Jak zjistit kdo je můj otec?

25
17.12.19 18:45

Test otcovstvi aneb jak zjistit kdo je můj otec

Ahoj všichni. Zajímá mě, jak zjisitit a jestli je to vůbec možné, kdo je můj otec, když mi moje matka ani jiní příbuzní nechtějí nic říct (jediné co vím, že mě nechtěl prý, ale stejně mi to mamka neřekla doslova). Je mi 22, moje matka je celí život sama a nemela ani jednoho přítele. Nemám v plánu dotyčnému kazit život ani nevím, jestli bych se s ním chtěla sejit a nebo on se mnou (určitě má už sám svou rodinu) i když je pravda, že jeho část příběhu by mě taky zajímala. Nestojím z jeho strany o žádné city, nahrazování minulosti ani nic takoveho. Jde mi pouze o to znát odkud pocházím kdo je můj otec. A možná by mi to nejak pomohlo vyřešit moje problémy s muži a seznamování s nimi i když to si nemyslím. Napadá mě tedy test otcovství (ale nemám DNA možného otce), jestli by to šlo přes nějakou databázi.

Děkuji všem moc za odpovědi a popřípadě se omlouvam za hrubky :mrgreen: :D :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7648
17.12.19 18:49

Ne, musíš mít vzorek od potencionalniho otce. Žádná veřejná databáze není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
17.12.19 19:22

Takže předpokládám že ho nemáš ani v rodném listu.. No myslím že pokud ti to máma sama neřekne, tak nic nezjistíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10703
17.12.19 19:26

@Wickyy To asi už nezjistíš, pokud nebudeš mít DNA možného otce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
17.12.19 19:27

Napadá mě leda matce na rovinu říct, jak moc ovlivňuje tvůj život to, že vlastně nevíš, kdo je tvůj otec, a že mlčení ze strany všech jen umocňuje to, proč to chceš vědět (byl to kriminálník, normální chlap…?) A že prostě není fér, aby z tebe dělali všichni vola, když jsi očividně jediná, kdo to neví. Svůj rodný list jsi viděla? Opravdu je prázdný?

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
17.12.19 19:29

Jinak asi tu budou větší znalkyně, ale teoreticky, kdyby si nechala udělat dnes tak populární analýzu původu, pokud by měla extra štěstí, že si to táta nechal dělat taky, tak by ho tím dohledala? Soudím na základě toho případu, kdy v usa našli vraha na základě testu dna, protože si tuhle analýzu nechala dělat vrahova dcera.

• Citovat
  • Nahlásit
2422
17.12.19 19:37
@Lalelale píše:
Jinak asi tu budou větší znalkyně, ale teoreticky, kdyby si nechala udělat dnes tak populární analýzu původu, pokud by měla extra štěstí, že si to táta nechal dělat taky, tak by ho tím dohledala? Soudím na základě toho případu, kdy v usa našli vraha na základě testu dna, protože si tuhle analýzu nechala dělat vrahova dcera.

Jenže je dost rozdíl, pokud hledají vraha anebo potenciálního taťku. Kvůli otcovství jen tak z plezíru žádná společnost, která dělá analýzu původu cizí výsledky nevydá ani je nepoužije na určení něčího otcovství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
17.12.19 19:41

@Wickyy zeptam se uplne blbe, ale neni na to dokonce zakonny narok, znat sveho otce? Zila jsem v domeni, ze matka diteti otce zatajit ze zakona nesmi, ze to je jakesi zakladni pravo cloveka. Ale mozna se pletu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
17.12.19 19:49
@Jahru píše:
Jenže je dost rozdíl, pokud hledají vraha anebo potenciálního taťku. Kvůli otcovství jen tak z plezíru žádná společnost, která dělá analýzu původu cizí výsledky nevydá ani je nepoužije na určení něčího otcovství.

No mě napadlo, jestli by se třeba prostě neobjevil v tom jejím rodokmenu jako otec, protože ta firma nemůže vědět, jak to doma mají. Ale nikdy jsem si tento test nedělala tak fakt nevím

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 20:06

@FenekUsaty
Zatahovat by to sice neměla (nevím, jestli je něco v zákoně, myslím si, že ne) ale taky je možnost, že ho ani matka nezná. Mohla otěhotnět třeba na diskotéce :nevim: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
588
17.12.19 20:12
@FenekUsaty píše:
@Wickyy zeptam se uplne blbe, ale neni na to dokonce zakonny narok, znat sveho otce? Zila jsem v domeni, ze matka diteti otce zatajit ze zakona nesmi, ze to je jakesi zakladni pravo cloveka. Ale mozna se pletu :think:

Myslím, že žádný takový zákon není a matky se mohou tvářit jako Panna Maria. Nějaké snahy prosadit zákonně sdělení identity otce byly a jsou, třeba v Německu, ale pozadí je spíše ekonomické - placení alimentů biologickým otcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
17.12.19 20:14

Čl. 7 Úmluvy o právech dítěte, publikované pod č. 104/1991 Sb., dle kterého „je primárním právem každého dítěte právo znát své biologické rodiče - je to tam formulovano nasledovne: 1. Každé dítě je registrováno ihned po narození a má od narození právo na jméno, právo na státní příslušnost, a pokud to je možné, právo znát své rodiče a právo na jejich péči.

Myslim, ze pokud matka vi, kdo je otec, tak pokud je dite zletile, tak ma opravdu pravo to vedet. Pokud ho opravdu nezna, tak to je podle me ono “a pokud je to mozne…”. Ale tady to spis vypada, ze ho zna a nechce se o tu informaci podelit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.12.19 20:34

No co jsem tak koukala tak v rodném listě napsaný není. A to abych vznikla na diskotéce si taky nemyslím. Protože vím od babičky, že v té době s někým chodila. Jako dost mě to trápí, že neznám druhého rodice, ale když na to s mamkou přijde řeč tak reaguje velice naštvaně až agresivně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.12.19 20:39

@Lalelale taky mě to napadlo, ale jak rika @Jahru tak ta firma by mi to jen tak určitě neposkytla, mozna kdybych jim řekla /nebo si nějak priplatila aby se soustředili spíš na to nalézt biologického otce. Ale zase je fakt..že to by si ten test musel nechat dělat i on a o tom pochybuju :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.12.19 20:43

Jinak nemyslím si že to ví celá rodina. Moje mamka je celí život velká tajnůstkářka, pro ni je osobní věc i to že řeknu sousedce že byla na nákupu takže babička s dědou a ostatní ví jenom to že s někým chodila. Možná teta (její sestra) by to mohla vědět. Ale jestli ji slíbila že mi to neřekne tak ti z ní nedostanu. Navíc má na to stejný názor jako mamka a to ten, ze dneska by mi bylo k ničemu to vědět. Ale to že díky tomu mám problémy s muži nikoho nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat