Reklama

Nechtějí mě vzít na Test OGTT, i když mám žádanku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez095
Stálice 79 příspěvků 17.09.18 08:02
test OGTT - těhotenská cukrovka

Ahoj,

mám žádanku od gynekologa na vyšetření OGTT, na začátku těhotenství byl test z krve v pořádku. Dnes jsem volala na polikliniku Budějovickou, jestli zítra mohu teda na test přijít, že mám žádanku a co si připravit.
Sestřička mi ale řekla, že takhle se to nedělá, že pokud jsem měla test z krve na začátku těhotenství v pořádku, tak že mě nevezme, i když mám žádanku, že to nemá cenu a že by se pod návalem všech těhotných zbláznili. Ale můj gynekolog se mě v úterý na kontrole ptal, jestli teda mám v plánu tam jít. Tak jsem z toho zmatena, můj doktor zatím nebere telefony, takže až se dovolám, tak se dozvím víc, ale měla jste to taky některá?
Vím, že OGTT není povinný, ale i tak bych ráda šla pro zdraví miminka..
(Jsem 24tt)

Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 08:08

Já mela na začátku cukr taky v pořádku a Mudr mě i přesto poslal na OGTT. Mám kamarádku, která měla na začátku tehotensvi cukr taky v pořádku a v 25tt měla OGTT pozitivní. Cukrovka je nebezpečná, určitě bych tam šla. Vzít té musí, máš zadanku.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 17.09.18 08:08

Myslim, že sestra má pravdu - za mě je to úplně zbytečný test a stresor pro matku i dítě, nešla jsem.

Maylaa
Kecalka 450 příspěvků 17.09.18 08:12

Na test se ma chodit mezi 24. a 28. tt, ja to posouvala az k tomu 28. tt, aby byla jistota, ze ogtt teh. cukrovku fakt zachyti. Test neni povinny, ale videla jsem nasledky neresene tehotebske cukrovky u ditete :( A ta zena se stravovala velmi zdrave, sportovala a nemela zadny ‚priznak‘. Vysledek glykemie ze zacatku tehotenstvi nerekne o teh cukrovce nic. Pred dvema lety jsem normalne rano na Budejovickou prisla se zadankou a test provedli. Ted v druhem tehotenstvi jsem ho podstoupila v jine laboratori.

iwa83
Kelišová 6331 příspěvků 17.09.18 08:12

Zavolej doktorovi, případně zkusit jinou laborku. Vždyť je to pár odběrů + jedno vypití - to s tím zas tolik práce nemaj v té dané laborce.
Mě ani nenapadlo, že bych nejela - naopak, chtěla jsem mít jistotu. Síce ofiko výsledky nevím (vraj kdyby byl problém, volali by mi) ale odcházela jsem na 14 dní pryč, tak mi pak pani v laborce dělala ještě z prstu cukr a že nejspíš to bude ok. Nikdo pak nevolal. Každopádně já odcházela klidnější.

Terez095
Stálice 79 příspěvků 17.09.18 08:15

No já tam chci jít, ale překvapila mě reakce sestřičky, že i když mám žádanku, tak že mě nevezme…

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 17.09.18 08:16

@Terez095 Já měla cukr na začátku v pořádku a těhotenskou cukrovku jsem měla u obou dětí. Proto se testy dělají až po 24.tt, protože se dříve nemusí prokázat. Jestli jsi z Prahy, tak dobrý odběrový místo je na Karlově náměstí. Já už bych se na tý poliklinice bála, s jejich přístupem, aby ti ty testy udělali dobře.

Terez095
Stálice 79 příspěvků 17.09.18 08:20

@PapeJ Jsem z Prahy a právě hledám nějaké místo, kde mi to udělají bez keců. Zkusím zavolat na ten Karlák

alialiali
Kecalka 159 příspěvků 17.09.18 08:20

tak přece máš žádanku, tak tě nemůžou odmítnout. je uplně bězné, že vysledky krve jsou na zacatku ok a stejně se na test jde. bud si najdi jiné odběrové místo, nebo tam zavolej znovu a nenech se odbýt nebo tam rovnou jdi. Např. na poliklinice Prosek (střížkov blízko metra) se nemusíš vůbec objednávat nic, jen přijdeš přesně na 7:00 s žádankou a musíš být mezi 24 tt-28tt tehotenství, na nic jiného se neptají

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 17.09.18 08:21

Jdi jinam. Byla jsem u obou děti i přes počáteční odběry v pořádku. Třeba na poliklinice modrany jim stačí dat tu zadanku a hotovo. A je to taky Praha 4

Maylaa
Kecalka 450 příspěvků 17.09.18 08:21

Jestli to mas blizko na polikliniku Nusle, zkus zavolat tam. Ted podruhe jsem byla tam a prubeh stejny jako na Budejarne. Akorat je tam mnohem vetsi klid ;)

lachtanice86
Kelišová 6011 příspěvků 17.09.18 08:45

Na začátku těhotenství jsrm měla hodnotu v pořádku, na ogtt jsem šla. Lacna hodnota taky ok, ale po hodině už ne a jsem teď více hlidana. Takže to nic neznamená.

anavi13
Závislačka 2546 příspěvků 17.09.18 08:46

@Terez095 sestřička tomu asi vůbec nerozumí, protože jinak by ti takovou blbost neřekla. Na začátku klidně může být glykemie v normě (spíš jde o záchyt případného klasického diabetu) a čím je těhotenství starší tak se zvedají nároky na organizmus, proto se objevuje u některých žen těhotenská cukrovka. Za mě je to potřebné vyšetření, neléčená cukrovka může mít strašlivé následky pro matku i dítě. Jak se zmiňuje zátěž tohoto testu tak nevím, mě nepřijde tak hrozné se nasnídat o tři hodiny později než jsem zvyklá, přece jenom na lačno pak člověk úplně není když vypije tu glukozu (teoreticky to odpovídá skleničce coca colli- to není tak hrozné ne?). Horší je asi ta představa tří odběrů krve, ale myslím, že jsou horší vyšetření. Já sama na OGGT jdu za týden :) Zavolej na jinou polikliniku, případně se určitě domluv s lékařem. Vyšetření je nepovinné, ale ty na něj nárok máš :)

mag12
Kecalka 329 příspěvků 17.09.18 08:51

Jinak teda reakci sestry nechápu, OGTT test se již par let děla plošně. Je na každé těhotné, zda jej podstoupí či nikoli (já šla u obou těhotenství), ale aby o tom rozhodovala sestra po telefonu :nevim:. Šla bych jinam, jak již psaly holky výše, děla se na spoustě míst a bez řeči.

lachtanice86
Kelišová 6011 příspěvků 17.09.18 08:52

@anavi13 no pro mne to tedy bylo zatím nejhorší vyšetření za celý můj život. S tím porovnáním coca coly se mi to taky nezdá. V 250ml coly je 26g cukru, zatímco v tomto testu najednou vypijes 75g cukru. Ale na test sem šla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >