Test těhotenská cukrovka prosinec 2019

Anonymní
6.12.19 20:03

Test těhotenská cukrovka prosinec 2019

Zdravím, holky, v pondělí mě čeká těhotenská cukrovka a bojím se toho :,(..Můžete mi někdo říct jak to přesně probíhá? Nějaké tipy jak to zvládnout? A ta krev se bere jak často? A z čeho? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

138
6.12.19 20:09

Hlavně žádnou paniku, není se čeho bát. Přijdeš, vezmou ti krev, normálně z ruky. Z té stanoví cukr na lačno, pokud projdeš vypijes sladký roztok. Ale je to s příchutí, takže to na chuť až tak sladké není. Pak můžeš jen pít a za 1 hodinu a pak za 2 hodiny tě čeká ještě odběr. Takže celkem 3 odběry, dá se to přežít. Hlavně si říkej, že to děláš pro dítě. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
6.12.19 20:24

Absolvovala jsem to ve dvou různých zařízeních ve vzdálenosti 30 km a všude se to dělá trošku jinak. Globálně - musíš být lačná, vezme se ti krev z žíly, pak vypiješ roztok, za hodinu další odběr a za další hodinu poslední odběr. Opravila bych jen příspěvek výše - mezi odběry nic nepiješ a nejíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
6.12.19 20:30

Ja jsem mohla normalne mezi odberama pit vodu nebo neslazeny caj.
Jeste behem tech dvou hodin musis sedet na miste, zadnej pohyb, jen wc :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
6.12.19 20:37

Tak ja se mohla i pohybovat. A me to i docela chutnalo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 20:42

Chutná to trochu jako sprite. Nesměla jsem se moc pohybovat a nic jiného pít. Odběry ze žíly celkem tři. Nebylo to pro mě nic nepříjemného. Díky tomu sladkému nápoji jsem neměla hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 20:47

Doporučuju vzít si s sebou něco k jídlu po konci testu. Něco vydatnějšího. Já měla po testu jen bílý jogurt a než jsem dojela domů, tak mi bylo docela špatně. Pak jsem si dala doma chleby s máslem a hned jsem se cítila líp.

• Nahlásit
  • Citovat
8517
6.12.19 20:51

Neni to nic strasidelneho. Ani vypiti te glukozy mi neprislo tak hrozne. Pit vodu jsme take mohly. 3× odber a domu. My vyfasovali deku a polstarek a lehatko. Pro me fajn odpocinkovy cas :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
6.12.19 21:20

Test jsem absolvovala se třetím dítětem cca před dvěma měsíci a musím říci, že to bylo mnohem lepší, než v předchozích letech. Jen mě překvapil ten čas na vypití toho hnusu - 10 minut. Mám za to, že v minulých letech to bylo alespoň 20 minut. Mohla jsem mezi odběry chodit normálně ven, jen se nesmělo jíst ani pít. Pro mě úplně nejhorší ale bylo, že jsem nemohla ani žvýkat. Jinak dá se to rozhodně vydržet, ale pamatuji si z minulých let, jak to některé holky nedávaly (vyzvracely to), nebo s sebou měli partnery, po kterých chtěly, aby zbytek dopili za ně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 21:39

Já nemohla chodit, ani pít. Glukoza mi nechutnala, od mala nemám žíly na odběry, takže odběry byly všechny tak na 3-4× vpichy a nakonec jsem jim to tam :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
6.12.19 21:53

@krysoleta
Ono je to s tím pitím všude trochu jinak. Byla jsem dvakrát ve stejném zařízení a poprvé jsme pít nesměli a podruhé ano… Nicméně voda jako taková testu nevadí, spíš záleží na jejich zvyklostech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
6.12.19 22:06

Mě se tam poprvé udelalo asi 2× špatně, že jsem si musela lehnout a dát nohy nahoru, ale vždycky sem to rozdychala. Podruhé úplně v pohodě i tam byla šikovná starší sestra, která se do mých šílených žil trefila vždy napoprvé. Doporucuju to vypít hned na jeden zátah. Není to tak strašný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
7.12.19 08:13

Někde k tomu cukru přimíchávají kyselinu citronovou, to pak chutná sladko-kysele a dá se to vypít v pohodě. Ale někde to asi nedělají a dávají jen cukr a to musí být hodně hnusné, vypít během chvíle něco tak přeslazeného, navíc na lačný žaludek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8517
7.12.19 14:49

My jsme si mohli vybrat prichut. Limetka a cosi.. vybirala jsem Limetku. :mrgreen: Vypila jsem na dva zatahy taky.. radsi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 09:27

Někde jsem četla, že je dobrý vzít si černý čaj neslazený sebou…Noo v pondělí si zavolám dr a uvidím co mi řekne. A já už se bála že jsou odběry s prstu, to bych nedala 8o

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama