Těstoviny na všechny možné způsoby

4568
5.6.17 09:51

Těstoviny na všechny možné způsoby

Krásné dopoledne všem :-)

Doma milujeme těstoviny, ale už mi kolikrát docházejí nápady :-)

Podělte se se svými osvědčenými tipy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24918
5.6.17 09:56

Uvařím těstoviny…na pánvi osmahnu vše možné co dům dá /cibule, zelenina, šunka, vejce/ zamíchám do těstovin a přidám nastrouhanou nivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1926
5.6.17 09:57

Háčkuju se. Sama jsem zvědavá na další recepty. My je máme nejraději zapečené s houbami, pak třeba brokolice, nebo testoviny alá „Co dům dal“ zapečené se salámem, sunkou, taveňákem, vajíčkem, nivou…prostě tam nacházím co mám v lednici a navrh postrouhany sýr. Pak špagety s mletym masem nebo lasagne. Nebo čínské nudle s zampiony a zeleninou jsou taky mnamka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 09:59

Na pánev dát tuňáka, kečup, tvrdý sýr, olivy. Sýr nechat roztavit a nalít vše na těstoviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1926
5.6.17 10:02

Včera jsem dělala těstoviny se sýrovou omáčkou. Není to nic extra zdravého, ale je to snad jediné jídlo, po kterém se můj syn nejedlík může utlouct :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
5.6.17 10:05

Nejvic miluju klasiku, rajcatka rozpulim, orestuju na olivaci, pridam nasekany cesnek, bazalku nebo oregano, promicham s testovinama,parmazan.Nebo to same se susenyma rajcatama. Nekdy pridam restovanou cuketu na kolecka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 10:07
@Eemii píše:
Nejvic miluju klasiku, rajcatka rozpulim, orestuju na olivaci, pridam nasekany cesnek, bazalku nebo oregano, promicham s testovinama,parmazan.Nebo to same se susenyma rajcatama. Nekdy pridam restovanou cuketu na kolecka.

Týjo, to zní dobře s těmi rajčaty. A dáváš ještě nějaké koření? Jakože sůl, pepr???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9031
5.6.17 10:08
  • se slaninou a vajíčky
  • se špenátem, smetanou, nivou (podusit špenát s hodně česnekem, přilít smetanu a nastrouhanou nivu, a těstoviny tam buď jen zamíchat, nebo to s tím zapéct) - tuhle variaci pak ještě obměňujeme tak, že buď je to bez masa, nebo s kuřecím, nebo výborné je to s kousky lososa (to si pak kostky lososa osmahnu a dám stranou a v pánvi udělám to výše zmíněné a lososa pak přidám zpátky)
  • s kuřetem na paprice
  • s rajčaty, tuňákem a pórkem
  • se slaninou/šunkou, pórkem a smetanou
  • s kuřecím a smetanovo-sýrovou omáčkou s oreganem
  • s mákem
  • s boloňskou (rajčata, kořenová zelenina, cibule, mleté maso)
  • s masem a omáčkou z hlívy ústřičné (podušená hlíva na cibulce, zalít smetanou a trochou vývaru, okořenit a rozmixovat)
  • nastudeno jako salát buď se zeleninou a balkánem (sytější verze šopáku), s uvařenými vajíčky a trochou zakysanky/jogurtu/majonézy s koprem, se zeleninou a zakysankou s česnekem
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
5.6.17 10:09

V tomto vedru u nás vedou vychlazené těstovinové saláty. Buďto s klasickou sladkokyselou zálivkou a nebo zakysanou smetanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
5.6.17 10:11

Osolim dost testoviny, ty rajcatka uz pak ne, pepr ne.Za to dost toho cesneku a nesetrim ani s olivacem.Co ale jsem zapomnela, je chilly papricka, podle chuti.

Pak jeste klasika, aglio olio.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
5.6.17 10:13

Carbonara - kdo chce, tak opéct slaninu, jinak rozmíchat vejce, do toho pepř, troška soli, parmazán a vmíchat do horkých těstovin. Rychlovka.

S tuňákem - na cibulce osmahnout plechovku tuňáka, přidat rajčata, nechá se to změknout do konzistence omáčky. Někdy přidám i kukuřici. Nakonec zjemním smetanou, sůl, pepř, tymián a šalvěj.

S plesnivým sýrem a brokolicí.

Zapečené lasagne s cuketou a s lilkem.

Boloňské špagety (ale ne s masem, ale se sójovým masem).

Citrónové těstoviny s bazalkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4568
5.6.17 10:15

U nás frčí na oliváči česnek, chilli paprička a černé olivy a smíchat se špagetami.

@Eemii Mňam, to miluju :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4568
5.6.17 10:16

Teď jsem dělala na oliváči rajčata, česnek, bazalka, sůl, pepř a ke konci jsem tam dala nastrouhané uzené tofu…a dítko se mohlo utlouct :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
5.6.17 10:20

@Salorka ty spagety delam taky, je to vlastne aglio, olio + olivy.Tech variaci je spoustu, po kazde je doma neco jineho.Jsou to skvele, lehke, chutne a rychle vecere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
5.6.17 10:29

Salat na dvoji zpusob.
Bud s tunakem, olivami, kukurici a cervenou cibulkou a zakapnu olivackem, cerstve mlety pepr sul, vinny ocet nebo balsamikove glazé.

Nebo kurec/kruti maso okorenim podle chuti, orestuju na oliv. oleji, necham vychladnout. Smicham s kukurici, kapii, salotkou, a pul napul majonezu s bilym jogurtem nebo zakysanou smetanou.
Poradne vychladit a je to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama