Testování nadaných dětí

Napsat příspěvek
Anonymní
22.2.17 22:48
@Ou píše:
Tady je přesně to co potřebujete a hledátehttp://bit.ly/2lwB57M

To jsem sasmozřejmě zkusila (i když na Sezmamu), jen jsem tam nenašla přesně to, co jsem hledala.

@Gosi se trefila, děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
22.2.17 22:51
@Anonymní píše:
A hlavně, mám pocit, že jí chybí motivace… Látku zvládá, mnohdy snad ví i víc jak učitelka + k tomu si čte o hodinách pod lavicí (což logicky učitelce vadí)…

A to čtení si jí poradila ty nebo dcera se tak rozhodla zabavit?

Pokud ty, tak se s učitelkou domluv - má-li hotovo, ať si čte.

Pokud si to vymyslela dcera, tak bych jí řekla, že prostě tohle se nedělá a pravidla se musí respektovat. A to je v životě třeba! Ne, že si každej může dělat co chce kdy chce…

@Anonymní píše:
Ne, nedělám si iluzi. Spíš to asi bude o nasměrování někam jinam, možná i na změnu
Mimochodem, tato paní učitelka nám pro ni navrhuje Open gate… Že by jí to tam prospělo. Začínám mít pocit, že se jí chce zbavit. :think:

Třeba má pravdu. Zeptala bych se v čem to bude pro ni lepší, proč si to myslí. Ano, jedná se o výběrovou školu, ale taky soukromou školu a 180 000 ročně hned tak každej nemá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.17 22:55
@Anonymní píše:
Kromě psychologů, pedagogicko-psychologických poraden (můžete si vybrat poradnu, kterou chcete, ne tam kam jste ve škole přiděleni) testují třeba tady: http://www.mensa.cz/
Mám stejně starou dceru. Dle testů v 6 letech u psycholožky IQ cca 136 a je to s ní hodně náročné. ;) Naštěstí ve škole se moc neprojevuje. Ale myšlení je úplně jiné. Ještě doporučuji toto. Jsou tam i zajímavé rozhovory k puštění: http://monikastehlikova.cz/

Děkuji.
Kamarádka chtěla jít do jiné PPP, než „spádové“ a vysvětlili jí, že musí do „spádové“. Plus, každá škola tam má svého psychologa…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.2.17 23:13

@zvidavajanca Čtení pod lavicí jsem jí skutečně neporadila 8o.
To, že čte pod lavicí, jsem se dozvěděla hned druhý týden v září na rodičáku před všemi rodiči (A z některých lavic se ozvalo, jak to děláte, že vám čte?). Samozřejmě jsem jí vysvětlila, že se to nedělá a ať to dělat přestane. Odkývala. Teď jsem se dozvěděla, že to dělá stále (resp. znovu). (Jasně jsem jí vysvětlila mj. i minulý týden, že po přestávce má knížku zavřít a dát do tašky.)

@zvidavajanca píše:
tak se s učitelkou domluv - má-li hotovo, ať si čte.

To už mne také napadlo, i když jsem se to ještě neodvážila vyslovit. Když jsem to chtěla navrhnout, tak začala povídat o tom, že toto si může dovolit až bude na vysoké…
Kamarádka, co učí na gymplu mi řekla, že ona by s tím také problém neměla.
No a já v tom začínám vidět i nějaký vzdor vůči této učitelce…

@zvidavajanca píše:
Třeba má pravdu. Zeptala bych se v čem to bude pro ni lepší, proč si to myslí. Ano, jedná se o výběrovou školu, ale taky soukromou školu a 180 000 ročně hned tak každej nemá. :nevim:

Myslí si to proto, že o ní někdy někde něco slyšela.
Manžel s tím nesouhlasí a ani já nechci, aby v tomto věku jezdila domů jen na víkendy. (z toho jeden víkend v měsíci k jedněm prarodičům, další k druhým…)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.2.17 23:14
@Anonymní píše:
Děkuji.
Kamarádka chtěla jít do jiné PPP, než „spádové“ a vysvětlili jí, že musí do „spádové“. Plus, každá škola tam má svého psychologa…

Aha, tak to jsem netušila. A není to spíše jen kvůli tomu, když potřebuje papír pro školu kvůli individuálnímu vzdělávacímu plánu nebo přidělení asistenta. Když to potřebujete jen pro sebe, tak můžete jít kam chcete. :nevim: Jinak je přece svobodná volba lékaře, psychologa atd. ne?

• Nahlásit
  • Citovat
1291
22.2.17 23:17
@Anonymní píše:
Děkuji.

Nemusis do spadove, aspon u nas teda nee. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21954
22.2.17 23:22
@Anonymní píše:
Ahoj,
poradíte mi, kde v Praze testují nadané děti? A hlavně pak poradí co s nimi dál? Loni jsme našli jednu šikovnou stránku, ale nedaří se mi na ni narazit. :zed: Děkuji.
Anonym kvůli dceři.

A nemůže jí učitelka dát práci navíc? Nějaký chyták nebo tak, aby holka nudu nezaháněla čtením? Myslím, že i s nadprůměrným IQ by se měla naučit, že při hodině se pod lavicí nečte. A je trochu divné si myslet, že devítiletá holka ví víc než učitelka 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.17 23:24
@Anonymní píše:
Aha, tak to jsem netušila. A není to spíše jen kvůli tomu, když potřebuje papír pro školu kvůli individuálnímu vzdělávacímu plánu nebo přidělení asistenta. Když to potřebujete jen pro sebe, tak můžete jít kam chcete. :nevim: Jinak je přece svobodná volba lékaře, psychologa atd. ne?

U nich se jednalo o dysgrafii atd, papír do školy nechtěla (mají rozumnou učitelku), jen to chtěla ověřit a víc poradit jak se synem pracovat doma. Tam kde si to vybrala ji nevzali, protože jsou plní… A že ji vzít nemohou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.2.17 23:36
@Russet píše:
A nemůže jí učitelka dát práci navíc? Nějaký chyták nebo tak, aby holka nudu nezaháněla čtením? Myslím, že i s nadprůměrným IQ by se měla naučit, že při hodině se pod lavicí nečte. A je trochu divné si myslet, že devítiletá holka ví víc než učitelka 8o

Tak samozřejmě vyjmenovaná slova po „v“ ještě nezná, ale má neskutečný všeobecný přehled. Ani já nemám takový. Sama učitelka mi tento týden přiznala, že ji neustále překvapuje znalosmi a že jsou mezi nimi i věci, které ona sama neznala. Zjišťuje si to sama z encyklopedií.
Ale na druhou stranu s úlohou z matematiky s úrokem si neporadila - nevěděla co je to ten úrok (a má tedy přičítat). Tím pádem jsem se v sešitě dozvěděla, že písemku měla napsanou rychle a správně, ale na práci navíc se vybodla.

• Nahlásit
  • Citovat
LKL
1117
22.2.17 23:51

@Russet Je videt ze ses v zivote nenudila ve skole. ja kdysi nemit knihy, tak bych na prvnim stupni spachala sebevrazdu. preslo me to az v prime na osmiletem gymplu kde se podstatne zrychlilo a cist jsme prestali (skoro) vsichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
22.2.17 23:54
@Anonymní píše:
To jsem sasmozřejmě zkusila (i když na Sezmamu), jen jsem tam nenašla přesně to, co jsem hledala.@Gosi se trefila, děkuju!

rádo se stalo 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
23.2.17 00:07

Proč by si nemohla číst, když má hotovo a učitelka není s to jí připravit extra práci, která by ji motivovala? Co má jako dělat, koukat do blba? To už je snad pro ni lepší, aby si četla… A že SE to nedělá - a proč by se to nemohlo dělat? Přece nebude jenom tupě plnit pravidla, jejichž smysl v tomto případě trochu uniká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21954
23.2.17 00:17
@LKL píše:
@Russet Je videt ze ses v zivote nenudila ve skole. ja kdysi nemit knihy, tak bych na prvnim stupni spachala sebevrazdu. preslo me to az v prime na osmiletem gymplu kde se podstatne zrychlilo a cist jsme prestali (skoro) vsichni

Chodila jsem na základku do malé školy v osmdesátkách. Tam se čtení pod lavicí netolerovalo. Jako devítileté trdlo jsem měla respekt k učitelce a nedovolila si to. Navíc jsem měla dost inteligence na to, že až se to bude probírat na rodičáku, doma si něco vyslechnu.
Kdyby tenhle nápad se čtením měli všichni, učitelka to může zabalit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
23.2.17 06:23

@Russet Ja si taky na prvnim stupni cetla pod lavici doporucenou cetbu. Mamka si na rodicaku taky vyslechla, ale pak se s ucitelkou domljvila, ze si muzu cist, kdyz budu mit hotovo. A fungovalo to. Nijak jsem se tim pred ostatnima nechlubila, nikomu to nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22841
23.2.17 08:42
@Anonymní píše:
Aha, tak to jsem netušila. A není to spíše jen kvůli tomu, když potřebuje papír pro školu kvůli individuálnímu vzdělávacímu plánu nebo přidělení asistenta. Když to potřebujete jen pro sebe, tak můžete jít kam chcete. :nevim: Jinak je přece svobodná volba lékaře, psychologa atd. ne?

Nemusíš do spádové. U nás máme dvě poradny přibližně stejně daleko a lidi jezdí dle toho kam se jim chce. Dokonce je každá v jiném kraji a nikdo to neřeší. Papíry teď po novu posílají rovnou škole a ani s tím není problém.
Já bych se zkusila domluvit s učitelkou. Ono je to fakt náročné věnovat se dětem s problémy a k tomu někomu kdo má vše dřív. Pokud je ovšem dcera schopná pracovat samostatně, tak se to dá řešit prací navíc a budou spokojené obě. Učitelka ji připraví pár úkolů a dcera se nebude nudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama