Testování Covid - mateřská škola

Anonymní
14.4.21 12:49

Testování Covid - mateřská škola

Přicházím s dotazem, jak probíhá ve vaší MŠ testování dětí. U nás testovaly p. učitelky přímo v šatně před jejich třídou. Zdálo se mi to dost divné, když používali i stolek, který tam děti v šatně mají. Navíc prostě testovat nad věcmi dětí, které pak si je tam musí odložit a jsou do třídy, mi přišlo nehygienické.
Po testování jsme museli jít čekat ven. Čekáte na výsledek testu také venku?
Celé mi to přijde dosti stresující :,(
Děkuji za odpovědi, jak to máte u vás vy ve školkách

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21046
14.4.21 12:56

My přišli, do šatny hned nešel, učitelka tam měla připravené testy na stolku na chodbě, tak sem mu to strcila do nosu, pak to dala teda otestovat a tu čtvrt hodinu sme čekali v šatně. Měla sem s sebou i batole a venku mrzlo a padal sníh, tak si nějak nedovedu představit čekat venku :D když vyšel negativně tak syn běžel rovnou do třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7931
14.4.21 12:57

Jako v čem konkrétně nehygienické? Já nevidím žádný problém. A lepší čekat venku, než se někde mačkat ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 12:59

No, já dala synovi roušku, že než bude mít výsledek, tak aby byl radši v roušce. No, paní učitelka mu řekla, že roušku mít nemusí, tak si ji sundal. Testovaly se na chodbě, u vchodu do třídy, daly si tam stoleček a židličku a měly tam ty testy. Byl ve školce jako druhý, takže se otestoval, pak tam tak nějak setrvával v tý chodbě, pak šel do třídy. Já čekala na chodbě u paní učitelky. No dítko, co bylo před ním bylo ve třídě, pak přišlo za námi na chodbu. Je to celý takový divný. Jsem zvědavá zítra. Dětí je ve školce asi 7.

• Citovat
  • Nahlásit
10761
14.4.21 13:01
@Anonymní píše:
Přicházím s dotazem, jak probíhá ve vaší MŠ testování dětí. U nás testovaly p. učitelky přímo v šatně před jejich třídou. Zdálo se mi to dost divné, když používali i stolek, který tam děti v šatně mají. Navíc prostě testovat nad věcmi dětí, které pak si je tam musí odložit a jsou do třídy, mi přišlo nehygienické.
Po testování jsme museli jít čekat ven. Čekáte na výsledek testu také venku?
Celé mi to přijde dosti stresující :,(
Děkuji za odpovědi, jak to máte u vás vy ve školkách

To čekaní venku chápu, že může být otrava v tomhle počasí. Ale jinak mi na testování v šatně nepřijde nic extra nehygienického. Vždyť ty tyčinky, co se strkají do nosu jsou snad zabalené. A kolik už se v té šatně dětí dloubalo v nose :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
14.4.21 13:03

My odcházíme do připravené místnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
14.4.21 13:08
@Anonymní píše:
No, já dala synovi roušku, že než bude mít výsledek, tak aby byl radši v roušce. No, paní učitelka mu řekla, že roušku mít nemusí, tak si ji sundal. Testovaly se na chodbě, u vchodu do třídy, daly si tam stoleček a židličku a měly tam ty testy. Byl ve školce jako druhý, takže se otestoval, pak tam tak nějak setrvával v tý chodbě, pak šel do třídy. Já čekala na chodbě u paní učitelky. No dítko, co bylo před ním bylo ve třídě, pak přišlo za námi na chodbu. Je to celý takový divný. Jsem zvědavá zítra. Dětí je ve školce asi 7.

Bych rekla, ze ten první den byl takový na zkoušku a pak ve chvíli kdy to jednomu vyjde pozitivní půjde na pcr celá třída :nevim: takže je celkem jedno jestli tam maj rousky nebo ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
14.4.21 13:11

U nás byly dva stolky v šatně ve druhé třídě a testovala jsem já, bylo to hned. :nevim: Jedem teda jenom na jednu třídu, předškoláci a děti policistů a zdravotníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6079
14.4.21 13:12

Na testování je v naší školce určena jedna šatna která se momentálně nepoužívá, testovali jsme my rodiče, na výsledek jsme si počkali na místě, někdo na chodbě. Hygienu neřeším, stejně jsou ty testy skoro k ničemu, žádný stres nebyl, dceři jsem postourala na kraji nosu. Myslim, ze nejvíc stresu z toho mají rodiče, děti jsou v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
14.4.21 13:13

Testovalo se v předsíni (výtěr prováděl rodič), čekalo se venku a do šatny se chodilo jinudy - zadním vchodem. Děti byly v pohodě.

Příspěvek upraven 14.04.21 v 13:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2128
14.4.21 13:13

My máme školku velikou, takže u nás je to tak, že se jde do jednoho vchodu, kde je dítě na chodbě otestováno. Výsledek byl během pěti minut a čekáme na místě. Pokud je negativní, přecházíme venkem do druhého vchodu (kde by teoreticky měli mít přístup pouze otestované a negativní děti), dítě předávám paní učitelce a ta ho vede do šatny a do třídy. Já odcházím. Za mě pohoda a zbytečně povyku okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18385
14.4.21 13:18

Testuje se v atriu…testuje rodič…chodí se čekat ven, zatím se testují další…chodí se po dvou…vyhodnocení je za 15 minut…takže se nedá čekat vevnitř…to by se do školky nedostali do odpoledne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30993
14.4.21 13:19

Máme rozpis, jak přicházíme do mš. Pro testování vyhrazené místo s vlastním vchodem.
Místa k sezení prl dvě děti s rozestupem. Sadu rozbalujeme sami, testujeme sami, učitelka jen dávkuje činidlo. Čekáme uvnitř.

Se sadou manipulovat a už vůbec testovat nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
14.4.21 14:47

U nás se testuje v oddělené místnosti, která jinak slouží jako sklad hraček na zahradu a je tam WC a umyvadlo, když se dětem chce na WC během pobytu na zahradě. Výtěr jsem prováděla já, na výsledky testů čekáme venku - máme před školou park, tak se jdeme projít.
Nic stresujícího na to nevidím, dítě to taky vubec neřeší. Těšilo se do školky a jediné, co řešilo bylo, kdy budou mít promítání fotek z toho, co dělaly děti během karantény a jestli se budou pí. uč. líbit pracovní listy, které doma dělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
14.4.21 14:54

@Kriss Tina A děti se školkou nechodí na procházku, nebo proč si nedovedeš představit čekání venku? Nebo vy nechodíte ven v zimě? Já jsem měla s sebou taky batole, u nás taky foukal vítr a sněžilo, ale i tak mi přijde lepší jít se projít ven, než stepovat a nudit se šatně v bundách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat