami
Nováček 5 příspěvků 02.06.19 12:39
@Jana525 píše:
Bud si to musis v UK zaplatit na soukrome klinice a nebo pro priste si kazdou takovouhle vec vyhledej online na strankach NHS. Tam najdes o cemkoliv informace, za jakych podminek se to testuje atd. Takze v tomhle pripade pro priste staci rict, ze to mate v rodine a nikdo si to nema, jak overit a ty testy ti udelaji. Bohuzel jinak to tu nejde.
Pro tentokrat bych na tvem miste si hlidala stravu. Uprimne nesladit a hlidat si karbohydraty zadne tehotne ublizit nemuze.Příspěvek upraven 02.06.19 v 11:53

Je to me první dítě. Ještě nemám žádné zkušenosti. Vyplnila sem, že v rodině žádné nemáme. Nemohla sem to tušit :nevim: pro mě je vše teď nové…

lachtanice86
Echt Kelišová 8134 příspěvků 02.06.19 13:30

Měla jsem 60kg, nejhubenejsi v poradne, bez genetické zátěže v rodině a cukrovku jsem měla. Sladké jsem nejedla, sportovala, pila. Nepoznala bych to na sobě.

Sunny.Ami
Nováček 5 příspěvků 02.06.19 14:28
@lachtanice86 píše:
Měla jsem 60kg, nejhubenejsi v poradne, bez genetické zátěže v rodině a cukrovku jsem měla. Sladké jsem nejedla, sportovala, pila. Nepoznala bych to na sobě.

To je šílený. No radši si sestavím tedy jídelníček a budu počítat. Tím nic nezkazim.

Jen mě mrzí že tu není ani jedna co tu cukrovku neměla. Přitom se říká že ji dostanou jen 2-3% žen.

Moc děkuji za odpovědi :palec:

Sunny.Ami
Nováček 5 příspěvků 02.06.19 14:31
@Ivulita píše:
V těhotenství jsem měla max 55kg, bez genetické zátěže a cukrovku jsem měla taky. Asi bych zvážila alespoň odběry jako samoplátce nebo ideálně testovat doma.

A jak se můžu testovat doma?

ugluk
Hvězda diskuse 46780 příspěvků 02.06.19 14:53

Ne, cukrovku na sobě nepoznáš, ty typické příznaky (žízeň, časté močení…) se objevují až ve fázi, kdy je fest rozjetá, u těhotenské málokdy. Procent žen, které ji mají, je cca 20. Nemůžeš říct, žes úplně zapomněla, že i někde v rodině máte? Jinak nevím, jak v UK, ale tady je to test snad za 150 Kč - troc glukózy a tři odběry glykémie. Popř. pořídit glukometr a čas od času změřit nalačno a dvě hodiny po jídle. Ale zkusila bych ten test absolvovat, furt ji většina žen nemá a zas si striktně počítat sacharidy může být zbytečné. Nebo naopak, někdo ji á takovou, že jen dieta nestačí a je třeba léků.

lachtanice86
Echt Kelišová 8134 příspěvků 02.06.19 15:06

@Sunny.Ami to nevím. Když jsem byla těhotná rok 2018, takze čerstvá zkušenost, tim testem neprošlo dost žen. I dr v dia poradně říkala že po snížení hranice, jich ten test odhalí víc.

Lioness34
Závislačka 2667 příspěvků 02.06.19 15:18

Jejda neny to jsou zase řeči. Cukrovku mít nemusíš. Příplat si test a můžeš si koupit po papírky na moc kde zjistíš cukr v moci nebo i bilkovinu…
tak se drz! A nestresuj se. ;)

Ivulita
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 02.06.19 16:02

@Sunny.Ami Nijak se to neprojevovalo. První informace, že je něco špatně byla v poradně z testu moči. K samotestování se dají pořídit papírky na testy moči, ale ty poznají až rozjetější cukrovku no a nebo glukoměr a proužky.

Váš příspěvek
Reklama